Finans

2020 Aralık Ayı Hisse Önerileri

Başlarken 

Avrupa’da vaka sayılarındaki artış nedeniyle kısıtlamaların artırılması ekonomi üzerinde baskı oluşturmaya devam ediyor. Almanya Başbakanı Angela Merkel, ülkede COVID-19 kısıtlamalarının 20 Aralık’a kadar devam edeceğini ancak gerektiğinde bunun ocak ayı başına kadar uzatılabileceğini söyledi.

Piyasa Durumu 

Küresel çapta aşı kaynaklı olumlu gelişmeler kasım ayı içerisinde risk iştahını destekledi. Yurt içinde ekonomi yönetimindeki
değişimler, ekonomide yeni döneme ilişkin verilen güçlü mesajlar, artan güven ortamı ve TCMB’den gelen güçlü faiz artırım kararı TL varlıklarda kasım ayı içerisinde güçlü değer kazanımlarını beraberinde getirdi.Önümüzdeki süreçte Türkiye’nin AB ve ABD ile olan ikili ilişkileri ve yurt içinde atılabilecek olası reform adımları TL varlıkların seyri üzerinde etkili olacaktır. Aynı zamanda hem dünya çapında hem de yurt içinde artış kaydeden vaka sayıları ve salgın kaynaklı endişeler yakından izlenecektir. BIST-100 Endeksi kasım ayını %15,39’luk yükselişle 1.283,58 seviyesinden tamamlarken, Dolar/TL kuru ise ayı %6,21’lik düşüşle 7,8282’den kapattı.

 

2020 Aralık Ayı Hisse Önerileri 2

 

Detaylı Rapor  için Tıklayınız 

 

Günlük Hisse Raporları 

 

Kaynak: Gedik Aylık Strateji Bülteni

 

İlgili Makaleler

18 Yorum

  1. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

  2. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

  3. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

  4. 2020 Aralık Ayı Hisse Önerileri konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

  5. 2020 Aralık Ayı Hisse Önerileri konusunda çok yazı okudum ama 2020 Aralık Ayı Hisse Önerileri konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

  6. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu