Finans

2020 Seçmece Özel Hisseler – 2020 Türkiye Strateji Raporu

2020 Türkiye Strateji Raporu

Borsadaki hisse senetlerinin fiyatlamalarının oldukça cazip olduğunu düşünüyoruz. Hem çarpan bazında MSCI Gelişmekte Olan
Ülkeler ile kıyasladığımızda hem de Borsa İstanbul’un piyasa değeri / GSYH oranına baktığımızda hisse senedi fiyatlarının oldukça
cazip olduğunu görmekteyiz.

Borsa İstanbul için Piyasa değeri / GSYH oranı %19 lar düzeyinde seyrederken, uzun vadeli ortalaması olan %23’ün altındadır. 2020
yılnda daha iyi bir GSYH büyümesi ve iyileşen makro ekonomik göstergelerin etkisiyle, bu rasyonun önümüzdeki dönemde
iyileşmesini beklemekteyiz.

Benzer durum Gelişmekte Olan Ülkeler piyasa çarpanlarıyla kıyasladığımızda da ortaya çıkmaktadır. Buna göre, MSCI Türkiye endeksi
6.6 FK ile işlem görürken gelişmekte olan ülke borsalarının medyanına göre %46 iskonto ile işlem görmektedir. Uzun vadeli ortalama
iskontosu olan %35’in de altında işlem gören MSCI Türkiye endeksinin yatırım için cazip olduğunu düşünmekteyiz.

Sadece borsamız için değil tüm piyasalardaki hareketlerin ana tetikleyici unsuru halka açık şirketlerin net karlılıklarındaki büyümedir.
2020 yılında, halka açık şirketlerin net karlılıklarında %25 büyüme bekliyoruz ve bu durumun borsanın performansını
destekleyeceğini düşünüyoruz.

 

DETAYLI RAPOR İÇİN TIKLAYINIZ 

 

İlgili Makaleler

31 Yorum

 1. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

 2. Merhaba bu konuda daha detaylı bir bilgi almak isterim iletişim kısmından size yazdım dönüş bekliyorum

 3. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

 4. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

 5. Bilecik şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 6. Finans kategorisinde yazmış olduğunuz 2020 Seçmece Özel Hisseler – 2020 Türkiye Strateji Raporu konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 7. Merhaba bu konuda daha detaylı bir bilgi almak isterim iletişim kısmından size yazdım dönüş bekliyorum

 8. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

 9. 2020 Seçmece Özel Hisseler – 2020 Türkiye Strateji Raporu konusunda bizi çok iyi bilgilendirdiniz teşekkür ederiz.

 10. Finans kategorisinde yazmış olduğunuz 2020 Seçmece Özel Hisseler – 2020 Türkiye Strateji Raporu konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 11. Uşak şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 12. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

 13. Finans kategorisinde yazmış olduğunuz 2020 Seçmece Özel Hisseler – 2020 Türkiye Strateji Raporu konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 14. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu