Yaşamİslam

2021 Ramazan ve Kurban Bayram Tatili Kaç Gün Olacak ?

2020 zorlu bir yıl  oldu. 2019 sonlarında  tüm Dünya’ yı etkisi    alan Covid-19 salgını, sonrasında  dövizin paramız karşısındaki orantısız artışı, depremler, yangınlar derken 2020 yılı  gayet zorlu bir yıl olarak geçti. 2020 Ramazan Bayramında karantina uygulaması  yapılması nedeniyle bayram ziyaretleri  yapılamamıştı. Kurban bayramında  serbest bırakılan tatil de Covid-19 un  hızlı bir şekilde yayılması ile son bulmuştu.

Hafta içine  gelen  2020 Kurban ve Ramazan Bayramı tatilleri  2021 yılında yüzleri güldürecek gibi.

 

2021 Ramazan ve Kurban Bayram Tatili Kaç Gün Olacak ? 2

2021 Ramazan Bayramı Hangi  Güne Geliyor ? Bayram Tatili Kaç Gün ? 

2021 Ramazan  ayı  13 Nisan’da  başlıyor. 13 Nisan itibari ile oruçlarımızı tutmaya başlıyoruz. Bir aylık bir sabır ve sükunet ayı sonrasında da Ramazan Bayramına kavuşuyoruz. Ramazan Oruç  başlangıç tarihi  2021 de  13 Nisan  Salı Günü olacak.

2021 Ramazan Bayramı Arefesi  ise  12 Mayıs  2021 Çarşamba  günü olacak, yani bu durumda 2021 Ramazan Bayramı tatili de şu keilde  ;

12 Mayıs 2021 Çarşamba   – Bayram Arefesi 

13 Mayıs 2021 Perşembe – Ramazan Bayramı 1. Gün 

14 Mayıs 2021 Cuma  – Ramazan Bayramı 2. Gün 

15 Mayıs  2021 Cumartesi – Ramazan Bayramı 3. Gün 

 

Bu durumda arefe günü de izinli  olduğumuzu sayarsak  16 Mayıs Pazar gününü de birleştirince  2021 Ramazan Bayramı tatili 5 gün oluyor. Arefe  günü yarım gün çalışan firmalar  çok olduğu için en azından  4,5 gün Ramazan Bayramı tatili garanti  oluyor.

Yıllık izni olanlar  2021 Ramazan Bayramı tatilini  Pazartesi  ve Salı gününü de izin alarak  9 gün yapabilirler. Devlet  dairelerinde ve resimi kurumlarda mutlaka birleştirilip  2021 Ramazan Bayramı tatili  dokuz gün olacaktır diye tahmin ediyoruz. O zamana kadar salgın da durdurulursa herkes için güzel ve mutlu bir bayram tatili olacaktır.

 

2021 Ramazan ve Kurban Bayram Tatili Kaç Gün Olacak ? 3

2021 Kurban Bayramı Hangi Güne Geliyor, 2021 Kurban Tatili Kaç Gün ? 

2021 de  Ramazan Bayramı tatili gibi  kurban bayramı tatili de yüzleri güldürecek gibi  duruyor. 2020 ‘ de Kurban bayramı tatili de  hafta içine denk  gelmişti. 2021 ‘de  Kurban bayramı tatil günleri  hafta içinde denk  geliyor. Hatta  Kurban Bayramı arefesi  pazartesi  gününe denk geldiği için kurban bayramı haftanın tüm günlerini içine alarak  size  çok kolay  9 gün bayram tatili yapma fırsatı veriyor.

2021 Kurban Bayramı Günleri 

19 Temmuz Pazartesi – Kurban Bayramı Arefesi

20 Temmuz Salı – Kurban Bayramı 1.nci  Gün 

21 Temmuz Çarşamba – Kurban Bayramı 2.nci  Gün 

22 Temmuz Perşembe -Kurban Bayramı 3.ncü  Gün 

23 Temmuz Cuma  – Kurban Bayramı 4.ncü  Gün 

Kurban Bayramı tatili 2021 ‘ de  gördüğünüz  gibi dokuz gün olmaya aday gibi duruyor. Cumartesi ve  pazarları da  birleştirirseniz çok rahat bir tatil yapabilirsiniz.

Artan  Covid-19 vakalarının 2021 Bayram  tatillerini ne kadar  ne  denli etkileyeceğini şu anda  bilemiyoruz. Yeni bulunan aşılar neticesini alır ve o zamana  kadar  hastalığı dünya üzerinden uzaklaştırabilirsek  bizim  için bir nefes  alma  bir yenilenme zamanı olacak.

Çoğu insan  ( Büyük şehirlerde yaşayanlar )  2021 Bayram tatilini memleketinde ; sevdikleriyle, büyüklerinin elini  öperek geçirmek istiyor. Covid-19 salgınının bir an önce son bulmasını ve 2021 Bayram Tatillerimizi  büyüklerimizle , sevdiklerimizle  coşku içerisinde  geçirmemizi  tüm Müslüman alemine  ve Tüm dünyaya niyaz ediyoruz.

Sağlıkla Kalın…

İlgili Makaleler

61 Yorum

 1. 2021 Ramazan ve Kurban Bayram Tatili Kaç Gün Olacak ? konusunda yorumlardan geldim. İyi anlatım olmuş tebrikler

 2. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

 3. 2021 Ramazan ve Kurban Bayram Tatili Kaç Gün Olacak ? konusunda yorumlardan geldim. İyi anlatım olmuş tebrikler

 4. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 5. 2021 Ramazan ve Kurban Bayram Tatili Kaç Gün Olacak ? konusunda çok yazı okudum ama 2021 Ramazan ve Kurban Bayram Tatili Kaç Gün Olacak ? konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 6. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 7. Nevşehir şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 8. 2021 Ramazan ve Kurban Bayram Tatili Kaç Gün Olacak ? konusunda çok yazı okudum ama 2021 Ramazan ve Kurban Bayram Tatili Kaç Gün Olacak ? konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 9. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 10. 2021 Ramazan ve Kurban Bayram Tatili Kaç Gün Olacak ? konusunda anlatımınız çok iyi olmuş . İyi çalışmalar dilerim

 11. 2021 Ramazan ve Kurban Bayram Tatili Kaç Gün Olacak ? konusunda çok yazı okudum ama 2021 Ramazan ve Kurban Bayram Tatili Kaç Gün Olacak ? konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 12. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. 2021 Ramazan ve Kurban Bayram Tatili Kaç Gün Olacak ? konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

 13. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 14. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

 15. 2021 Ramazan ve Kurban Bayram Tatili Kaç Gün Olacak ? konusunda anlatımınız çok iyi olmuş . İyi çalışmalar dilerim

 16. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 17. 2021 Ramazan ve Kurban Bayram Tatili Kaç Gün Olacak ? konusunda anlatımınız çok iyi olmuş . İyi çalışmalar dilerim

 18. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

 19. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

 20. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim