İş Fikirleri

2022 Facebook Para Kazanma Yolları

2022 Facebook Para Kazanma Yolları

Facebook Para Kazanma

Facebook para kazanma internet üzerinden para kazanmakta en yaygın platformdur. Diğer sosyal medya uygulamalarının hedef kitle yaşı değişkenlik göstermektedir. Fakat Facebook 7’den 77’ye herkesin kullandığı bir uygulamadır. 2004 yılında kurulan bu platform bünyesindeki iletişim bilgileriyle birçok uygulamalara da erişim sağlamaktadır. Facebook hesabınızla oyun oynayabilir, alışveriş yapabilir, ödemelerinizi yapabilirsiniz. Size ait her bilgi Facebook hesabınızda mevcut olduğundan güvenli olan sitelerde hesabınızı aktifleştirmeniz gerekir. Güvenli olmayan sitelerde bilgilerinizin ele geçirilmesi kötü sonuçlar ortaya çıkartacağından dikkatli olmanızda fayda vardır.

Facebook Para Kazanma İşi Nasıl Gerçekleşir?

Facebook’tan para kazanmak için öncelikle bir hesabınızın gerekir. Profilinizin kişisel hesabınız olmaması daha iyi olacaktır. Çünkü kişisel hesabınızda mezun olduğunuz okul, takip ettiğiniz etkinlikler, gideceğiniz grup davetleri, akrabalarınızın yer aldığı bir arkadaşlar kısmı vardır. Anne kızlık soyadınıza kadar erişimin basit bir şekilde olması ticari ilişkilerde bilinmemesi daha iyi olacak bir konudur. Bu anlamda genele hitap edecek, açık bir Facebook hesabınızın kişisel bilgilerinizi barındırmaması, sadece yapacağınız iş bilgilerinin yer alması gerekir. Facebook para kazanma işinde hesabınızın konusunun ne olacağı, kimlere daha fazla hitap edeceğinizi belirlemeniz gerekir.

Hesabınızda yer alacak konuları belirledikten sonra ihtiyacınız olan konu takipçilerinizdir. Takipçi sayınızın oranı ulaştığınız kişi sayısını belirlemede etkili olacaktır. Başka hesaplarla anlaşarak ya da gönderilerine yorum yaparak kendi hesabınıza takipçi çekebilirsiniz. Takipçileriniz artarken gönderilerinizi de paylaşmanız gerekir. Her zaman aktif olmalı, gönderilerinizi dikkate değer konularda oluşturmalısınız. Güncel konulara yer vermeli fakat ideolojinizi belli edecek paylaşımlar yapmamalısınız. Paylaşacağınız gönderilerde görsele ağırlık vermeli, görselin kenarına hesabınızın ismini yazmalısınız. Bu şekilde kişiler beğendiği görselinizi paylaştığında doğal olarak sizin hesabınızın ismini de paylaşacaktır.

Hesabınızı belirli seviyeye getirirseniz, bir sonraki adımınız reklam almak olmalı. Hesabınızın aktifliğini ilgilenecek reklamcılara ulaştırarak iş teklifinde bulunabilirsiniz. Başlangıçta karşılıklı hesaplarınızın ismini paylaşmak olan bu konu sonra daha büyük reklamcılarla ticaret yapmanızı sağlayacaktır. Sizin takip ettiğiniz ve beğendiğiniz sayfalar büyük reklam ajansları veya sizin pozisyonunuzu daha yukarı çıkartacak sayfalar olmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu