İş Fikirleri

2022 İş Fikirleri – Evde Ütü Yaparak Para Kazanmak

2022 İş Fikirleri - Evde Ütü Yaparak Para Kazanmak

Evde Ütü Yaparak Para Kazanmak

 

Evde ütü yaparak para kazanma her işi titizlikle yapan kişilerin, daha kolay para kazanacağı bir yöntemdir. Ütü yapma becerisi olmayan veya ütü yapmaya vakti olmayan kişilerin; Daha çok yoğun çalışan kadınların, üniversitede okuyan öğrencilerin, bekâr erkeklerin yardım istediği bir durumdur. Türkiye’de azımsanamayacak ölçüde yaygın olan bir iştir.

Evde Ütü Yaparak Para Kazanmak Nasıl Olur?

 

Her şeyden önce yeteceğinizin iyi olması gerekiyor. Ütü yaparken çift çizgi olmamasına, gömlek yakalarının keskin bir şekilde ütülenmesine, kumaşların ayarına göre ısı verilmesini bilmeniz gerekmektedir. Ütü yaparken ütü masası kullanmaya çalışın. Müşterileriniz daha özenli olduğunuzu düşünecektir. Aynı zamanda ütü masasında ütü yapmak size kolaylık sağlayacağından işinizde hızlanacaksınızdır.

 

Herkes kıyafetlerine önem vermektedir. Aldığınız işteki her kıyafete nazik davranmalısınız. Kıyafetlerde sökük, kopuk, leke ya da yanık izi asla olmamalı. Her müşterinizle konuştuğunuz zamana uygun işinizi bitirmiş olmalısınız. Aksi olacak durumlarda herkes sizin özverili olmadığınızı düşünecek, bir daha sizinle iş yapmak istemeyecektir. Titiz bir çalışmanın ardından, her kıyafeti alıcıya korunaklı ve ütüsü bozulmayacak şekilde teslim etmelisiniz. Ütü yaparak para kazanmak ek iş olarak görülse de çoğu ev hanımı için bir meslek olmaktadır. Rutin işlerinin arasına birkaç parça kıyafet koyarak para kazanmaktadırlar.

 

Bu işi yapmak için internetteki konuyla ilgili , blog sayfalarını incelemelisiniz. Kendinize bir hesap oluşturmalısınız. İletişim bilgileriniz, varsa birkaç tane yaptığınız ütü örneklerini ekleyebilirsiniz. Her yaptığınız işten sonra profiliniz canlanacak, tavsiye edilerek müşteri sayınız artacaktır. Dilerseniz bu işi kurumsal olarak yapan yerlerle de anlaşabilirsiniz. Bunların çoğu kuru temizleme şirketleridir. Bünyesinde çalışan kişilerden biri olabilirsiniz. Fakat karşılığında sizden ödemenizin belli bir ücretini alacaktır. Daha geniş bir çevreye adınızı duyurmak isterseniz kurumsal olarak bu işi yapan şirketlere katılmanız mantıklı olacaktır. İşinizdeki başarıyı fark eden kişiler müşteriniz olacak, siz bu işe bireysel olarak devam etmek istediğinizde de sizinle iş yapmaya devam edeceklerdir. Bu işten kazancınız aylık 700-800 TL olabilir. Sizin hızınıza, müşteri sayınıza oranla kazancınızda artacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu