İncelemeWebmaster

2022 Ücretsiz Soru Cevap Scriptleri

2022 Ücretsiz Soru Cevap Scriptleri

Ücretsiz Soru Cevap Scriptleri

 

Soru cevap scriptleri son zamanlarda bir hayli moda olmaya başladı. Google’da biraz araştırma yaparak siteniz için en iyi soru cevap scriptlerini bulabilirsiniz. Bizler bu scriptleri sizler için derledik. Soru cevap scriptlerini isterseniz sitenize normal olarak ana site olarak kurabilir isterseniz wordpress entegresi yapabilirsiniz. Sizler için derlediğimiz ücretsiz soru cevap scriptlerini incelemeye başlayabilirsiniz.

1. Phpancake

Soruların ve cevapların geçerliliğinin bir oylama sistemi ile topluluk tarafından belirlendiği ve yönetildiği bir soru cevap scripti. Bu açık kaynak sistemi, Stackoverflow ve digg hatlarındadır.

phpancake

2. Flippy Soru cevap scripti

Kendi soru ve cevap sitenizi oluşturmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Şimdi Flippy Answers ile harika bir soru ve cevap web sitesi oluşturmak 10 dakikadan az sürüyor. Yahoo! Cevaplar, Cevap Çantası, Bulanıklaştır, Yığın Taşması ve Flippy Cevapları oluşturmak için hepsini bir araya getirin. Genel veya niş sorular ve cevaplar yapmak istiyorsanız web sitesi Flippy Answer tam size göre bir script.

Flippy Soru cevap scripti

 

3. AskMe Pro Soru Cevap Scripti

AskMe Pro Soru Cevap Scripti

Arama motoru bilgi edinmenin iyi bir yolu olabilir, ancak bu bilgilerin gerçekten doğru ve güvenilir olup olmadığını kendimize sorduğumuz zamanlar vardır. AskMe Pro, site sahiplerinin Quora ve StackOverflow gibi oldukça popüler sitelere benzer bir uzman tavsiye hizmeti kurmasını sağlayan uzman bir bilgi yönetim sistemidir. Bu uzman tavsiye sitelerinin büyük popülerlik kazanmasının nedeni, bu tür çevrimiçi kaynakların bir web kullanıcısının soru sormasına ve GERÇEK ve DENEYİMLİ kişilerden yanıt almasına izin vermesidir. Web kullanıcıları, kendilerine yardımcı olabilecek uzmanlara herhangi bir konuda soru sorabilir ve ilgili uzmanlık alanlarında bildiklerini paylaşabilirler. AskMe Pro ile kendi Quora Klonunuzu çalıştırmak hiç bu kadar kolay olmamıştı – garantili kurulum sadece 5 dakika veya daha kısa sürede!

Bir soru sormak

 • Kullanıcılar önce sormak istedikleri soruyu girerler.
 • Daha sonra kategoriyi seçecekler ve bir cevap için ne kadar ödemek istediklerini belirteceklerdir.
 • Soru sistemde listelenecek ve kullanıcılar depozito ödeyerek soru önceliğini yükseltme seçeneğine de sahip olacaklar.

Soru Cevaplama

 • Uzmanlar, uzmanlık alanlarına giren soruları aramak için sisteme göz atacaklar.
 • Bir uzman cevaplanacak bir soru belirlediğinde, uzman bir cevap ve bir teklif tutarı gönderir.
 • Soru, uzman tarafından belirlenen önceden tanımlanmış bir süre boyunca kilitlenecektir. Kilitli bir soru, aynı anda yalnızca 1 uzmanın üzerinde çalıştığından ve diğer uzmanların soruya yanıt gönderemeyeceğinden emin olmak içindir.
 • Kullanıcı e-posta yoluyla bilgilendirilecek ve daha sonra uzman tarafından verilen cevabın kilidini açmak için ödeme yapmaya devam edebilir.
 • Cevabın kilidi açıldıktan sonra, kullanıcı cevabın kalitesini 0-5 arasında derecelendirebilir ve uzmanın cevabı sağlamak için alacağı gerçek miktar, kullanıcının verdiği derecelendirmeye bağlıdır.

Gelir akışı

 • Yönetici önce uzmanların alacağı miktarı (soru fiyatının yüzdesi olarak) 0 ile 5 arasında bir ölçekte her bir derecelendirme için belirleyecektir.
 • Diyelim yönetici 5 puan için soru fiyatının %50’sini belirledi ve kullanıcı 5 puan verirse uzman %50 (2.50$) alacak ve kalan miktar yöneticiye gidecek.
4. Stacked Soru Cevap Scripti

Stacked Soru Cevap Scripti

StackOverflow’a benzer bir sistemin Açık Kaynak uygulaması – temel olarak destek, forumlar, SSS’ler ve benzer sistemler için gelişmiş bir soru/cevap yönetim sistemi.

5. Question2Answer Soru Cevap Scripti

 

Question2Answer Soru Cevap Scripti

Question2Answer (Q2A), şu anda 40 dilde 24.500’den fazla sitede çalışan PHP/MySQL için popüler bir açık kaynaklı Soru-Cevap scriptidir.

Soru-Cevap scripti, çevrimiçi topluluğunuzun bilgi paylaşmasına yardımcı olur. Soruları olan insanlar ihtiyaç duydukları cevapları alırlar. Topluluk, yorum, oylama, bildirimler, puanlar ve sıralamalarla zenginleştirilir.

6. LampCMS Soru Cevap Scripti

LampCMS Soru Cevap Scripti

Lampcms, açık kaynaklı yüksek performanslı web programıdır. Soru – Cevap web sitesi oluşturmak için. Bu benzer, ancak geleneksel bir web forumu ile tam olarak aynı değil.

Soru/Cevap türü site belirli türler için daha uygundur mesela; çevrimiçi topluluklar ve müşteri destek siteleri.

Ancak bu program, oluşturmak için kolayca uyarlanabilir. Genel amaçlı bir tartışma toplulukları için soru şeklinde bir konu başlatmak için gerekli değildir ama sadece herhangi bir konu hakkında bir tartışma başlatın.

7. Coordino Soru Cevap Scripti

Coordino Soru Cevap Scripti

Coordino çok kullanışlı açık kaynak kodlu soru cevap scriptidir. Eğer ilk defa soru cevap sitesi kuracaksanız sizin için kullanması en kolay olan scriptlerden diyebiliriz. Dilerseniz diğer scriptleri de deneyip en iyisini seçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

52 Yorum

 1. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 2. Merhaba bu konuda daha detaylı bir bilgi almak isterim iletişim kısmından size yazdım dönüş bekliyorum

 3. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 4. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

 5. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

 6. Merhaba bu konuda daha detaylı bir bilgi almak isterim iletişim kısmından size yazdım dönüş bekliyorum

 7. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 8. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

 9. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

 10. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 11. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

 12. İnceleme kategorisinde yazmış olduğunuz 2022 Ücretsiz Soru Cevap Scriptleri konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 13. 2022 Ücretsiz Soru Cevap Scriptleri konusunda çok yazı okudum ama 2022 Ücretsiz Soru Cevap Scriptleri konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 14. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. 2022 Ücretsiz Soru Cevap Scriptleri konusu her zaman ilgimi çekmiştir.