istanbul masöz
Finans

3.Çeyrek Şirket Karları ve Çarpanları

3Ç20 BİST Şirket Karları

SINAİ ENDEKS: Bilançosu açıklanmış Sınai Endeksi şirketlerinin cirosu, 2020 yılının üçüncü çeyreğinde önceki yılın aynı dönemine göre %36 artarak 59,3 milyar TL olarak gerçekleşti. Üçüncü çeyrekte %56 artışla 9 milyar TL FAVÖK elde eden endeks şirketlerinin net dönem karı ise %53 artarak 4,9 milyar TL oldu. Dünkü kapanış fiyatlarına göre SINAİ Endeksin FD/FAVÖK çarpanı 10,6x FK çarpanı 26x seviyesinde.

 

BANKACILIK ENDEKSİ: Bilançosu açıklanmış bankaların net faiz gelirleri 2020 yılının üçüncü çeyreğinde önceki yılın aynı dönemine göre %19 artarak 19,7 milyar TL olarak gerçekleşirken net dönem karı %34 artışla 6,3 milyar TL oldu. Dünkü kapanış fiyatlarına göre Bankacılık Endeksinin F/K çarpanı 6,1x seviyesinde. (QNBFB çarpan hesaplamasına dahil edilmemiştir.)

 

İlgili Makaleler

18 Yorum

  1. Çanakkale şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

  2. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

  3. 3.Çeyrek Şirket Karları ve Çarpanları konusunda çok yazı okudum ama 3.Çeyrek Şirket Karları ve Çarpanları konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

  4. 3.Çeyrek Şirket Karları ve Çarpanları konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu