Haber

Türkiye’nin Dış Borcu %62 Arttı ve 446 Milyar Dolar Seviyesine Ulaştı

Türkiye’nin Dış Borcu %62 Arttı ve 446 Milyar Dolar Seviyesine Ulaştı

Türkiye Cumhuriyeti ve Maliye Bakanlığı tarafından, Haziran ayı sonuna Türkiye’nin kadar toplam 446,9 milyar dolarlık dış borcunun bulunduğunu açıkladı.

Brüt ve Net dış borç istatistikleri ile hazinenin güvence altına aldığı dış borçlar, Avrupa Birliği tarafından 30 Haziran’a kadar belirlenen devlet borçları ve devlet borcu ile ilgili istatistikleri izleyen açıklamaya göre, Türkiye’nin toplam dış borcu milli gelirin %61,9’una eşit. Borç: 268,3 milyar dolar veya ulusal gelirin %37,2’si.

Yılın ilk yarısında Türk hazinesinin dış borcu yaklaşık 14,7 milyar dolarken, devlet sektörünün borcu 103 milyar dolar oldu.” Orta Doğu” gazetesine göre, Avrupa Birliği tarafından belirlenen hükümet borcu bir trilyon, 283,9 milyar lirayı ve bu borçların milli gelire oranı %32,2 olarak gerçekleşti.

Türkiye Hazine ve Maliye Bakanlığı Salı günü, önümüzdeki Ekim ile Kasım arasındaki dönemde iç borçlanma beklentilerinin artması üzerine önceki programda yer alan beklentilerin yaklaşık 3,5 milyar liraya yükseldiğini açıkladı.

IMF’den Açıklama : Türkiye İç ve Dış Risklere Karşı Savunmasız !

Türkiye ekonomisi, bu yılın ikinci çeyreğinde yıllık bazda üçüncü kez daralma üçüncü çeyrek daralma, %1,5 oranında daralmıştır.IMF, Eylül ayı sonunda Türkiye’nin iç ve dış risklere karşı savunmasız kaldığını ve hükümetin daha fazla reform yapmaması durmunda güçlü ve sürdürebilir bir büyüme elde etmenin zor olduğunu belirtti.

İlgili Makaleler

48 Yorum

 1. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 2. Afyon merkezden ben Hasan. selamun aleyküm sayfanız inan ki hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım 01-06-2024 21:14:35

 3. Haber kategorisinde yazmış olduğunuz Türkiye’nin Dış Borcu %62 Arttı ve 446 Milyar Dolar Seviyesine Ulaştı konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 4. Türkiye’nin Dış Borcu %62 Arttı ve 446 Milyar Dolar Seviyesine Ulaştı konusunda bilgilendirmeniz için teşekkürler.

 5. Sinop şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 6. Türkiye’nin Dış Borcu %62 Arttı ve 446 Milyar Dolar Seviyesine Ulaştı konusunda yorumlardan geldim. İyi anlatım olmuş tebrikler

 7. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

 8. Türkiye’nin Dış Borcu %62 Arttı ve 446 Milyar Dolar Seviyesine Ulaştı konusunda bilgilendirmeniz için teşekkürler.

 9. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 10. Türkiye’nin Dış Borcu %62 Arttı ve 446 Milyar Dolar Seviyesine Ulaştı konusunda anlatımınız çok iyi olmuş . İyi çalışmalar dilerim

 11. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

 12. Türkiye’nin Dış Borcu %62 Arttı ve 446 Milyar Dolar Seviyesine Ulaştı konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

 13. Türkiye’nin Dış Borcu %62 Arttı ve 446 Milyar Dolar Seviyesine Ulaştı konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

 14. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Türkiye’nin Dış Borcu %62 Arttı ve 446 Milyar Dolar Seviyesine Ulaştı konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

 15. Haber kategorisinde yazmış olduğunuz Türkiye’nin Dış Borcu %62 Arttı ve 446 Milyar Dolar Seviyesine Ulaştı konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 16. Türkiye’nin Dış Borcu %62 Arttı ve 446 Milyar Dolar Seviyesine Ulaştı konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

 17. Türkiye’nin Dış Borcu %62 Arttı ve 446 Milyar Dolar Seviyesine Ulaştı konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

 18. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 19. Türkiye’nin Dış Borcu %62 Arttı ve 446 Milyar Dolar Seviyesine Ulaştı konusunda çok yazı okudum ama Türkiye’nin Dış Borcu %62 Arttı ve 446 Milyar Dolar Seviyesine Ulaştı konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 20. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

 21. Samsun şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 22. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

 23. Yazılarınızı takip ediyorum. Hayli güzel ve özgün içerikler paylaşıyorsunuz. Benim siteme de beklerim.

 24. Haber kategorisinde yazmış olduğunuz Türkiye’nin Dış Borcu %62 Arttı ve 446 Milyar Dolar Seviyesine Ulaştı konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 25. Ardahan şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 26. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 27. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 28. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 29. Haber kategorisinde yazmış olduğunuz Türkiye’nin Dış Borcu %62 Arttı ve 446 Milyar Dolar Seviyesine Ulaştı konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 30. Türkiye’nin Dış Borcu %62 Arttı ve 446 Milyar Dolar Seviyesine Ulaştı konusunda bizi çok iyi bilgilendirdiniz teşekkür ederiz.

 31. Türkiye’nin Dış Borcu %62 Arttı ve 446 Milyar Dolar Seviyesine Ulaştı konusunda yorumlardan geldim. İyi anlatım olmuş tebrikler

 32. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.