Haber

Türkiye’nin Dış Borcu %62 Arttı ve 446 Milyar Dolar Seviyesine Ulaştı

Türkiye’nin Dış Borcu %62 Arttı ve 446 Milyar Dolar Seviyesine Ulaştı

Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından, Haziran ayı sonuna Türkiye’nin kadar toplam 446,9 milyar dolarlık dış borcunun bulunduğunu açıkladı.

Brüt ve Net dış borç istatistikleri ile hazinenin güvence altına aldığı dış borçlar, Avrupa Birliği tarafından 30 Haziran’a kadar belirlenen devlet borçları ve devlet borcu ile ilgili istatistikleri izleyen açıklamaya göre, Türkiye’nin toplam dış borcu milli gelirin %61,9’una eşit. Borç: 268,3 milyar dolar veya ulusal gelirin %37,2’si.

Yılın ilk yarısında hazinesinin dış borcu yaklaşık 14,7 milyar dolarken, devlet sektörünün borcu 103 milyar dolar oldu.” Orta Doğu” gazetesine göre, Avrupa Birliği tarafından belirlenen hükümet borcu bir trilyon, 283,9 milyar lirayı ve bu borçların milli gelire oranı %32,2 olarak gerçekleşti.

Türkiye Hazine ve Maliye Bakanlığı Salı günü, önümüzdeki Ekim ile Kasım arasındaki dönemde iç borçlanma beklentilerinin artması üzerine önceki programda yer alan beklentilerin yaklaşık 3,5 milyar liraya yükseldiğini açıkladı.

IMF’den Açıklama : Türkiye İç ve Dış Risklere Karşı Savunmasız !

Türkiye ekonomisi, bu yılın ikinci çeyreğinde yıllık bazda üçüncü kez daralma üçüncü çeyrek daralma, %1,5 oranında daralmıştır.IMF, Eylül ayı sonunda Türkiye’nin iç ve dış risklere karşı savunmasız kaldığını ve hükümetin daha fazla reform yapmaması durmunda güçlü ve sürdürebilir bir büyüme elde etmenin zor olduğunu belirtti.

İlgili Makaleler

20 Yorum

 1. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

 2. Yazılarınızı takip ediyorum. Hayli güzel ve özgün içerikler paylaşıyorsunuz. Benim siteme de beklerim.

 3. Haber kategorisinde yazmış olduğunuz Türkiye’nin Dış Borcu %62 Arttı ve 446 Milyar Dolar Seviyesine Ulaştı konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 4. Ardahan şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 5. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 6. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 7. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 8. Haber kategorisinde yazmış olduğunuz Türkiye’nin Dış Borcu %62 Arttı ve 446 Milyar Dolar Seviyesine Ulaştı konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 9. Türkiye’nin Dış Borcu %62 Arttı ve 446 Milyar Dolar Seviyesine Ulaştı konusunda bizi çok iyi bilgilendirdiniz teşekkür ederiz.

 10. Türkiye’nin Dış Borcu %62 Arttı ve 446 Milyar Dolar Seviyesine Ulaştı konusunda yorumlardan geldim. İyi anlatım olmuş tebrikler

 11. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu