Kapat

Türkiye’nin Dış Borcu %62 Arttı ve 446 Milyar Dolar Seviyesine Ulaştı

İstanbulda Cami , Türkiye Bayrağı
Abone Ol

’nin Borcu %62 Arttı ve 446 Dolar Seviyesine Ulaştı

Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Bakanlığı tarafından, Haziran ayı sonuna Türkiye’nin kadar toplam 446,9 milyar dolarlık dış borcunun bulunduğunu açıkladı.

Brüt ve Net dış borç istatistikleri ile hazinenin güvence altına aldığı dış borçlar, Avrupa Birliği tarafından 30 Haziran’a kadar belirlenen devlet borçları ve devlet borcu ile ilgili istatistikleri izleyen açıklamaya göre, Türkiye’nin toplam dış borcu milli gelirin %61,9’una eşit. Borç: 268,3 milyar dolar veya ulusal gelirin %37,2’si.

Yılın ilk yarısında Türk hazinesinin dış borcu yaklaşık 14,7 milyar dolarken, devlet sektörünün borcu 103 milyar dolar oldu.” Orta Doğu” gazetesine göre, Avrupa Birliği tarafından belirlenen hükümet borcu bir trilyon, 283,9 milyar lirayı ve bu borçların milli gelire oranı %32,2 olarak gerçekleşti.

Türkiye Hazine ve Maliye Bakanlığı Salı günü, önümüzdeki Ekim ile Kasım arasındaki dönemde iç borçlanma beklentilerinin artması üzerine önceki programda yer alan beklentilerin yaklaşık 3,5 milyar liraya yükseldiğini açıkladı.

IMF’den Açıklama : Türkiye İç ve Dış Risklere Karşı Savunmasız !

Türkiye ekonomisi, bu yılın ikinci çeyreğinde yıllık bazda üçüncü kez daralma üçüncü çeyrek daralma, %1,5 oranında daralmıştır.IMF, Eylül ayı sonunda Türkiye’nin iç ve dış risklere karşı savunmasız kaldığını ve hükümetin daha fazla reform yapmaması durmunda güçlü ve sürdürebilir bir büyüme elde etmenin zor olduğunu belirtti.

Aradığınızı bulamadınız mı ? Sorun cevaplayalım ... Sende hemen >> Tıkla Sor

“Türkiye’nin Dış Borcu %62 Arttı ve 446 Milyar Dolar Seviyesine Ulaştı” üzerine 7 yorum

  1. Nesrin says:
  2. Kamil Sönmez says:
  3. Özlem says:
  4. kerime says:
  5. Özgen Ayşe says:
  6. Zül says:
  7. Mustafa says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam & Sponsorluk
ajax-loader