Finans

9 aylık Bist Şirket Karları

9 aylık Bist Şirket Karları 

Bilançosu açıklanmış bankaların net faiz gelirleri 2020 yılının üçüncü çeyreğinde önceki yılın aynı dönemine göre %29 artarak 33,6 milyar TL olarak gerçekleşirken net dönem karı %43 artışla 9,7 milyar TL oldu. Dünkü kapanış fiyatlarına göre Bankacılık Endeksinin F/K çarpanı 6,4x seviyesinde. (QNBFB çarpan hesaplamasına dahil edilmemiştir.)

Bilançosu açıklanmış Hizmet Endeksi şirketlerinin cirosu, 2020 yılının üçüncü çeyreğinde önceki yılın aynı dönemine göre %1 artarak 85,9 milyar TL olarak gerçekleşti. Üçüncü çeyrekte %14 azalışla 16,7 milyar TL FAVÖK elde eden endeks şirketlerinin 2020 yılı üçüncü çeyreğindeki net dönem karı ise %70 azalarak 2,7 milyar TL oldu. Dünkü kapanış fiyatlarına göre Hizmetler Endeksinin FD/FAVÖK çarpanı 7,8x ve FK çarpanı 42,4x seviyesinde.

 

Rapor İçin Tıklayınız 

 

Kaynak: Bizim Menkul

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

  2. 9 aylık Bist Şirket Karları konusunda anlatımınız çok iyi olmuş . İyi çalışmalar dilerim

  3. Yazılarınızı takip ediyorum. Hayli güzel ve özgün içerikler paylaşıyorsunuz. Benim siteme de beklerim.

  4. 9 aylık Bist Şirket Karları konusunda çok yazı okudum ama 9 aylık Bist Şirket Karları konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu