istanbul masöz
Bilgi

Açık Üniversite Nedir ? Tanımı ve Terimi

Açık Üniversite Nedir ? Tanımı ve Terimi


İngiltereÙde yetişkinlerin yükseköğrenimde ufuklar açma amacı ile girişilen deneme. Açık Üniversite Ocak 1971’de, Buckinghamshire’daki yeni Milton Keynes kentinde açıldı. Amacı eğitimsel olanaklardan herkesin yararlanabilmesini sağlamaktır. Kayıt için hiçbir özel koşul aranmaz.

Ayrı bir fakülte tarafından merkezi olarak örgütlenen kurslarda televizyon, mektupla öğretim, çalışma grupları oluşturma gibi yöntemlerden yararlanıldığı gibi, Büyük Britanya’nın çeşitli yerlerine yayılmış merkezlerde, ev kursları ve seminerler düzenlenmektedir. Ama en çok başvurulan mektupla öğretimdir:televizyon kursları ve seminerleri, bunu desteklemeye yöneliktir.

İlgili Makaleler

52 Yorum

 1. Merhaba bu konuda daha detaylı bir bilgi almak isterim iletişim kısmından size yazdım dönüş bekliyorum

 2. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 3. Merhaba bu konuda daha detaylı bir bilgi almak isterim iletişim kısmından size yazdım dönüş bekliyorum

 4. Açık Üniversite Nedir ? Tanımı ve Terimi konusunda çok yazı okudum ama Açık Üniversite Nedir ? Tanımı ve Terimi konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 5. Yazılarınızı takip ediyorum. Hayli güzel ve özgün içerikler paylaşıyorsunuz. Benim siteme de beklerim.

 6. Açık Üniversite Nedir ? Tanımı ve Terimi konusunda yorumlardan geldim. İyi anlatım olmuş tebrikler

 7. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 8. Açık Üniversite Nedir ? Tanımı ve Terimi konusunda çok yazı okudum ama Açık Üniversite Nedir ? Tanımı ve Terimi konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 9. Hakkari şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 10. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

 11. Açık Üniversite Nedir ? Tanımı ve Terimi konusunda çok yazı okudum ama Açık Üniversite Nedir ? Tanımı ve Terimi konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 12. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 13. Bilecik şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 14. Açık Üniversite Nedir ? Tanımı ve Terimi konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

 15. Elazığ merkezden ben Açelya. selam arkadaşlar sayfan ciddiyim dikkatimi çekti, şukuladım 02-04-2021 06:25:44

 16. Bilgi kategorisinde yazmış olduğunuz Açık Üniversite Nedir ? Tanımı ve Terimi konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.