Bilgi

Açık Üniversite Nedir ? Tanımı ve Terimi

Açık Üniversite Nedir ? Tanımı ve Terimi


İngiltere’de yetişkinlerin yükseköğrenimde yeni ufuklar açma amacı ile girişilen deneme. Açık Üniversite Ocak 1971’de, Buckinghamshire’daki yeni Milton Keynes kentinde açıldı. Amacı eğitimsel olanaklardan herkesin yararlanabilmesini sağlamaktır. Kayıt için hiçbir özel koşul aranmaz.

Ayrı bir fakülte tarafından merkezi olarak örgütlenen kurslarda televizyon, mektupla öğretim, çalışma grupları oluşturma gibi yöntemlerden yararlanıldığı gibi, Büyük Britanya’nın çeşitli yerlerine yayılmış merkezlerde, ev kursları ve seminerler düzenlenmektedir. Ama en çok başvurulan yöntem mektupla öğretimdir:televizyon kursları ve seminerleri, bunu desteklemeye yöneliktir.

İlgili Makaleler

12 Yorum

  1. Elazığ merkezden ben Açelya. selam arkadaşlar sayfan ciddiyim dikkatimi çekti, şukuladım 02-04-2021 06:25:44

  2. Bilgi kategorisinde yazmış olduğunuz Açık Üniversite Nedir ? Tanımı ve Terimi konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

  3. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

  4. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu