Yaşam

Afazi hastalığıyla gayret eden Bruce Willis’in demans hastalığına yakalandığı ortaya çıktı!

Afazi hastalığıyla gayret eden Bruce Willis'in demans hastalığına yakalandığı ortaya çıktı!

Afazi hastalığıyla gayret eden Bruce Willis'in demans hastalığına yakalandığı ortaya çıktı! 2

Dünyaca ünlü aktör Bruce Willis, geçtiğimiz yıl mart ayında bilişsel yeteneklerini etkileyen ‘afazi hastalığı’na yakalandığını açıklamıştı. Gitgide sıhhatinin bozulduğu sav edilen usta aktörün davranış ve kişilik değişikliği, düşünme, lisan ve harekette bozulma semptomları gösteren frontotemporal demans hastalığına yakalandığı öğrenildi.

“Kanun Namına”, “Zor Ölüm”, “Altıncı His” ve “Ölümsüz” üzere birbirinden başarılı üretimlerle hafızalara kazınan dünyaca ünlü yıldız Bruce Willis, geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamalarla hayranlarını üzmüştü. Ünlü aktöre beynin belli bölgelerinde meydana gelen fonksiyon bozukluğu sonucu ortaya çıkan konuşma, konuşulanı manaya ve okuma-yazma üzere hünerleri etkileyen ‘afazi’ (söz yitimi) hastalığı teşhisi konulmuş ve oyunculuğu bırakma kararı almıştı.

Afazi hastalığıyla gayret eden Bruce Willis'in demans hastalığına yakalandığı ortaya çıktı! 3

Bruce Willis oyunculuğu bırakıyor

USTA AKTÖRÜN AİLESİNDEN YENİ AÇIKLAMA GELDİ!

Tüm vaktini ailesi ve hayranlarına ayıran ünlü aktörün davranış ve kişilik değişikliği, düşünme, lisan ve harekette bozulma semptomları gösteren frontotemporal demans hastalığına yakalandığı ortaya çıktı. Willis’e net bir teşhis konulduğu için rahatladıklarını lisana getiren usta oyuncunun ailesi frontotemporal demansın 60’lı yaşlardaki bireylerde sık görülen bir hastalık olduğunu söz etti. Günümüzde tedavisi olmayan hastalık konusunda endişelenen aile yeniden de umutlarını kaybetmediklerini lisana getirdi.

Afazi hastalığıyla gayret eden Bruce Willis'in demans hastalığına yakalandığı ortaya çıktı! 4

Bruce Willis demans hastalığına yakalandı

BEBEK HABERİ WİLLİS’E MORAL OLMUŞTU!

Bir müddettir hastalıklarla uğraş eden Bruce Willis’in kızından müjdeli bir haber geldi. 67 yaşındaki oyuncunun birinci eşi Demi Moore‘dan dünyaya gelen kızı Rumer‘ın bebek beklediği öğrenildi. Kızının karnı burnunda pozlarını toplumsal medya hesabından paylaşan Demi Moore, kendisinin birinci kere büyükanne, eski eşi Bruce Willis’in de birinci kere dede olacağını söz etti. Eşinin dede olmasından memnunluk duyan Emma Heming de “Bebek haberi memnun haberdir” bildirisi yayınlayarak bu haberin Willis’e moral vereceğini düşündü.

Afazi hastalığıyla gayret eden Bruce Willis'in demans hastalığına yakalandığı ortaya çıktı! 5

Bruce Willis ve kızı

ESKİ EŞİ DE DAYANAK OLUYOR!

Hastalığı yüzünden gözlerden uzak bir yaşantı sürdürmeye karar veren usta aktör, son periyotlarda ailesiyle daha sık vakit geçirmek istiyor. 2000 yılında ayrılma kararı aldığı eski eşi Demi Moore ve bu evlilikten dünyaya gelen üç kızıyla bir ortaya gelen Willis, uzun vakitten sonra birinci kere bu kadar keyifli görüntülendi. Aileye yakın bir kaynak usta oyuncunun sıhhatinin giderek bozulduğunu ve bundan ötürü fırsat buldukça ailesini görmek istediğini söz etti. Birebir kaynak “Onun sonsuza dek burada olmayacağını biliyorlar bu nedenle her anın tadını çıkarıyorlar” halinde konuştu.

Afazi hastalığıyla gayret eden Bruce Willis'in demans hastalığına yakalandığı ortaya çıktı! 6

Bruce Willis ve eski Demi Moore

ÜNLÜ AKTÖRÜN EŞİ BİRİNCİ SEFER KONUŞTU!

Ünlü aktörün eşi Emma Heming, Willis’in sıhhat problemleriyle ilgili birinci defa konuştu. “Ailemin gereksinimleri benim için her şeyden evvel geliyor. Bu da beni bir kahraman yapmıyor elbette” halinde kelamlarına başlayan Heming, eşinin hastalığı sebebiyle kendisi de akıl sıhhatinde bozulmalar yaşadığını itiraf etti.

Afazi hastalığıyla gayret eden Bruce Willis'in demans hastalığına yakalandığı ortaya çıktı! 7

Bruce Willis ve eşi Emma Heming

Mabel ve Evelyn isminde iki çocuk sahibi olan 43 yaşındaki ünlü model, “Evdekilere gösterdiğim ilgi hem akıl sıhhatimi hem de tüm sıhhatimi etkiledi, ki bu da aileme hiç fayda sağlamadı. Birisi bana kısa bir vakit evvel ‘Birisiyle fazla ilgilenmeye başlarsan kendinle ilgilenmeyi ihmal edersin’ demişti. Bu kelamlar uzun mühlet beni tesiri altına aldı” sözlerini kullandı. Yaşadığı güçlü süreçleri aşmak istediğini söyleyen Heming, artık kendi ‘temel ihtiyaçlarına’ odaklanacağını söyledi.

Afazi hastalığıyla gayret eden Bruce Willis'in demans hastalığına yakalandığı ortaya çıktı! 8

Emma Heming eşinin hastalığı hakkında birinci sefer konuştu

EŞİ BİR AN OLSUN YALNIZ BIRAKMIYOR!

Oyunculuğa veda eden usta oyuncu Bruce Willis, hastalığını açıklamasının akabinde birinci kere hayranlarının karşısına çıktı. Ailesiyle ormanda gezintiye çıkan Willis’in eşi Emma Hemming, o anları toplumsal medya hesabından paylaşmayı ihmal etmedi. Hemming çocuklarından Mabel Ray Willis‘in çektiği fotoğrafa, “Anne ile baba en sevdikleri ortamda” biçiminde bir not düştü. Hastalığı sebebiyle güç günler geçiren Willis’e eşinin tam takviye vermesi hayranlardan takdir topladı.

Afazi hastalığıyla gayret eden Bruce Willis'in demans hastalığına yakalandığı ortaya çıktı! 9

Bruce Willis ve eşi

BRUCE WİLLİS OYUNCULUĞU BIRAKMA KARARI ALDI!

Hayranları kahreden haberin akabinde Willis’in ailesi yaptıkları ortak açıklamada ünlü yıldızın hastalık sebebiyle oyunculuk mesleğini bırakacağını duyurdu. “Bruce’un şahane hayranlarına” şeklinde başlayan açıklamada usta aktörün son vakitlerde sıhhat sıkıntılarıyla gayret ettiği ve afazi teşhisi nedeniyle bilişsel kabiliyetlerinin de etkilendiği söz edildi.

Afazi hastalığıyla gayret eden Bruce Willis'in demans hastalığına yakalandığı ortaya çıktı! 10

Bruce Willis afazi hastalığına yakalandı

Ünlü yıldızın kızı Rumer Willis toplumsal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, kelamlarını şöyle tamamladı:

“Bu, ailemiz için nitekim güçlü bir vakit ve aralıksız sevgi, merhamet ve dayanağınız karşısında minnettarız. Güçlü bir aile birliğiyle bu süreçten geçiyoruz ve hayranlarının da bunu bilmesini istedik, zira onun sizler için ve sizlerin onun için ne demek olduğunu biliyoruz. Bruce’un her vakit söylediği üzere “Gününü gün et” ve birlikte bunu yapmayı planlıyoruz. Sevgiler.”

Afazi hastalığıyla gayret eden Bruce Willis'in demans hastalığına yakalandığı ortaya çıktı! 11

bruce Willis ve Sylvester Stallone

BRUCE WİLLİS HAFIZA KAYBI YAŞIYOR!

Hollywood yıldızı Bruce Willis, 29 Nisan’da yeni sineması Fortress: Sniper’s Eye‘ın çıkmasına hazırlanırken, hakkında çıkan bir argüman hayranlarını hüzne boğdu.

Afazi hastalığıyla gayret eden Bruce Willis'in demans hastalığına yakalandığı ortaya çıktı! 12

67 yaşındaki ünlü yıldızın demans hastalığı sebebiyle hafıza kaybı sıkıntılarıyla boğuştuğu ve bundan ötürü yer aldığı işlerde sert bir halde eleştirildiği söyleniyor. Tezlere nazaran; Willis hala şuuru açıkken olabildiğince para kazanmaya çalıştığı için her teklife olumlu bakıyor.

Afazi hastalığıyla gayret eden Bruce Willis'in demans hastalığına yakalandığı ortaya çıktı! 13

Bruce Willis hafıza kaybı yaşıyor

Sosyal medyanın gündemine bomba üzere düşen söylentilerin akabinde ünlü oyuncudan şimdi bir açıklama gelmedi. Lakin gazeteci Dan Przygoda toplumsal medya hesabından paylaşımda bulunarak “Willis’in replikleri ezberlemekte zorlandığı için kulaklık kullandığını birlikte birebir sinemada rol almış pek çok arkadaşımdan duydum.” tabirlerini kullandı.

Afazi hastalığıyla gayret eden Bruce Willis'in demans hastalığına yakalandığı ortaya çıktı! 14

Bruce Willis ve eşi Emma Heming Willis

İlgili Makaleler

53 Yorum

 1. Afazi hastalığıyla gayret eden Bruce Willis’in demans hastalığına yakalandığı ortaya çıktı! konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

 2. Mersin şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 3. Afazi hastalığıyla gayret eden Bruce Willis’in demans hastalığına yakalandığı ortaya çıktı! konusunda bizi çok iyi bilgilendirdiniz teşekkür ederiz.

 4. Afazi hastalığıyla gayret eden Bruce Willis’in demans hastalığına yakalandığı ortaya çıktı! konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

 5. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 6. Afazi hastalığıyla gayret eden Bruce Willis’in demans hastalığına yakalandığı ortaya çıktı! konusunda bizi çok iyi bilgilendirdiniz teşekkür ederiz.

 7. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

 8. Afazi hastalığıyla gayret eden Bruce Willis’in demans hastalığına yakalandığı ortaya çıktı! konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

 9. Afazi hastalığıyla gayret eden Bruce Willis’in demans hastalığına yakalandığı ortaya çıktı! konusunda çok yazı okudum ama Afazi hastalığıyla gayret eden Bruce Willis’in demans hastalığına yakalandığı ortaya çıktı! konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 10. Iğdır merkezden ben Saim. selamun aleyküm web sitesi yeminle hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım 01-04-2024 04:04:37

 11. Afazi hastalığıyla gayret eden Bruce Willis’in demans hastalığına yakalandığı ortaya çıktı! konusunda anlatımınız çok iyi olmuş . İyi çalışmalar dilerim

 12. Elazığ merkezden ben Sorucu. selamun aleyküm sayfan harbiden mükemmel, twitter da paylaştım 19-03-2024 10:59:00

 13. Merhaba bu konuda daha detaylı bir bilgi almak isterim iletişim kısmından size yazdım dönüş bekliyorum

 14. Afazi hastalığıyla gayret eden Bruce Willis’in demans hastalığına yakalandığı ortaya çıktı! konusunda çok yazı okudum ama Afazi hastalığıyla gayret eden Bruce Willis’in demans hastalığına yakalandığı ortaya çıktı! konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 15. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

 16. Afazi hastalığıyla gayret eden Bruce Willis’in demans hastalığına yakalandığı ortaya çıktı! konusunda bizi çok iyi bilgilendirdiniz teşekkür ederiz.

 17. Afazi hastalığıyla gayret eden Bruce Willis’in demans hastalığına yakalandığı ortaya çıktı! konusunda bizi çok iyi bilgilendirdiniz teşekkür ederiz.

 18. Yazılarınızı takip ediyorum. Hayli güzel ve özgün içerikler paylaşıyorsunuz. Benim siteme de beklerim.

 19. Afazi hastalığıyla gayret eden Bruce Willis’in demans hastalığına yakalandığı ortaya çıktı! konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

 20. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

 21. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim