Bilgi

Ağaçla Evlenme Nedir ve Nasıldır ?

Ağaçla Evlenme Nedir ve Nasıldır ?

Bir insanla bir ağaç arasında, doğaüstü güçleri içerdiği söylenen simgesel evlilik bağı. Ağaçla evlenme hülle biçiminde de olabilir. Bekar bir adamla bir ağaç arasında böyle bir evlenmenin ardından ağa. kesilir ve erkeğe dul bir kadınla evlenebilmesi için gerekli olan dulluk statüsü kazandırılır.

Ağaçla evlenme bir zamanlar HİndistanÙda yaygındı. Bu terim bir ağacın içinde, üstünde ya da çevresinde yapılan ya da ağacın kabuk, öözsuyu gibi bir parçasıyla kutsanan evlenme törenini nitelenmek için de kullanılır. Bu son uygulama çoğunlukla ağacın tedavi edici ve doğurganlığı artırıcı gizli ya da kutsal güçler taşıdığı ataların ya da henüz doğmamışların ruhlarını barındıdığı inanacına dayanan dinsel sistemlerin ya da kültlerin bir parçasını oluşturur.

 

İlgili Makaleler

68 Yorum

 1. Bilgi kategorisinde yazmış olduğunuz Ağaçla Evlenme Nedir ve Nasıldır ? konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 2. Ağaçla Evlenme Nedir ve Nasıldır ? konusunda çok yazı okudum ama Ağaçla Evlenme Nedir ve Nasıldır ? konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 3. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Ağaçla Evlenme Nedir ve Nasıldır ? konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

 4. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

 5. Bilgi kategorisinde yazmış olduğunuz Ağaçla Evlenme Nedir ve Nasıldır ? konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 6. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

 7. Bilgi kategorisinde yazmış olduğunuz Ağaçla Evlenme Nedir ve Nasıldır ? konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 8. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Ağaçla Evlenme Nedir ve Nasıldır ? konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

 9. Ağaçla Evlenme Nedir ve Nasıldır ? konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

 10. Ağaçla Evlenme Nedir ve Nasıldır ? konusunda yorumlardan geldim. İyi anlatım olmuş tebrikler

 11. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

 12. Ağaçla Evlenme Nedir ve Nasıldır ? konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim