Bilgi

Ağaçla Evlenme Nedir ve Nasıldır ?

Ağaçla Evlenme Nedir ve Nasıldır ?

Bir insanla bir ağaç arasında, doğaüstü güçleri içerdiği söylenen simgesel evlilik bağı. Ağaçla evlenme hülle biçiminde de olabilir. Bekar bir adamla bir ağaç arasında böyle bir evlenmenin ardından ağa. kesilir ve erkeğe dul bir kadınla evlenebilmesi için gerekli olan dulluk statüsü kazandırılır.

Ağaçla evlenme bir zamanlar Hİndistanda yaygındı. Bu terim ayrıca bir ağacın içinde, üstünde ya da çevresinde yapılan ya da ağacın kabuk, öözsuyu gibi bir parçasıyla kutsanan evlenme törenini nitelenmek için de kullanılır. Bu son uygulama çoğunlukla ağacın tedavi edici ve doğurganlığı artırıcı gizli ya da kutsal güçler taşıdığı ataların ya da henüz doğmamışların ruhlarını barındıdığı inanacına dayanan dinsel sistemlerin ya da kültlerin bir parçasını oluşturur.

 

İlgili Makaleler

33 Yorum

  1. Ağaçla Evlenme Nedir ve Nasıldır ? konusunda çok yazı okudum ama Ağaçla Evlenme Nedir ve Nasıldır ? konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

  2. Yazılarınızı takip ediyorum. Hayli güzel ve özgün içerikler paylaşıyorsunuz. Benim siteme de beklerim.

  3. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

  4. Ağaçla Evlenme Nedir ve Nasıldır ? konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

  5. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Ağaçla Evlenme Nedir ve Nasıldır ? konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

  6. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Ağaçla Evlenme Nedir ve Nasıldır ? konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

  7. Merhaba bu konuda daha detaylı bir bilgi almak isterim iletişim kısmından size yazdım dönüş bekliyorum

  8. Ağaçla Evlenme Nedir ve Nasıldır ? konusunda çok yazı okudum ama Ağaçla Evlenme Nedir ve Nasıldır ? konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

  9. Iğdır şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu