YaşamSağlık

Ağız Kokusu İçin Gargara Tarifi

Ağız kokusu çoğu zaman sosyal hayatta bir sorun olarak karşımıza çıkabiliyor. Stres, mide problemleri, diş iltihapları ve yemek artıkları gibi unsurların sebep ağız kokusuna bir son vermek için evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bir tarif var. Ada çayı, limon ve lavanta gibi bitkileri kullanarak doğal yoldan ağız kokusuna bir son verebilirsiniz.

Ağız kokusu genellikle diş ve mide problemleri şeklinde  karşımıza  çıkmaktadır. Öncelikle bir hekime danışarak  bu  problemlerimizi  kalıcı olarak ortadan  kaldırmamız  gerekir. Ağız kokusu içinn pratik bir tavsiye istiyorsanız da  aşağıdaki  ağız kokusu için karışım yazımızı okuyabilirsiniz.

Ağız Kokusu İçin Gargara Tarifi 2
Ağız Kokusu İçin Gargara Tarifi

Malzemeler:

½ çay bardağı ada çayı

1 adet limon suyu

1 adet limonun kabuğu

2 damla lavanta yağı

1 litre kaynar su

 

Hazırlanışı

Ada çayı yaprakları ufak parçalara bölünür. Üzerine limon suyu, kabuğu ve lavanta yağı eklenir. Bu karışım 1 litre kaynamış suyun içine atılıp 15 dakika boyunca demlemeye bırakılır. Süzüldükten sonra cam şişeye alınarak soğuk halde 1 hafta boyunca saklanabilir. Sabahları ya da ihtiyaç duyulduğunda bir fincan kadar alınarak gargara yapılır.

ucuz youtube abone satın al

İlgili Makaleler

20 Yorum

  1. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

  2. Yazılarınızı takip ediyorum. Hayli güzel ve özgün içerikler paylaşıyorsunuz. Benim siteme de beklerim.

  3. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

  4. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

  5. Ağız Kokusu İçin Gargara Tarifi konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

  6. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

  7. Ağız Kokusu İçin Gargara Tarifi konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu