YaşamSağlık

Ağız Kokusu İçin Gargara Tarifi

Ağız kokusu çoğu zaman sosyal hayatta bir sorun olarak karşımıza çıkabiliyor. Stres, mide problemleri, diş iltihapları ve yemek artıkları gibi unsurların sebep olduğu ağız kokusuna bir son vermek için evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bir tarif var. Ada çayı, limon ve lavanta gibi bitkileri kullanarak doğal yoldan ağız kokusuna bir son verebilirsiniz.

Ağız kokusu genellikle diş ve mide problemleri şeklinde  karşımıza  çıkmaktadır. Öncelikle bir hekime danışarak  bu  problemlerimizi  kalıcı olarak ortadan  kaldırmamız  gerekir. Ağız kokusu içinn pratik bir tavsiye istiyorsanız da  aşağıdaki  ağız kokusu için karışım yazımızı okuyabilirsiniz.

Ağız Kokusu İçin Gargara Tarifi 2
Ağız Kokusu İçin Gargara Tarifi

Malzemeler:

½ çay bardağı ada çayı

1 adet limon suyu

1 adet limonun kabuğu

2 damla lavanta yağı

1 litre kaynar su

 

Hazırlanışı

Ada çayı yaprakları ufak parçalara bölünür. Üzerine limon suyu, kabuğu ve lavanta yağı eklenir. Bu karışım 1 litre kaynamış suyun içine atılıp 1 dakika boyunca demlemeye bırakılır. Süzüldükten sonra cam şişeye alınarak soğuk halde 1 hafta boyunca saklanabilir. Sabahları ya da ihtiyaç duyulduğunda bir fincan kadar alınarak gargara yapılır.

ucuz youtube abone satın al

İlgili Makaleler

38 Yorum

 1. Yaşam kategorisinde yazmış olduğunuz Ağız Kokusu İçin Gargara Tarifi konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 2. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 3. Ağız Kokusu İçin Gargara Tarifi konusunda çok yazı okudum ama Ağız Kokusu İçin Gargara Tarifi konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 4. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

 5. Merhaba bu konuda daha detaylı bir bilgi almak isterim iletişim kısmından size yazdım dönüş bekliyorum

 6. Yaşam kategorisinde yazmış olduğunuz Ağız Kokusu İçin Gargara Tarifi konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 7. Ağız Kokusu İçin Gargara Tarifi konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

 8. Yazılarınızı takip ediyorum. Hayli güzel ve özgün içerikler paylaşıyorsunuz. Benim siteme de beklerim.

 9. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 10. Yazılarınızı takip ediyorum. Hayli güzel ve özgün içerikler paylaşıyorsunuz. Benim siteme de beklerim.

 11. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

 12. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 13. Ağız Kokusu İçin Gargara Tarifi konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

 14. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

 15. Ağız Kokusu İçin Gargara Tarifi konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu