Webmaster

Alexa Değeri Düşürme Rehberi 2021 – Alexa’da Yükselmek

Alexa Değeri Düşürme Rehberi 2020

Alexa değeri  düşürmek web sitesi ve ya blog yazarlarının dmoz kalktığından  beridir en  çok uğraştığı şeylerdir. Alexa değeri  her ne kadar  bir çok  platformda kriter olmasa da  reklam verenler ve  ya website ticareti yapanlar için hala kriter olarak  kullanılmaktadır. Eğer sizin websiteniz hit alıyor ve kazandırıyorsa ve ya amacınıza  uygun hedef kitleye  ulaşabiliyorsanız sizin için alexa değeri düşürmek çok fazla önemli değildir.

Ama  alexa değeri  düşürmeyi kriter için görenler adına  bazı alexa’ da  yükselme  taktikleri hazırladık. Bu yazımızı okuduktan sonra sizin de alaexa değerinizde  gözle görülen bir düşme olduğunu  göreceksiniz.

 • Organik Ziyaretçiler: Ziyaretçi sayısı  alexa değeri için  vazgeçilmez bir ölçüttür. Çünkü sitenize ne kadar  hit  gelirse  o kadar  gösterim yapacak.  Diğer sayfaları gezinme olasılıkları artacak bu da alexa değerinizi  doğrudan etkileyecektir. Hatta  hit gönderme  siteleri de  alexa değeri düşürmeye yardımcı olur. Ama  google reklamları  kullanıyorsanız  bunu tavsiye etmem.
 • Ziyaretçilerin Kalma Süresi: hem seokriterleri  hem de alexa değeri için sitede kalma süresi önemldir. Ziyaretçileriniz sitenizde ne kadar uzun süre kalırsa hem google gözünde hem de alexa değerinde  ciddi bir  yükselme  kaydetmiş olursunuz.
 • Alexa Toolbar: Alexa tollbar  yüklemek ve sitenizin verilerine alexa tollbar üzerinden  bakmak bu konuda  olumlu rol oynayacaktır. Çünkü siz  alexa’ ya ne kadar  referans olursanız onu ne kadar pinglerseniz onun da  dikkati sizin  siteniz üzerinde  olacaktır.  BURAYA TIKLAYARAK alexa tollbar indirebilirsiniz.
 • Alexa ‘ya  link vermek: Şu an bu makalede  okuduğunuz gibi  sitenizde ya da  farklı forum platformlarında alexa profilinize link verin.  Ne kadar sorgu yapılırsa  o kadar  olumlu geri dönüş olacaktır. Ayrıca  sitenizi  sürekli alexa ‘da  sorgulamak da  bu oranı düşürmede  etkilidir. Bizim sitemizin alexa verilerine  ulaşmak istiyrosanız BURAYI TIKLAYARAK  alexa değerimizdeki değişimlere  göz atabilirsiniz.

Ayrıca  eğer bu işlerle  uğraşan  biri iseniz alexa premium üyelik alarak kendinize alexa profili açabilir sitenizi  alexa’da  oturum açmış şekilde  sorgulayabilirsiniz. Üyelik  ile oturum açarak alexa değerini sorguladığınızda daha hızlı bir ilerleme kaydedeceğinizden emin olabilirsiniz.

Sosyal medya paylaşımları seo kriterlerinde  olduğu gibi  alexa değerinde de ön plandadır. Sosyal medya etkinliğiniz de alexa değerini  düşürmeye yardımcı olacaktır.

Diğer  tüm yöntemler  zaten sizin  yapmanız gereken şeyler olduğu  için onlara çok fazla değinmedim. Seo ayarları, website  , içerik kalitesi, görsellik vs bunlar zaten bir website sahibi iseniz mutlaka ayarlamanız gereken şeyler. Ama onların dışında  direk alexa değeri düşürmeyi hedeflediğinizde  yukarıda belirttiğim kriterlere daha  çok odaklanmanız gerekmektedir.

Bu makalede yazdıklarım benim deneyimlerim ve  görüşlerim. Bu konuda  farklı kayanaklardan farklı ipuçları da  bulabilirsiniz mutlaka.

Bu makaleyi okudunuz  : Alexa Değeri Düşürme Rehberi 2020

İlgili Makaleler

23 Yorum

 1. Çankırı merkezden ben Alexsiz. Merhabalar paylaşım süper ötesi çok hoşuma gitti, teşekkürler 13-01-2024 21:59:11

 2. Alexa Değeri Düşürme Rehberi 2021 – Alexa’da Yükselmek konusunda bilgilendirmeniz için teşekkürler.

 3. Alexa Değeri Düşürme Rehberi 2021 – Alexa’da Yükselmek konusunda bizi çok iyi bilgilendirdiniz teşekkür ederiz.

 4. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Alexa Değeri Düşürme Rehberi 2021 – Alexa’da Yükselmek konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

 5. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 6. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 7. Webmaster kategorisinde yazmış olduğunuz Alexa Değeri Düşürme Rehberi 2021 – Alexa’da Yükselmek konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 8. Alexa Değeri Düşürme Rehberi 2021 – Alexa’da Yükselmek konusunda çok yazı okudum ama Alexa Değeri Düşürme Rehberi 2021 – Alexa’da Yükselmek konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 9. Hatay şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 10. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Alexa Değeri Düşürme Rehberi 2021 – Alexa’da Yükselmek konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu