YaşamSağlık

Ametist, Akik, Pembe Kuvars: Olumsuz Enerjileri Pozitife Dönüştüren Doğal Taşlar…

İşte Muhteşem Üçlü: Ametist, Akik, Pembe Kuvars

Ametist, Akik, Pembe Kuvars: Olumsuz Enerjileri Pozitife Dönüştüren Doğal Taşlar… 2

Doğal taşların yaşamımızdaki gücü… Doğa bizlere mucizelerini her şekilde sunmaya devam ediyor. Değerli taşlar etkileriyle hayatımıza şifa katıyor. Psikolojik ve fiziksel sıkıntıların hafifletilmesinde ve giderilmesinde tercih edilen evlerde, arabalarda, ofis ortamlarında, çantalarımızda yerini alan değerli taşlardan destek alanların sayısı hiç az değil.

Bilhassa negatif yüklü enerjileri bertaraf eden, ortamdaki olumsuz enerjileri pozitife çeviren, yatıştıran, huzur veren, yanında taşıyan kişiye güç, keyif ve iyimserlik katan, üzüntü ve sıkıntıların azalmasına yardımcı olan taşlar AMETİST, AKİK ve PEMBE KUVARS, doğal taşların arasında en kuvvetli özelliklere ve etkilere sahip taşlardan bazıları olarak ön plana çıkıyor.

Bu muhteşem üçlüyü; ametist, akik ve pembe kuvarsı yanınızdan ayırmayın. Özellikle yaşadığınız ortamlarda bulundurmak, mekanın enerjisini dengeleyecek, huzur

verecektir.

AMETİST TAŞI

Şifa bakımından en güçlü taşlardan biri olan Ametist, değerli taşlar arasında da en gözde taşlardan biridir. Mor veya mavimsi mor bir rengi vardır. Negatif enerjiyi ve nazarı topladığından taşınızı topladığı negatif enerjilerden arındırmak için ilk iki hafta kullanımda her gün suyun altında tutarak temizleyin. Daha sonra standart temizleme yöntemiyle kullanmaya devam edebilirsiniz. (Yaklaşık 2-3 haftada bir suyun altında tutulur.)

Ametist Taşı Faydaları

 • Negatif elektrik yükü taşıdığından dolayı bedendeki fazla elektrik yükünü toplayarak beyin gücünü yükseltir.
 • Yatıştırıcı etkisi vardır.
 • Bulunduğu çevredeki olumsuz enerjileri temizleyip pozitife dönüştürür.
 • Enerji dolu bir taş olduğu için çoğu insanın üzerinde canlandırıcı etkisi vardır.
 • Enerjisi huzur vericidir. Yaydığı enerji sinir sistemini etkiler.
 • Fazla çalışmaktan ve stresten kaynaklanan zihinsel yorgunluğu giderir. Enerjisinin odaklandığı kişide uyum ve denge oluşturur.
 • Kişiye iç huzuru vererek karar verme yeteneğini güçlendirir.
 • Kişiyi rahatsız eden takıntılı düşünceleri uzaklaştırıcı ve yatıştırıcı bir etkiye sahiptir. Koyu mor ya da çok açık renkli, özellikle de berrak olan ametistler en güçlü enerjiye sahip olan ametistlerdir.
 • Pembe kuvars ile birlikte kullanıldığında aklı güçlendirici etkisi artar.

AKİK TAŞI

Akik taşı, eski çağlardan beri, süs eşyası, mücevher bazen de olumsuz enerjilere karşı koruyucu olarak kullanılır. Yarı saydam, saydam ve opak olarak bulunur. Çıkarıldığı başlıca ülkeler Çin, İtalya, Madagaskar, Meksika, Mısır, Almanya, Hindistan, Brezilya ve Uruguay’dır. Bir merkezin çevresinde çeşitli renklerde halkalardan oluşmuş bir görünümdedir. Serttir ve renkli kısımları ışığı geçirgen bir yapıya sahiptir. İsmini Sicilya da bulunan Achates Nehri’nden almıştır. Akik; kırmızı, gri, beyaz, mavi, kahverengi ve yeşil karışımı renklerdedir. Akik taşına ‘Ateş taşı’ ya da ‘Gezgin taşı’ diyenler de vardır.

 

Akik Taşı Faydaları

Akik taşına bir çeşit ‘terapi aracı’ denilebilir. Taşın bünyesinde bulunan çeşitli minerallerin, farklı faydaları vardır. Ancak bedene temas etmesi için güneş enerjisi başta olmak üzere doğadaki enerjinin taştan geçerek bedene ulaşabilmesi gerekmektedir.

 • Taşıyanı tehlikeden korur.
 • Uykusuzluğa, korkaklığa, karabasana, nazara karşı etkilidir. Ayrıca metabolizmanın düzgün çalışmasına yardımcı olur.
 • Güçlü ve erkeksi bir enerjiye sahip olan akik, cinsel organlar ve cinsel güç için faydalıdır.
 • Bedenin gerginlik olan kısımlarına sıcaklık hissi verir ve gerginliği azaltır.
 • Vücuttaki fazla ve olumsuz enerjiyi boşaltarak stresi yok eder.
 • Kişiyi sosyalleştirir, çevreyle ve insanlarla uyum sağlamasına yardımcı olur.
 • Cesaretin artırılmasına yardımcı olur.
 • Bedeni güçlendirir, lenflerin sirkülasyonunu rahatlatır.
 • Tansiyonu dengeler. Özellikle düşük tansiyonu dengeler.
 • İlk bakışı çektiğinden nazara karşı koruma sağlar.
 • İnsanların olumsuzluklarından kolayca etkileniyorsanız akik size iyi gelir.
 • Kendisini taşıyan kişiye güç, keyif ve iyimserlik hissi verir.
 • Dünyevi başarıyı simgeleyen akik, negatif enerjiye karşı koruma sağlar. İşadamlarının bu taşı, özellikle belin altında taşımaları faydalı olacaktır. Özellikle yüzük olarak kullanıldığında, kişinin kendisine güveni artırır.
 • Sevinç ve huzuru temsil eder.

PEMBE KUVARS TAŞI 

Uçuk pembe, pembe ve beyaz renklerde veya renksiz olarak bulunan pembe kuvars, saydam ve yarı saydamdır.

 

Kuvars Faydaları

 • Pembe kuvars’ın yatıştırıcı etkisi vardır ve kalbi rahatlatır.
 • Üzüntü ve sıkıntıların azalmasına yardımcı olur.
 • Üzerinde taşıyan kişiyi öfke, kıskançlık gibi duygulardan uzak tutar. Olumsuz enerjiyi olumluya çevirir. İç huzurunu sağlamaya yardımcı olur.

 

İlgili Makaleler

24 Yorum

 1. Ametist, Akik, Pembe Kuvars: Olumsuz Enerjileri Pozitife Dönüştüren Doğal Taşlar… konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

 2. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Ametist, Akik, Pembe Kuvars: Olumsuz Enerjileri Pozitife Dönüştüren Doğal Taşlar… konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

 3. Merhaba bu konuda daha detaylı bir bilgi almak isterim iletişim kısmından size yazdım dönüş bekliyorum

 4. Düzce merkezden ben Yaren. Merhaba herkese siten inan ki mükemmel, sosyal medyada paylaştım 17-10-2023 08:55:00

 5. Ametist, Akik, Pembe Kuvars: Olumsuz Enerjileri Pozitife Dönüştüren Doğal Taşlar… konusunda anlatımınız çok iyi olmuş . İyi çalışmalar dilerim

 6. Ametist, Akik, Pembe Kuvars: Olumsuz Enerjileri Pozitife Dönüştüren Doğal Taşlar… konusunda bizi çok iyi bilgilendirdiniz teşekkür ederiz.

 7. Niğde şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 8. Muğla şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 9. Yaşam kategorisinde yazmış olduğunuz Ametist, Akik, Pembe Kuvars: Olumsuz Enerjileri Pozitife Dönüştüren Doğal Taşlar… konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 10. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 11. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu