Finans

Analist Tavsiyeleri ve Hedef Fiyatları Aralık 2020

Analist Tavsiyeleri ve Hedef Fiyatları

Özelikle son dönemde borsa verilerine bakıldığında  tüm sektörlerdeki gibi  belirsizlikleri  görüyoruz. 

Güne hafif pozitif başlangıç yapan ve gün içinde dar bantta sıkışık seyir izleyen BIST100 endeksi, bankacılık endeksindeki negatif ayrışmaya rağmen günü 1.330,87’den yatay kapattı. Yurtdışı borsalar haftanın son gününü yükselişlerle tamamlarken BIST sınırlı negatif ayrıştı. BDDK’nın sorunlu kredileri takibe atılma süresini 6 ay daha uzatabileceği haberi bankacılık endeksinde negatif ayrışmaya neden oldu. TL ise haftanın sonu gününde sınırlı değer kaybetti. BIST’te ara ara kar satışları yaşansa da güçlü yabancı ilgisi nedeniyle kar satışları sınırlı kalırken, yükseliş eğilimi devam ediyor. Kısa vadede BIST’in yurtdışı borsalarla daha yüksek korelasyonla hareket etmesi beklenir. Ancak bu hafta içinde yapılacak AB zirvesi öncesi yaptırım riski nedeniyle BIST’te hafta içinde kar satışları yaşanabilir. Kasım ayındaki güçlü performans sonrası bankacılık endeksi kısa vadede sınırlı da olsa negatif ayrışmasını devam ettirebilir.

ABD’de koronavirüs salgınına karşı teşvik paketi Senato’da iki partiden senatörlerin katıldığı komite üzerinden yürütülürken ABD Başkanı Donald Trump’ın 908 milyar dolar boyutundaki teşvik paketini imzalayabileceği belirtildi. Senato’daki teşvik görüşmelerini Demokrat liderler Nancy Pelosi ve Chuck Schumer de destekliyor. Öte yandan ABD Başkanı Donald Trump görev döneminin son günlerinde Çin ile gerilimi artıran hamlelerine devam ediyor. Bazı kaynaklara göre Trump yönetimi Hong Kong’da seçilmiş muhalefet liderlerine yönelik tutumları gerekçesiyle Çinli bazı yetkililere yaptırım uygulamaya hazırlanıyor.

 

Analist Tavsiyeleri Raporu İçin Tıklayınız 

 

Ayrıca aracı kurumların günlük güncel bültenlerini tek konuda toplayan yazımıza göz atmak için aşağıdaki  habere göz atabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Analist Tavsiyeleri ve Hedef Fiyatları Aralık 2020 konusunda anlatımınız çok iyi olmuş . İyi çalışmalar dilerim

  2. Analist Tavsiyeleri ve Hedef Fiyatları Aralık 2020 konusunda çok yazı okudum ama Analist Tavsiyeleri ve Hedef Fiyatları Aralık 2020 konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu