istanbul masöz
Bilgi

Anne Babaya Cep Telefonu Aldırma Teknikleri

Artık çocuklarımız küçük yaştan itibaren akıllı cihazları kullanmaya başlıyorlar. Bu nedenler gençlik yıllarına geldiklerinde hepsi birer  telefon sahibi  olmak istiyor. Çocuklar en çok anne babama  cep  telefonunu nasıl  aldırabilirim ? şeklinde  sorular soruyorlar. Biz her ne kadar en az  15 yaşına gelene kadar cep telefonları kullanmalarını tavsiye etmesek de  yeni dünya düzeni cep telefonu kullanım yaşını giderek aşağıya  doğru çekiyor.

Anne Babaya Cep Telefonu Aldırma Teknikleri 2

 

Çocuklara Ne Zaman Cep Telefonu Alınmalı ? 

Bu soru görecelidir. Günümüzde çocuklar artık bebek denecek yaşlardan itibaren mobil cihazlarla tanışıyorlar.  Bebeklik çağlarında  telefondan ya tabletten su sesi, süpürge  sesi, kuş sesi gibi  sesleri dinletmek için kullanılan cihazlar 1- 2  yaşlarında da  karşımıza mama yedirmek  için video  ve komik  şeyler  izletmeye doğru yönelmeleri ile birlikte aslında  farkında olmadan onları mobil cihazlara  ilgi göstermeye itiyor.

Annelerin ” Yesin de nasıl yiyorsa yesin ne yapayım her zaman eline vermiyorum ” söylevi ile yaptıkları hata ileride  çocukları mobil cihazalar olan ilgisini körüklemeye yetiyor da artıyor bile …,

Bu durumda  çocuklara  telefon verilmeli mi? Bu sorunun cevabı size  kalmış. Özellikle büyük şehirlerde  yaşayanlar daha erken telefon vermeye başlıyor. Bunun nedeni de  çocuğunu takip etme isteği. Bu durumda çocuğunuzun emniyeti için telefon düşünülebilir. Ama telefon kullanmak istenmiyorsa da  ;

  • GPS  Takip cihazları
  • Saat şeklinde  belirli numara ile görüşülebilecek telefonalar

Tercih edilerek çocuğun  güvenliği ve  takibi  sağlanabilir. Okul dönemlerinde ya da çocuğunuzun  kendi  başına gitmesi gereken durumlarda  eminiyetini sağlamak için bunlar düşünülebilir.

Peki çocuklar tarafından bakıldığında anne  ve babaya telefon nasıl aldırılır    ?

 

Anne Babayı Telefon Aldırmaya İkna Etme 

  • Tek başına yolculuk ettiğinde  başına bir şey geldiği anda  hemen ulaşıp yardım isteyebileceği anlatılır.
  • Artık telefon kullanabilecek yaşa geldiği  vurgulanabilir.
  • Arkadaşları ile görüşmek istediği ve haline olmak istediği vurgulanabilir.

Tabi bu saydığımız maddeler belirli bir yaşın üstündeki cocuklar için geçerlidir. Ve  telefon alınıp alınmama  durumu ailenizin maddi durumu ile alakalıdır.

Bizim  tavsiyemiz çocuklarım mümkün olduğu kadar ( okul  çağlarına kadar )  telefon ile tanışmamalarıdır. Tabi güvenlik ön planda ise  çocuğumuzun güvenliği ve selameti için de elimizden geleni yapmamız gerekmektedir.

 

 

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. Bilgi kategorisinde yazmış olduğunuz Anne Babaya Cep Telefonu Aldırma Teknikleri konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

  2. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

  3. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Anne Babaya Cep Telefonu Aldırma Teknikleri konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu