Bilgi

App Store’dan Para İadesi Nasıl Alınır?

Almak…

İOS kullanan kullanmayan herkesin yakından tanıdığı App Store, cihazımıza uygulama indirmemize olanak sağlıyor. Ancak bazen anlık bir dalgınlıkla yanlış uygulamayı indirip ücretini ödeyebiliyoruz. Bu nedenle iade talep etmek en doğal çözüm yolu.

 

Apple Kullanıcılarının Ortak Sorunu: Yanlışlıkla Satın Alınan Uygulamalar

Günümüzde insanların aklı sürekli meşgul ve bu, insanların dalgınlıkla hata yapma olasılığını artırıyor; yanlışlıkla ücretli uygulama satın almak da bunlardan biri. Eğer siz de yanlışlıkla ücretli bir uygulama indirirseniz ya da bir uygulamaya aylık veya yıllık bir ücret ödediyseniz ortada korkmanızı gerektirecek bir durum yok. Ödediğiniz parayı Apple’a ileteceğiniz iade talebi ile kuruşu kuruşuna alabilirsiniz. Apple özellikle çocuklu ailelerin bu duruma sık sık maruz kalmasından dolayı bu talepleri dikkatle inceliyor ve para iadesini gerçekleştiriyor.

 

App Store’dan Aldığınız Bir Ürün Hakkında Nasıl İade Talep Edilir?

Peki bu talepte nasıl bulunuruz? Bunun cevabı çok basit. Ancak birazdan okuyacağınız işlemleri bilgisayar başında yapmanızı tavsiye ediyoruz. İlk olarak Apple’ın internet sitesine girmeniz gerekiyor. Sitenin üst kısmında bulunan imleçteki “Destek” yazısına tıklayın. Karşınıza çıkan sayfada biraz aşağı indiğinizde karşınıza “Faturalama ve Abonelikler” yazan bir seçenek çıkacak, buna tıklayın. Karşınıza yeni bir sayfa çıkacak ve bu sayfada da “Para iadesi talep edin” seçeneğine tıklamalısınız. Bu sayfada “Para İadesi Talebinde Bulunma” başlığı altında yazan linke tıklayın ve Apple kimliğinizle giriş yapın. Karşınıza çıkan sayfada, giriş yaptığınız Apple kimliğiyle satın aldığınız uygulamalar listelenmekte. İade etmek istediğiniz uygulamanın yanında bulunan “Sorun Bildir” butonuna tıklayın. Butona tıkladıktan sonra karşınıza çıkacak olan “Sorun Seç” bölümünden ilgili sorunu seçin. Sistem sizden “Bu sorunu açıklayın” bölümüne İngilizce bir açıklama yazmanızı isteyecek. Korkmayın bunun için İngilizce bilmenize gerek yok. “I didn’t buy this application on purpose. I want refund.” tarzı bir açıklama sizin işinizi görecektir.

 

Apple’ın destek hattı onlara iletmiş olduğunuz bu açıklamayı dikkate alıyor ve en az 10 gün içerisinde satın aldığınız uygulamanın ücretinin kayıtlı kredi kartınıza iadesini sağlıyor. İşte App Store’dan para iadesi almak bu kadar kolay.

İlgili Makaleler

14 Yorum

  1. App Store’dan Para İadesi Nasıl Alınır? konusunda anlatımınız çok iyi olmuş . İyi çalışmalar dilerim

  2. Bilgi kategorisinde yazmış olduğunuz App Store’dan Para İadesi Nasıl Alınır? konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

  3. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

  4. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu