Kapat

Avrupa’da Sıcaklık Endişesi

Avrupa'da Sıcaklık Endişesi

Avrupa’da Endişesi

Avrupa Uzay Ajansı (ESA) resmi internet sitesinde Avrupa’nın sıcak hava rekorunun uzaydan nasıl göründüğüne dair bir görüntü yayınladı.

Bu Görüntü, 25 Temmuz Perşembe günü gözlemlenen ve Dünya yüzeyindeki sıcaklıkları gösteren Sentinel-3 radyasyon ölçüm cihazından alınan verilere dayanmaktadır. İtalya, İspanya ve Fransa’da kaydedilen en sıcaklıklar olduğu gözlemlenmiştir.

25 Temmuz Perşembe günü, Avrupa yeni bir sıcak hava dalgası yaşadı ve bu da sıcaklıkların yükselmesine neden oldu. Örneğin, Almanya’da Meteoroloji Komisyonu’na göre 40,5 santigrat derece bir sıcaklık kaydedildi. Hollanda’da, kayıt sıcaklıkları 41,7* C, Belçika 40,2*C ve Fransa 40,6*C idi.

Bloomberg ayrıca, anormal sıcaklıklardaki artışın, atom enerji santrallerinin kapatılmasına ve Fransa’da elektrik fiyatlarının artmasına neden olduğunu da bildirdi. Almanya’da orman yangınları ve nehirdeki düşük su seviyeleri, tarım sektörünün bazı kollarını tehdit ediyor.

Birleşmiş Milletler 28 Haziran’da, 2019’un en sıcak ve 2015-2019’un gözleminin başlamasından bu yana tüm rekorun kırılacağı .Yüksek sıcaklıklar Grönland ve kuzey orta Avrupa’daki yüksek basınç alanlarından kaynaklanmaktadır. Her iki alan da hava akımının havayı soğutmasını önler. Bu durum çölden bir sıcak hava sütünü yarattı.

Mobil Onay - SMS Onay
Aradığınızı bulamadınız mı ? Sorun cevaplayalım ... Sende hemen >> Tıkla Sor

“Avrupa’da Sıcaklık Endişesi” üzerine 3 yorum

  1. mirza says:
  2. Demet says:
  3. Pakize Su says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir