Haber

Avrupa’da Sıcaklık Endişesi

Avrupa’ Sıcaklık Endişesi

Avrupa Uzay Ajansı (ESA) resmi internet sitesinde Avrupa’nın sıcak hava rekorunun uzaydan nasıl göründüğüne dair bir görüntü yayınladı.

Bu Görüntü, 25 Temmuz Perşembe günü gözlemlenen ve Dünya yüzeyindeki sıcaklıkları gösteren Sentinel-3 radyasyon ölçüm cihazından alınan verilere dayanmaktadır. İtalya, İspanya ve Fransa’da kaydedilen en yüksek sıcaklıklar olduğu gözlemlenmiştir.

25 Temmuz Perşembe günü, Avrupa yeni bir sıcak hava dalgası yaşadı ve bu da sıcaklıkların yükselmesine neden oldu. Örneğin, Almanya’da Meteoroloji Komisyonu’na göre 40,5 santigrat derece bir sıcaklık kaydedildi. Hollanda’da, kayıt sıcaklıkları 41,7* C, Belçika 40,2*C ve Fransa 40,6*C idi.

Bloomberg ayrıca, anormal sıcaklıklardaki artışın, atom enerji santrallerinin kapatılmasına ve Fransa’da elektrik fiyatlarının artmasına neden olduğunu da bildirdi. Almanya’da orman yangınları ve nehirdeki düşük su seviyeleri, tarım sektörünün bazı kollarını tehdit ediyor.

Birleşmiş Milletler 28 Haziran’da, 2019’un en sıcak ve 2015-2019’un gözleminin başlamasından bu yana tüm rekorun kırılacağı konusunda uyarıyor.Yüksek sıcaklıklar Grönland ve kuzey orta Avrupa’daki yüksek basınç alanlarından kaynaklanmaktadır. Her iki alan da hava akımının havayı soğutmasını önler. Bu durum çölden bir sıcak hava sütünü yarattı.

İlgili Makaleler

36 Yorum

 1. Haber kategorisinde yazmış olduğunuz Avrupa’da Sıcaklık Endişesi konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 2. Haber kategorisinde yazmış olduğunuz Avrupa’da Sıcaklık Endişesi konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 3. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

 4. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 5. Haber kategorisinde yazmış olduğunuz Avrupa’da Sıcaklık Endişesi konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 6. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Avrupa’da Sıcaklık Endişesi konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

 7. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

 8. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

 9. Avrupa’da Sıcaklık Endişesi konusunda çok yazı okudum ama Avrupa’da Sıcaklık Endişesi konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 10. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

 11. Yazılarınızı takip ediyorum. Hayli güzel ve özgün içerikler paylaşıyorsunuz. Benim siteme de beklerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu