Sağlık

Baş Ağrısı Çocuklarda da Görülür mü ?

Baş Ağrısı Çocuklarda da Görülür mü ?

Evet. Çocuklarda da yaygındır. Baş ağrısına tutulan çocukların oranının erişkenlerden biraz düşük olduğunu sanılır. Çocukluk çağında ve erkeklerde aynı oranda görülmesi dikkat çekicidir. Hastalık genellikle okul çağında başlar. Çocuk ruhsal açıdan erişkenlerden daha duyarlıdır ve hastalığının okul ya da aile çevresinde algılandığına dikkat eder. Anne, babası ve öğretmenleri ağrıların gerçek olduğuna inanmaz, çalışmamak, istenenleri yapmamak için bir gerekçe uydurduğunu düşünürlerse, bunu fark eden çocuk daha sonraki ağrı nöbetlerini kesinlikle dışa vurmaz. Zamanla bunaltı ve engellenme duyguları artar; okuldaki başarısı düşer; içe kapanık, sessiz, iletişime isteksiz bir çocuk olmaya başlar.

İlgili Makaleler

23 Yorum

  1. Merhaba bu konuda daha detaylı bir bilgi almak isterim iletişim kısmından size yazdım dönüş bekliyorum

  2. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

  3. Baş Ağrısı Çocuklarda da Görülür mü ? konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

  4. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

  5. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

  6. Merhaba bu konuda daha detaylı bir bilgi almak isterim iletişim kısmından size yazdım dönüş bekliyorum

  7. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

  8. Sağlık kategorisinde yazmış olduğunuz Baş Ağrısı Çocuklarda da Görülür mü ? konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu