WebmasterVideo

Blog Tanıtımları – Paravan Blog Oluşturma – Video Backlink Teknikleri

Blog tanıtımları, kalıcı linklerden daha fazla etkiye sahip olmasının sebebi tanıtım yazıları üzerinden sitenize ulaşan hit, kalıcı linke oranla daha yüksektir. Bu alanda tanıtım yazılarınız üzerinden sağladığınız yüksek popülerlik ise doğrudan seo etkisini de yükseltmektedir.

Paravan Blog

Paravan blogların oluşumu ise daha kalıcı backlinkler oluşturmanızı, aslında tamamen alt yapınızın kendinize ait olmasını da sağlamaktadır. Özellikle paravan siteler açmak için ana sayfası yüksek domainleri tercih edin. Bu alanda genellikle blogger, wordpress gibi sitelere başvurabilirsiniz.

Yeni siteler için blog tanıtımları almak için kontrollü davranmanız gerekmektedir. Eğer ki bir aylık siteniz var ise ortalama aylık olarak 10 blog tanıtımı başlayabilirsiniz.

Sadece blog tanıtım çalışması yapacaksanız bu sayı 10 olacaktır, diğer backlink kaynakları ile de bekleyecekseniz ortalama 3’e kadar düşürebilirsiniz. Bu 3 yazıyı da 10’ar günlük periyotlara bölerek sitenizi beslemeniz kontrollü gidişiniz için ideal bir süreç olacaktır.

Blog tanıtımlarında da içeriklerinizin anahtar kelime yoğunluğuna ve makale uzunluğuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Kaliteli bir içerik oluştururken gerçekten faydalı bilgilere değinerek, makalenizi uzun tutmaya bir yandan da ziyaretçiyi sıkmamaya çalışın.

Resimler ile zenginleştirilmiş içerikler kullanın. Bu yazımızda da yaptığımız gibi paragrafları uzun tutmamaya çalışın. Ziyaretçilerinizin baştan gözünü korkutmadan, gözlerini yormadan yazılar oluşturun.

Açacağınız paravan bloglarınızın etkili bir güce sahip olması için sürekli çalışmalar yapabilirsiniz. Unutmayın paravan bloglarınıza yapacağınız yatırımlar aynı zamanda gelecekteki sitenize sağlayacağı seo gücünü belirlemektedir.

Paravan bloglar için illa ki ücretsiz hizmet siteleri kurmanız gerekmemektedir. Onları da normal siteler gibi Hosting ve domain alarak kurarsanız ve farklı C-Class İp’lere yerleştirirseniz sizin için etkisi daha da inanılmaz olabilecek bir site ve backlink ağına sahip olabilirsiniz.

Video Backlink Teknikleri

Video Backlink Teknikleri
Video Backlink Teknikleri

Siteleriniz için backlink alımlarında çeşitliliğin önemini tekrar hatırlatarak bu alandaki video backlink stratejilerinden bahsedelim. İnternet üzerinde dolaşan kişilerin günde minimum 5-6 adet video izlediğini baz alırsak video backlinklerin de önemini az çok kavrayabiliriz.

Video backlink için ilk olarak yardımcı olacak kaynak hiç şüphesiz ki Youtube’dur. Bunun akabinde ülkemizde İzlesene, Vimeo, Dailymotion, Facebook vb. video oynatan siteler gelmektedir. Reklam tekniklerinde en akılda kalan ve ziyaretçilerin bilinç altına yerleşen görsel reklamlardır.

Video dediğimizde ilk olarak genelde en çok izlenen yükleyerek açıklama kısmına linkinizi bırakmak hiç de yaratıcı bir hareket olmayacağından özgün videolar çekmemiz gerekmektedir. Bize lazım olanlar ise kaliteli bir masaüstü kayıt programı ve mikrofon olacaktır.

Videolarda ziyaretçilerinizin siteniz ile ilgili bir bilgiyi videolu anlatım yaparak paylaşmanız güzel bir seçim olacaktır.

Videolarınızı eklerken ise video ismi, açıklama ve başlıklarda site adresinizi geçirmenizin büyük fayda sağlayacağını bilmenizi isteriz.

İlgili Makaleler

22 Yorum

 1. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

 2. Webmaster kategorisinde yazmış olduğunuz Blog Tanıtımları – Paravan Blog Oluşturma – Video Backlink Teknikleri konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 3. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 4. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 5. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 6. Blog Tanıtımları – Paravan Blog Oluşturma – Video Backlink Teknikleri konusunda anlatımınız çok iyi olmuş . İyi çalışmalar dilerim

 7. Blog Tanıtımları – Paravan Blog Oluşturma – Video Backlink Teknikleri konusunda anlatımınız çok iyi olmuş . İyi çalışmalar dilerim

 8. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 9. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

 10. Yazılarınızı takip ediyorum. Hayli güzel ve özgün içerikler paylaşıyorsunuz. Benim siteme de beklerim.

 11. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

 12. Blog Tanıtımları – Paravan Blog Oluşturma – Video Backlink Teknikleri konusunda yorumlardan geldim. İyi anlatım olmuş tebrikler

 13. Blog Tanıtımları – Paravan Blog Oluşturma – Video Backlink Teknikleri bu yazınızı çok beğendim. Tebrikler azbuz

 14. Blog Tanıtımları – Paravan Blog Oluşturma – Video Backlink Teknikleri konusunda çok yazı okudum ama Blog Tanıtımları – Paravan Blog Oluşturma – Video Backlink Teknikleri konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu