Kapat

Boks Spor mudur ?

Boks
Abone Ol

Düzgün bir idman ve çalışma disiplini gerketirir , bir dövüş değil , taktik ve zeka sporudur.
Futbol ile uğraşan ‘Sporcular’ genelde düzensin yaşayışları ve gece hayatları ile kendilerinden geçerlerken , boksla uğraşan sporculardan hiç böyle şeyler çıkmaz diyebiliriz.

Hatta size şöyle örnek verebiliriz  , Sahada Kalp Krizi geçiren futbolcu , Ringde Kalp krizi geçiren sporcu sayısımı daha fazla ?

Hiç spor yapmayan insanların genelde boks ile ilgili bir çok farklı yorumu var. Ancak sporla ilgilnen herkes bilirki müsabaka öncesi zorlu bir süreç vardır boksta da , birçok spordada olduğu gibi , Müsabakalarda görülenin arka perdesi çok önemlidir.Güç , kondisyon , disiplin , beslenme , iyi bir çalışma gerektirir.Bunun yanında zeka gerektirden bir spordur boks . Taktik bilmeli , oyun kurmalı , çevik ve atletik olmalısın. Yumruk yemenin yanında rakibinin açığını kollayıp yumruk atmalısın.

Boks da birçok spor dalı gibi tehlike içeriyor . Mesala yamaç paraşütü , downhill , karate , kick boks gibi. Bu sporları yapan sporcular şiddet sevdiklerinden değil , yaptıkları sporun gerektirdiğini yapıyorlar.Evet boks sporu sert bir spordur , Ve eğer müsabakalara çıkacak kadar iyi bir sporcu isen yumruk atmak kadar kendini savunma tekniklerini de bilmelisin ve yenilirken sakatlanacağını da bilerek bu sporu yapıyorsundur.

Aradığınızı bulamadınız mı ? Sorun cevaplayalım ... Tıkla Sor

“Boks Spor mudur ?” üzerine 4 yorum

  1. leman says:
  2. zeynep says:
  3. Ahmet says:
  4. Seyda says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir