istanbul masöz
Yaşam

Boks Spor mudur ?

Düzgün bir idman ve çalışma disiplini gerketirir , bir dövüş değil , ve zeka sporudur.
Futbol ile uğraşan ‘Sporcular’ genelde düzensin yaşayışları ve gece hayatları ile kendilerinden geçerlerken , boksla uğraşan sporculardan hiç böyle şeyler çıkmaz diyebiliriz.

Hatta size şöyle örnek verebiliriz  , Sahada Kalp Krizi geçiren futbolcu , Ringde Kalp krizi geçiren sporcu sayısımı daha fazla ?

Hiç spor yapmayan insanların genelde boks ile ilgili bir çok farklı yorumu var. Ancak sporla ilgilnen herkes bilirki müsabaka öncesi zorlu bir süreç vardır boksta da , birçok spordada olduğu gibi , Müsabakalarda görülenin arka perdesi çok önemlidir.Güç , kondisyon , disiplin , beslenme , iyi bir çalışma gerektirir.Bunun yanında zeka gerektirden bir spordur boks . Taktik bilmeli , oyun kurmalı , çevik ve atletik olmalısın. Yumruk yemenin yanında rakibinin açığını kollayıp yumruk atmalısın.

Boks da birçok spor dalı gibi tehlike içeriyor . Mesala yamaç paraşütü , downhill , karate , kick boks gibi. Bu sporları yapan sporcular şiddet sevdiklerinden değil , yaptıkları sporun gerektirdiğini yapıyorlar.Evet boks sporu sert bir spordur , Ve eğer müsabakalara çıkacak kadar iyi bir sporcu isen yumruk atmak kadar kendini tekniklerini de bilmelisin ve yenilirken sakatlanacağını da bilerek bu sporu yapıyorsundur.

İlgili Makaleler

19 Yorum

  1. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

  2. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

  3. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

  4. Yaşam kategorisinde yazmış olduğunuz Boks Spor mudur ? konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

  5. Kocaeli şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

  6. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu