Kapat

Boks Spor mudur ?

Boks
Abone Ol

Düzgün bir idman ve çalışma disiplini gerketirir , bir dövüş değil , taktik ve zeka sporudur.
Futbol ile uğraşan ‘Sporcular’ genelde düzensin yaşayışları ve gece hayatları ile kendilerinden geçerlerken , boksla uğraşan sporculardan hiç böyle şeyler çıkmaz diyebiliriz.

Hatta size şöyle örnek verebiliriz  , Sahada Kalp Krizi geçiren futbolcu , Ringde Kalp krizi geçiren sporcu sayısımı daha fazla

Hiç spor yapmayan insanların genelde ile ilgili bir çok farklı yorumu var. Ancak sporla ilgilnen herkes bilirki müsabaka öncesi zorlu bir süreç vardır boksta da , birçok spordada olduğu gibi , Müsabakalarda görülenin arka perdesi çok önemlidir.Güç , kondisyon , disiplin , beslenme , iyi bir çalışma gerektirir.Bunun yanında zeka gerektirden bir spordur . Taktik bilmeli , oyun kurmalı , çevik ve atletik olmalısın. Yumruk yemenin yanında rakibinin açığını kollayıp yumruk atmalısın.

Boks da birçok spor dalı gibi tehlike içeriyor . Mesala yamaç paraşütü , downhill , karate , kick boks gibi. Bu sporları yapan sporcular şiddet sevdiklerinden değil , yaptıkları sporun gerektirdiğini yapıyorlar. boks sporu sert bir spordur , Ve eğer müsabakalara çıkacak kadar iyi bir sporcu isen yumruk atmak kadar kendini savunma tekniklerini de bilmelisin ve yenilirken sakatlanacağını da bilerek bu sporu yapıyorsundur.

Aradığınızı bulamadınız mı ? Sorun cevaplayalım ... Sende hemen >> Tıkla Sor

“Boks Spor mudur ?” üzerine 4 yorum

  1. leman says:
  2. zeynep says:
  3. Ahmet says:
  4. Seyda says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam & Sponsorluk
ajax-loader