istanbul masöz
İş Fikirleri

Börekçi Açmak Kazandırır Mı?

Börekçi Açmak Kazandırır Mı?

Tarihe baktığımızda yemek sektörünün işvereni üzmediği gibi müşterisini de üzdüğü görülmemiştir. Yemek içerikli dükkânlar kolay kolay zarar etmezler. Yemek sektöründe genel olarak et lokantaları ve börekçi dükkânları başı çekerler. Bu da börekçi dükkânı açmak için iyi bir teşvik diyebiliriz.

Börekçilik yüzyıllar öncesine dayanır. Hamur işlerinin bir çeşidi olan börek evde annelerimizin keşfiyle başlamış ve zamanla istihdam sektörü haline gelmiştir. Bu keşif günümüz toplumunda da misafirliklerde, çay sohbetlerinin yanında katık olmuştur.

Dışarı çıktığınızda bir çay bahçesinde çayın yanına börek isteriz ve ya sadece börek için bir börekçi dükkânına uğrarız. Görüldüğü gibi böreğin girmediği yer yok gibi. Bu nedenle burada biraz da en çok meşhur olan börekçilerden ve sizin açmak istediğiniz börekçilikten bahsedelim.

Sarıyer Börekçisi

Börekçi deyince sık sık karşılaştığımız isimdir Sarıyer böreği. Çünkü İstanbul ilk börekçi olma özelliğini taşır. Bununla birlikte diğer böreklere göre içinde fındık, fıstık, ceviz bulunduğundan her zaman tercih edilir olmuştur. Sarıyer böreği isminden de anlaşıldığı gibi ilk olarak hâlada mevcut olan Sarıyer’de üretime başlamış daha sonra Karaköy’de bir şube açsa da yol yıkımları nedeniyle şubesi kapatılmıştır.

Şuan sadece Sarıyer’de hizmet etmeye devam etmektedir. Her yerde gördüğümüz Sarıyer börekçilik ise başka bir ailenin işletimiyle başlamıştır. Bunun yanı sıra börekçi dükkânı açmak isteyenlere ismini vererek istihdam imkânı sunmaktadır. Hem ismi, hem de size getirdikleri börek olanaklarıyla börekçi dükkânınız tutulacaktır.

Levent Börek

Son yıllarda isminden çok bahsettiren levent börek. Leventte bulunan şubesiyle ünlü olsada şuanda İstanbul’un hemen her yerinde olduğunu söyleyebiliriz. Levent böreğin diğer böreklere karşı farkı ise bol peynirli olmasıdır.

Akışkan kendine has bir peyniri olan levent böreğin alıcısı da bir o kadar fazla. Levent börek lezzetinin yani sıra börekçi dükkânı açmak isteyenler için istihdam kapılarını aralıyor. Mâkul tekliflerle size dükkân açma fırsatı veren levent börek sayesinde börekçi dükkânınız muhakkak tutacaktır.

Kendi Börekçi Dükkânınız Hakkında

Uzmanlara göre önümüzdeki 10 sene içinde kâr amaçlı iş sektörleri toprak, ticaret ve markadır. Sizde kendi markanız olmak istiyorsanız börekçi dükkânı sizin markanız olabilir. Kendinize has bir börekle küçük bir dükkânda başlayarak zamanla kendi marka böreğinizi büyütebilirsiniz.

Birde dükkânınız insanın en kalabalık bölgelerinden birinde olursa mutlaka hızlı bir çıkış elde edeceksiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu