BilgiFinans

Borsadan Para Kazanmak için Yöntemleri

Borsada para kazanmak için en önemli yolları basit bir şekilde açıklandık

Borsadan Para Kazandıran Basit Yöntemler

Borsadan para kazanmak istiyorsanız izlemeniz gereken basit ama etkili birkaç yöntem mevcuttur. Yazımızda bu adımlardan bahsettik.
Borsadan para kazanmak için izlenmesi gereken adımlar şöyledir;

1-Borsa piyasasının öğrenin

Bir konu hakkında bilgi sahibi olabilmek için öncelikle o konu hakkında eğitim almalı, makaleler ve kitaplar okunmalıdır. Özellikle vaktinizi ve nakdinizi harcayacağınız bir alanda bilgi sahibi olmak önemlidir.

2- Borsa üzerine mobil uygulamalar kullanın

Teknoloji artık hayatımızın her alanında kullandığımız bir icat olmaya başladı. Kendi mali işlerimizi bile mobil bankacılık uygulamaları üzerinden yürütüyoruz. Üstelik borsa işlemlerinizi de zaten uygulamalar üzerinden takip edeceksiniz. Bunun yanında borsayı öğrenme sürecinde sanal parayla kolayca alım ve satım yapabilirsiniz. Bu uygulamalar size risk almadan borsada işlem yapmayı öğrenirsiniz. Çünkü bu tür uygulamalarda borsayı etkileyen bütün unsurlar detaylarıyla verilir. Siz kendi başınıza borsada senedine bakarken bu uygulamalar sayesinde tahvil, bono, vadeli işlem sözleşmesi ve varant gibi unsurları görüp ona göre borsa işlemi yapabilirsiniz.

3- Borsaya tekniksel terim ve analizlere hâkim olun

Borsada alım satım yaparken sık sık mesleki teknik ve terimlerle karşılaşacaksınız. Bu süreçte bu tekniklere hâkim olmak hem işinizi kolaylaştıracak hem de süreci hızlandıracaktır. Bu konuda profesyonel olmanıza gerek yok genel bilgi de borsa için işinizi görecektir.

2020 Borsa Para ve Hisse Whatsapp Grupları

Anlık olarak haberleri almak için borsa gruplarına mutlaka girmenizi tavsiye ederiz.

4- Psikolojinizi hazırlayın

Borsa piyasası; sabit bir piyasa değildir. Bu yüzden olası her duruma hem maddi hem de manevi olarak hazırlıklı olmak gerekir.

5- Piyasayı takip etmeye çalışın

Borsa demek sürekli takip etmek, izlemek ve analiz etmek demektir. Ülkenin siyasi durumundan çıkabilecek ani bir durumla borsa değişebilir bu yüzden. Borsa takibi yanında gündem takibi yapmanızda faydalı olacaktır.

6- Küçük adımlarla giriş yapınız

Küçük adımlar, yapacağınız bir hatayı geri dönülebilir kılar. Büyük adımların ise geri dönüşü zor olur. Bu yüzden özellikle borsa piyasasına ilk adımlarınızı attığınız sıralarda heyecanlanarak büyük adımlar atmamaya özellikle önem gösterin. Böylece borsa piyasasında işlem yaparken daha fazla manevra şansınız olur.

İlgili Makaleler

52 Yorum

 1. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

 2. Borsadan Para Kazanmak için Yöntemleri konusunda çok yazı okudum ama Borsadan Para Kazanmak için Yöntemleri konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 3. Borsadan Para Kazanmak için Yöntemleri konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

 4. Borsadan Para Kazanmak için Yöntemleri konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

 5. Balıkesir merkezden ben Neslihan. Selamın aleyküm paylaşımın inanılmaz güzel, teraziye tıkladım 13-09-2022 15:44:32

 6. Bilgi kategorisinde yazmış olduğunuz Borsadan Para Kazanmak için Yöntemleri konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 7. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

 8. Kastamonu merkezden ben Haşim. Mrb siteniz valla hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 31-12-2021 06:48:28

 9. Bilgi kategorisinde yazmış olduğunuz Borsadan Para Kazanmak için Yöntemleri konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 10. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

 11. Borsadan Para Kazanmak için Yöntemleri konusunda çok yazı okudum ama Borsadan Para Kazanmak için Yöntemleri konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 12. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

 13. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

 14. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

 15. Merhaba bu konuda daha detaylı bir bilgi almak isterim iletişim kısmından size yazdım dönüş bekliyorum

 16. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim