istanbul masöz
Bilim

Çamaşır Makinesini Eko Modunda Kullanmak Tehlikeli !

Çamaşır Makinesini Eko Modunda Kullanmak Tehlikeli !

Alman ve İngiliz bilim adamlarının ortak yürüttüğü bir çalışmada, çamaşır makinesini ekonomik modunda kullanılması insan sağlığını tehdit ettiğini açıkladı. Gerçek şu ki, bu mod antibiyotik etkilerine karşı dirençli bazı bakterileri yok etmiyor.

 

Bilim adamlarının yayınladığı raporun yazısında, çamaşırların eko modunda yıkandıktan sonra çamaşır makinesinin temburunun kauçuk contalarında ve toz kolonilerinde, içlerinde pnömoninin ve benzeri bir çok bakteriyi barındırdığı keşfetti, uzun süre ekonomi modu kullanımında gastraointestinal gibi rahatsızlıkların görülebileceğini gözlemledi. Bilim adamları herkesin bu bakterilerden etkinlenmiyeceğini sadece bağışıklılığı zayıf olanlaın etkilenebileceğinide ayrıca vurguladı.

 

Yüksek sıcaklıklarda çamaşırları yıkamak iyidir, ayrıca yıkarken dezenfekte ürünlerini kullanın.

İstisnasız olarak,çamaşır makinesinin kauçuk contalarını düzenli olarak temizlemelerini tavsiye ediyoruz,

İlgili Makaleler

23 Yorum

 1. Çamaşır Makinesini Eko Modunda Kullanmak Tehlikeli ! konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

 2. Bilim kategorisinde yazmış olduğunuz Çamaşır Makinesini Eko Modunda Kullanmak Tehlikeli ! konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 3. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

 4. Bilim kategorisinde yazmış olduğunuz Çamaşır Makinesini Eko Modunda Kullanmak Tehlikeli ! konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 5. Samsun şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 6. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 7. Çamaşır Makinesini Eko Modunda Kullanmak Tehlikeli ! konusunda yorumlardan geldim. İyi anlatım olmuş tebrikler

 8. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

 9. Merhaba bu konuda daha detaylı bir bilgi almak isterim iletişim kısmından size yazdım dönüş bekliyorum

 10. Bilim kategorisinde yazmış olduğunuz Çamaşır Makinesini Eko Modunda Kullanmak Tehlikeli ! konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 11. Bilim kategorisinde yazmış olduğunuz Çamaşır Makinesini Eko Modunda Kullanmak Tehlikeli ! konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 12. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Çamaşır Makinesini Eko Modunda Kullanmak Tehlikeli ! konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

 13. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu