SağlıkVideoYaşam

Çatlak Bakımı ve En İyi Çatlak Bakım Kremleri 2020

Bacaklarda çatlak oluşumu özellikle 20’li yaşlardan sonra kendini göstermeye başlamaktadır. Bu oluşumda yaşlanmanın etkilerinin yanında kilo alıp verme, hamilelik ya da genetik faktörler etkili olmaktadır. Ayrıca ergenlik dönemi kadınlarda vücudun hızla değişime uğradığı bir sürecin başlangıcıdır. Bu dönemde tüm vücutta olduğu gibi basen kısımlarında da gerilmeler ve genişlemeler olmaktadır. Çok hızlı yaşanan bu genişleme sonucu cildin alt kısmında gözle görülür çatlaklar meydana gelmektedir. Bu süreçte vücudun değişimine çok daha fazla dikkat edilmelidir.

Çatlak Bakımı

Kadınlar değişmekte olan vücutlarını tanımalı, vücudun ihtiyaçlarına göre hareket etmelidir. Kadınlar yaş ilerlediğinde çatlak oluşumunu engellemek için ya da mevcut çatlakların etkisini yavaşlatmak için spor yapmalı, yediklerine dikkat etmeli ve önemlisi de destekleyici krem kullanmalıdır. Bu açıdan Sebamed Anti Stretch Mark çatlak kremi kullanılabilir.

Bu çatlak kremi çatlak oluşumunu engellemek adına kollajen miktarının artmasına ve daha fazla üretilmesine yardımcı olur. Böylece çatlak oluşumunun etkileri azalır.

Çatlak Kremi

İnsan doğayla bütünleşik bir canlıdır. Dolayısıyla insan bedeniyle ilgili her türlü sıkıntının çözümü yine doğada gizlidir. Bu çatlak kremi de doğanın sunduğu şifalı bitkilerin karışımı ile oluşturulmuştur.

Çatlak kremi bileşenleri kaplan otu, avokado yağı, shea yağı ile sağlanmaktadır. Bu bileşenler zengin doğa mutfağının insanlara sunduğu doğal kaynaklardır. Kaplan otunun efsanelere konu olan etkileri vardır ve Uzak Doğu’da yaklaşık 3 bin yıldır alternatif tıpta yer almaktadır. Avokado yağının en bilinen özelliği antioksidan oluşudur. Bu sayede vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Doğal olarak da cildin yenilenmesine, kendi kendini tedavi etmesine katkı sunar. Shea yağı da diğer bitkisel ürünlerle benzer şekilde çatlak oluşumunu engellemede etkilidir.

Kısacası, mucizevi doğa ürünlerinin karışımı ile oluşan bu çatlak kremi kadınların yeni gözdesi durumundadır.

Ayrıca sitemizde “Saç Bakım Maske ve Kremleri” hakkında detaylı içeriğimiz mevcuttur.

İlgili Makaleler

18 Yorum

  1. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

  2. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

  3. Antalya şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

  4. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

  5. Merhaba bu konuda daha detaylı bir bilgi almak isterim iletişim kısmından size yazdım dönüş bekliyorum

  6. Sağlık kategorisinde yazmış olduğunuz Çatlak Bakımı ve En İyi Çatlak Bakım Kremleri 2020 konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

  7. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

  8. Çatlak Bakımı ve En İyi Çatlak Bakım Kremleri 2020 konusunda yorumlardan geldim. İyi anlatım olmuş tebrikler

  9. Çatlak Bakımı ve En İyi Çatlak Bakım Kremleri 2020 konusunda yorumlardan geldim. İyi anlatım olmuş tebrikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu