Sağlık

Cildinize Salyangoz Bakımı

Son dönemde Japonya’da moda olan bir güzellik uygulamasından bahsetmek istiyorum.

Salyangoz bakımı. Evet, doğru okudunuz.

Bu salgı sayesinde protein, antioksidan ve pek çok yararlı minerallerin vücuda işlendiğine inanılıyor. Ayrıca ölü derinin atılarak cildin canlandığı da söyleniyor. Üstelik Japonlar bu güzellik bakımına çok büyük paralar ödüyor.

Röportajda gösterdikleri üzere salyangozları özel ve boş bir akvaryumun içinde taze salata yaprakları ile besliyorlar ve her seanstan sonra yeni müşteriler için salyangozları temizliyorlar.

Geçtiğimiz sene kremleri piyasada ilgi görmüştü ama gerçek salyangozları yüzümüze yerleştirme konusunda bizde bu yöntem tutar mı bilemem.

Cildinize Salyangoz Bakımı 2

Yağmur yağdıktan sonra bol bol görmeye alışık olduğumuz kabuklu dostlarımızı alıp sizler de bu terapiyi uygular mısınız bilemiyorum ama doğulular bu terapinin inanılmaz iyi geldiği konusunda ısrarcı. Hatta ortaya atılan bir iddiaya göre botoks etkisi yaratıyormuş.

Güzellik uzmanları bunun henüz kanıtlanmamış olduğunu ama olma ihtimalinin de bulunduğunu açıkladılar. Şu anda bu uygulama uzak doğuda hızla yayılmaya başlamış. Kısa zamanda Avrupa’ya geleceğini de tahmin ediyorum.

Gerçek salyangoz yerine kremini kullanmak istiyorsanız piyasada farklı markaların ürünlerini deneyebilirsiniz ama eğer, bunlar bana göre şeyler değil diyorsanız size daha basit ve rahatlıkla uygulayabileceğiniz bir yöntem önereceğim. Üstelik hazırlaması ve uygulaması da çok kolay. Görüntü olarak da daha normal.

 Maske için gereken şeyler

-1 fincan yeşil çay

- çay kaşığı kil (veya hazır kil maskesi)

Yeşil çayı hazırlayıp ılıyınca kil ile karıştırın. Kıvama gelince de yüzünüze sürün.

Eğer kil bulamazsanız bunu hazır kil maskesi ile de yapabilirsiniz. Kıvamın tutması için duruma göre biraz daha fazla yeşil çay eklemeniz gerekebilir.

Karışımı yüzünüze sürüp biraz bekletin ve yıkayın.

İşte bu kadar basit.

 

office 2016 satın al

İlgili Makaleler

21 Yorum

  1. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

  2. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

  3. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

  4. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

  5. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

  6. Niğde merkezden ben Ali Alkan. Selam herkese web siteniz vallaha güzel, face de paylaştım 13-10-2020 14:17:43

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu