Kapat

Çin’de Corona virüsü tarafından ölen 17 kişiden dolayı Wuhan’da toplu taşıma araçlarının hizmetleri askıya alındı

Corona Virüsü
Abone Ol

Çin’de tarafından ölen 17 kişiden dolayı Wuhan’da taşıma araçlarının hizmetleri askıya alındı

Şimdiye kadar Çin’de SARS gibi korona (Corona Virüsü) gibi yeni virüslerin ortaya çıkması nedeniyle 17 kişi öldü ve ülkede yaklaşık 571 vaka bildirildi. Tahribatlı olarak, Wuhan’da havayolları dahil tüm toplu taşıma hizmetleri askıya alınırken, Çarşamba günü Viyana’da Dünya Sağlık Örgütü (WHO) acil toplantısı da Perşembe günü yapılacak.

Bu enfeksiyonu, domuz gribi ve Ebola zamanında olduğu gibi, uluslararası endişe duyulan bir halk sağlığı felaketi olarak ilan etmeyi düşünüyor. DSÖ başkanı Tedros Adnom Geberius, Çin’in virüsün dünyaya yayılmasını durdurmak için büyük adımlar attığını söyledi.

Açıklamaları, Çin’in Wuhan kentindeki tüm toplu taşıma hizmetlerine olduğunu duyurmasının ardından geliyor. Çin’in Wuhan şehri SARS ile ilgili en fazla enfeksiyona sahiptir. Wuhan, nüfusu bir dönemin üzerinde olan büyük bir ulaşım merkezidir.

Çin Yeni Yılı’nın yıllık tatilleri için çok sayıda insanın Çin’e gelmesi bekleniyor (24 Ocak’tan itibaren). Çoğu insan hedeflerine buradan varacak. Şehir yetkililerine göre, korona virüsünün artan tahribatı göz önüne alındığında, Wuhan’daki tren istasyonlarından ve havaalanlarından seyahat ve tren ve otobüs ve metro hizmetleri 23 Ocak’ta sabah 10’dan askıya alındı. Yerlilerden de maske takmaları istendi.

Ulusal Sağlık Komiseri Bakan Yardımcısı Li Bin Çarşamba günü yaptığı açıklamada, virüsün Wuhan’dan çıkmasına izin vermemek için güçlü ve sıkı bir şekilde çalışmamız gerektiğini söyledi. Wuhan Şehri ve Hubei Eyaletinden onu kontrol etmek için sıkı önlemler almasını istiyoruz.

Çin Sağlık Komisyonu Perşembe sabahı yaptığı açıklamada, Çin’de şimdiye kadar 571 korona virüsü vakasının onaylandığını ve yaklaşık 17 kişinin öldüğünü söyledi. Bu vakaların çoğu Wuhan ve çevresindendir. Komisyon, Şanghay’da 7 yeni vakanın rapor edildiğini bildirdi.

 

 

Aradığınızı bulamadınız mı ? Sorun cevaplayalım ... Sende hemen >> Tıkla Sor

“Çin’de Corona virüsü tarafından ölen 17 kişiden dolayı Wuhan’da toplu taşıma araçlarının hizmetleri askıya alındı” üzerine 15 yorum

 1. geneliyo says:
 2. Nagehan DEMİR says:
 3. Haier Klima says:
 4. kraus davide says:
 5. bedava sohbet says:
 6. korona virüsü says:
 7. Beren says:
 8. Güler Hakan says:
 9. Haluk says:
 10. Nurgül says:
 11. Yaren says:
 12. Alex says:
 13. Ferit says:
 14. Kırımlı says:
 15. Alex says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam & Sponsorluk