Haber

Çin’de Corona virüsü tarafından ölen 17 kişiden dolayı Wuhan’da toplu taşıma araçlarının hizmetleri askıya alındı

Çin’de Corona virüsü tarafından ölen 17 kişiden dolayı Wuhan’da toplu taşıma araçlarının hizmetleri askıya alındı

Şimdiye kadar Çin’de SARS gibi korona (Corona Virüsü) gibi yeni virüslerin ortaya çıkması nedeniyle 17 kişi öldü ve ülkede yaklaşık 571 vaka bildirildi. Tahribatlı olarak, Wuhan’da havayolları dahil toplu taşıma hizmetleri askıya alınırken, Çarşamba günü Viyana’da Dünya Sağlık Örgütü (WHO) acil toplantısı da Perşembe günü yapılacak.

Bu enfeksiyonu, domuz gribi ve Ebola zamanında olduğu gibi, uluslararası endişe duyulan bir halk sağlığı felaketi olarak ilan etmeyi düşünüyor. DSÖ başkanı Tedros Adnom Geberius, Çin’in virüsün dünyaya yayılmasını durdurmak için büyük adımlar attığını söyledi.

Açıklamaları, Çin’in Wuhan kentindeki tüm toplu taşıma hizmetlerine yasak olduğunu duyurmasının ardından geliyor. Çin’in Wuhan şehri SARS ile ilgili en fazla enfeksiyona sahiptir. Wuhan, nüfusu bir dönemin üzerinde olan büyük bir ulaşım merkezidir.

Çin Yeni Yılı’nın yıllık tatilleri için çok sayıda insanın Çin’e gelmesi bekleniyor (24 Ocak’tan itibaren). Çoğu insan hedeflerine buradan varacak. Şehir yetkililerine göre, korona virüsünün artan tahribatı göz önüne alındığında, Wuhan’daki tren istasyonlarından ve havaalanlarından seyahat ve tren ve otobüs ve metro hizmetleri 23 Ocak’ta sabah 10’dan askıya alındı. Yerlilerden de maske takmaları istendi.

Ulusal Sağlık Komiseri Bakan Yardımcısı Li Bin Çarşamba günü yaptığı açıklamada, virüsün Wuhan’dan çıkmasına izin vermemek için güçlü ve sıkı bir şekilde çalışmamız gerektiğini söyledi. Wuhan Şehri ve Hubei Eyaletinden onu kontrol etmek için sıkı önlemler almasını istiyoruz.

Çin Sağlık Komisyonu Perşembe sabahı yaptığı açıklamada, Çin’de şimdiye kadar 571 korona virüsü vakasının onaylandığını ve yaklaşık 17 kişinin öldüğünü söyledi. Bu vakaların çoğu Wuhan ve çevresindendir. Komisyon, Şanghay’da 7 yeni vakanın rapor edildiğini bildirdi.

 

 

İlgili Makaleler

43 Yorum

 1. Çin’de Corona virüsü tarafından ölen 17 kişiden dolayı Wuhan’da toplu taşıma araçlarının hizmetleri askıya alındı bu yazınızı çok beğendim. Tebrikler azbuz

 2. Yazılarınızı takip ediyorum. Hayli güzel ve özgün içerikler paylaşıyorsunuz. Benim siteme de beklerim.

 3. Yazılarınızı takip ediyorum. Hayli güzel ve özgün içerikler paylaşıyorsunuz. Benim siteme de beklerim.

 4. Çin’de Corona virüsü tarafından ölen 17 kişiden dolayı Wuhan’da toplu taşıma araçlarının hizmetleri askıya alındı konusunda yorumlardan geldim. İyi anlatım olmuş tebrikler

 5. Çin’de Corona virüsü tarafından ölen 17 kişiden dolayı Wuhan’da toplu taşıma araçlarının hizmetleri askıya alındı konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

 6. Çin’de Corona virüsü tarafından ölen 17 kişiden dolayı Wuhan’da toplu taşıma araçlarının hizmetleri askıya alındı bu yazınızı çok beğendim. Tebrikler azbuz

 7. Çin’de Corona virüsü tarafından ölen 17 kişiden dolayı Wuhan’da toplu taşıma araçlarının hizmetleri askıya alındı bu yazınızı çok beğendim. Tebrikler azbuz

 8. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 9. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

 10. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 11. Çin’de Corona virüsü tarafından ölen 17 kişiden dolayı Wuhan’da toplu taşıma araçlarının hizmetleri askıya alındı bu yazınızı çok beğendim. Tebrikler azbuz

 12. Yazılarınızı takip ediyorum. Hayli güzel ve özgün içerikler paylaşıyorsunuz. Benim siteme de beklerim.

 13. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Çin’de Corona virüsü tarafından ölen 17 kişiden dolayı Wuhan’da toplu taşıma araçlarının hizmetleri askıya alındı konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

 14. Çin’de Corona virüsü tarafından ölen 17 kişiden dolayı Wuhan’da toplu taşıma araçlarının hizmetleri askıya alındı konusunda yorumlardan geldim. İyi anlatım olmuş tebrikler

 15. Kars şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 16. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Çin’de Corona virüsü tarafından ölen 17 kişiden dolayı Wuhan’da toplu taşıma araçlarının hizmetleri askıya alındı konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

 17. Merhaba bu konuda daha detaylı bir bilgi almak isterim iletişim kısmından size yazdım dönüş bekliyorum

 18. Hatay şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 19. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 20. Çin’de Corona virüsü tarafından ölen 17 kişiden dolayı Wuhan’da toplu taşıma araçlarının hizmetleri askıya alındı konusunda bizi çok iyi bilgilendirdiniz teşekkür ederiz.

 21. Allah sonumuzu hayır eylesin. Çin gerekli önlemleri geç olmasına rağmen aldı. Herkes mağdur en kısa sürede bitmesi dileğiyle.

 22. corona virusunun hayvandan bulaşabilme olasılığı düşük , yapısında HIV ve influenza genetiği var . Dolayısı ile HIV virusunun bir şekilde enjekte edilmiş olması şart . Komple teorisi mi evet ama neden olmasın .

 23. Bu Gidişle Corona dünyaya yayılacak gibi duruyor inşallah tez vakitte çözümü bulunur. Yayılım hızı günden güne artıyor. Ölen sayısı her gün 2 ye katlamaya başladı.

 24. Corona Virüsü belki de İlahi Adaletin bir tecellisi diye düşünüyorum. Çünkü soydaşımız olan Uygur Türklerine karşı yaptıkları soykırım ve asimilasyon politikalarını biliyoruz. Özellikle Sincar bölgesinde kurdukları toplama kamplarında Uygur kardeşlerimize yaptıkları zulüm ve işkencenin boyutlarını yakınan takip etmekteyiz. Dilerim Corona Virüsü tüm Çinlilerin canını alsın. Çünkü bana göre Çinliler son derece zararlı ve gereksiz bir topluluk.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu