istanbul masöz
Haber

Çin’in 18 şehri kapandı, 56 milyon insan Corona Virüsünden etkilendi

’in 18 şehri kapandı, 56 milyon insan Corona Virüsünden etkilendi

Cumartesi günü Çin , ölümcül virüs koronavirüsünün patlak vermesinden ve virüsü kontrol etmekten etkilenen ve şimdi yaklaşık 56 milyonluk bir nüfusu etkileyen şehirdeki beş şehirde daha seyahat yasağı yaptığını açıkladı. Hubei eyaletindeki toplam 18 şehirde seyahat kısıtlamaları var.

Wuhan’daki yerel yetkililer, seyahat yasağının şehirleri birbirine bağlayan toplu taşıma bağlantılarını ve otoyolları içerdiğini söyledi.

Çin, bu ölümcül virüsün şüpheli vakalarını trenlerde, uçaklarda ve otobüslerde tespit etmek ve hemen izole etmek için ülke çapında adımlar attı. Çin’de bu virüse yakalanan insan sayısı artıyor.

Çin Ulusal Sağlık Komisyonu yaptığı açıklamada, virüs tespit merkezlerinin kurulacağını ve zatürree olduğundan şüphelenilen yolcuların derhal hastaneye getirileceğini söyledi. Şüpheli vakalar, dezenfekte edilmiş tren, uçak veya otobüsler ile izole edilmelidir.
Tüm ulaştırma departmanları, önlenmesi ve kontrolü için katı önlemler almalıdır. Buna havaalanları, tren istasyonları, otobüs durakları ve limanlardaki test önlemleri de dahildir. Bu önlemler gümrük ve sınır kontrollerindeki tüm nakliye güzergahları için geçerlidir.

NHC’ye göre, yolcuların hizmetinde istihdam edilen personel maske takmalıdır. Bu duyurular, viral enfeksiyonlara bağlı ölümlerin sayısının 41’e, enfeksiyon vakalarının 1.300’e yükseldiği bir zamanda geldi.

İlgili Makaleler

38 Yorum

 1. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Çin’in 18 şehri kapandı, 56 milyon insan Corona Virüsünden etkilendi konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

 2. Çin’in 18 şehri kapandı, 56 milyon insan Corona Virüsünden etkilendi konusunda yorumlardan geldim. İyi anlatım olmuş tebrikler

 3. Çin’in 18 şehri kapandı, 56 milyon insan Corona Virüsünden etkilendi konusunda yorumlardan geldim. İyi anlatım olmuş tebrikler

 4. Malatya şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 5. Haber kategorisinde yazmış olduğunuz Çin’in 18 şehri kapandı, 56 milyon insan Corona Virüsünden etkilendi konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 6. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

 7. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 8. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 9. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 10. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

 11. Bu korona virüsü yavru köpeklere bulasıyormu ilk kez çinde bir şehirde köpeklerde de görüldüğü söylenmişti. Ama uzmanlarda köpeklere bulasmadıığını henuz böylee bir durum olmadığını söylediler.

 12. Çin şuan virüsü yendi ve sıra Türkiye’ye geldi Türkiye’de çok hızlı bir şekilde yayılıyor ve alınan önlemler ne yazikki fayda etmiyor insanlarımız yetkililerin sözlerini dinlemiyor.Bakalim sonumuz nasıl olacak

 13. İtalya’ya kadar uzandı ama ülkemizde yok (!) Ne zaman bu ülkede yöneticiler bizde yok tüm önlemlerimizi aldık diye sıkça tekrarlıyorlarsa bilinki şüphelenmek lazım (49 yıllık tecrübe).Tedbirli olun…….

 14. Umarım Türkiye’ye gelmez, Çin’den gelen uçakların durdurulması çok iyi oldu. Avrupaya yayılmış durumda. Şu an Türkiye’de ‘şüpheli’ olarak hastaneye kaldırılanlar var ama onaylanmış bir vaka yok. Ülkemizde Metro, Metrobüs vb. hatlarla çok hızlı yayılır ve chaos ortamı oluşur. Umarım gelmez.

 15. Çin, tıp biliminde çok ileri seviyede. Virüs çok hızlı ilerliyor. Yoksa şimdiye kadar salgının üstesinden gelirdi. Allah ülkemizi milletimizi korusun.

  1. Adamların yemediği canlı kalmadı ne bulursa yiyorlar..kendilerini geçtim ama dünyaya bu sıkıntıyı yaşatmaya hakları yok..yılan aracılığıyla yarasadan bulaştığı açık daha niye önlem almazlar anlamak mümkün değil..

 16. Eskiden kuş gribi, domuz gribi vardı hala varda şimdi de böyle bir virüs ortaya çıktı. Aslında bakılınca canlı hayvanların yenmesinden kaynaklı bir durum olarak gözüküyor. Herşeyi yerseler olacağı bu inşallah ülkemize sıçramaz

 17. İnşallah türkiyeye gelmezler, yoksa sonumuz felaket. Bir de öldürücü virüsmüş valla sıkıntı..

  Termal kamerayla izliyomuş bizimkiler de onun yerine kapıya ayetel kürsi yazsalar daha iyi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu