Kapat

Çin’in 18 şehri kapandı, 56 milyon insan Corona Virüsünden etkilendi

Anasayfa
Haber Çin’in 18 şehri kapandı, 56 milyon insan Corona Virüsünden etkilendi
Corona Virüsü 25 Ocak 2020

Çin’in 18 şehri kapandı, 56 milyon insan Corona Virüsünden etkilendi

Cumartesi günü Çin , ölümcül virüs koronavirüsünün patlak vermesinden ve virüsü kontrol etmekten etkilenen ve şimdi yaklaşık 56 milyonluk bir nüfusu etkileyen şehirdeki beş şehirde daha seyahat yasağı yaptığını açıkladı. Hubei eyaletindeki toplam 18 şehirde seyahat kısıtlamaları var.

Wuhan’daki yerel yetkililer, seyahat yasağının şehirleri birbirine bağlayan toplu taşıma bağlantılarını ve otoyolları içerdiğini söyledi.

Çin, bu ölümcül virüsün şüpheli vakalarını trenlerde, uçaklarda ve otobüslerde tespit etmek ve hemen izole etmek için ülke çapında adımlar attı. Çin’de bu virüse yakalanan insan sayısı artıyor.

Çin Ulusal Sağlık Komisyonu yaptığı açıklamada, virüs tespit merkezlerinin kurulacağını ve zatürree olduğundan şüphelenilen yolcuların derhal hastaneye getirileceğini söyledi. Şüpheli vakalar, dezenfekte edilmiş tren, uçak veya otobüsler ile izole edilmelidir.
Tüm ulaştırma departmanları, önlenmesi ve kontrolü için katı önlemler almalıdır. Buna havaalanları, tren istasyonları, otobüs durakları ve limanlardaki test önlemleri de dahildir. Bu önlemler gümrük ve sınır kontrollerindeki tüm nakliye güzergahları için geçerlidir.

NHC’ye göre, yolcuların hizmetinde istihdam edilen personel maske takmalıdır. Bu duyurular, viral enfeksiyonlara bağlı ölümlerin sayısının 41’e, enfeksiyon vakalarının 1.300’e yükseldiği bir zamanda geldi.

0 0 0 0 0 0
Abone Ol

“Çin’in 18 şehri kapandı, 56 milyon insan Corona Virüsünden etkilendi” üzerine 22 yorum

  • Senol says:
 1. Ozin Blog says:
 2. Kalimbatr says:
 3. Igstarz says:
 4. Serkan says:
 5. karakuzu says:
 6. Ali says:
 7. pomeranian says:
 8. Pakize Su says:
 9. Açelya says:
 10. zeynep says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir