Yaşam

Çok yemenize rağmen kilo alamıyorsanız bu tavsiyeleri uygulayın

Çok Yiyorlar Almıyorlar

Hatta ekşisözlük’te bir kullanıcı tarafından ” Yakalarsam kızılcık sopası ile döveceğim kişidir , arkadaş nasıl kilo alamıyorsunuz . Ben iki lokma birşey yiyorum , su içiyorum yemeği birak su bile yarıyor bana” tarzında bir entry yayınlamıştı.

Şimdi bu yazımız tuhaf gelecek biliyorum ama , herkes kilo verebilmek için takla atıp dururken , sizlerde kilo alabilmek için açmadık kapı bırakmıyorsunuz.Hatta dertleşmek için internette grup kuranları bile varmış.

Abur Cubur

Erkekler normalde güçlü , kuvvetli olur peki yiyip yiyip kilo alamayan biri nasıl güçlü olur ? ya da kilo almayı başaramayan bir kadının giydiği her elbisenin üzerinde emanet gibi durması .

Öncellikle bazı insanların neden aşırı yemek tüketmesine rağmen kilo alamadığını açıklıyalım sizlere.

Hepimizin hayatında bu tarz vardır , yemeğe ekmek banarak yiyeninden kalori hesabını yapmayandan , aburundan cuburundan yemesine rağmen incecik kalanlar

Neden Kilo Almıyorlar ?

Metabolizma , yaşamsal aktiviteler için gerekli olan enerjinin üretilmesi ve yıkılması sürecindeki kimyasal tepkimelerin tamamı olarak tanımlanır. Vücudun kalori yakma hızı olarak da tanımlanabilir.

Bu her vücutta farklıdır.Kimi metabolizma verimli çalışıyorken , kim imetabolizmanın verimi düşüktür.Verimli olan metabolizma , o kıskandığınız arkadaşınızın metabolizmasıdır yani kilo almayanların.Verim düştükçe , yağ depolama oranı artar .Dinlenik haldeki kalp atışı gibi faktörler bu noktada etkilidir.

Kilo almayan insanın muhtemelen aktif değilken dahi epey kalori yakıyor.Ayrıca farketmeseniz de bu arkadaşınız muhtemelen çok hareketli .Bu sayede epey enerji harcıyor.Bu da kalori ihtiyacını arttırıyor. Çoğu zaman , zayıf kişiler kalori açığındadır.Dolayısıyla abur cuburu abartsalarda sürekli öyle beslenmedikleri için kilo almaları zordur.Hatta abur cubura yüklenseler de kilo alacakları miktarlarda yemezler. Sırf temiz beslenmedikleri için , çok kalori tükettiklerini söylemek doğru olmaz.

Metabolizma

 

Peki Nedir Bu Metabolizma ?

Metabolizma , canlıda yaşamın sürdürülmesi sırasında gerçekleşen timysalar tepkimelerdir. Her organizma , büyüme , gelişme , ısı , hareket, üreme gibi yaşamsal etkinlikleri sürdürebilmek için dış çevreden bazı maddeler ve enerji almak zorundadır.

Kilo Almanız İçin Tavsiyeler :

Zayıf olduğunu , kilo almadığını düşünen insanlar kademeli olarak ilo almalıdır. Aşağıdaki tavsiyeler sizin için.

-Günlük 500 kalori alın , vücudunuzda haftada 0.05kg ağırlık sağlar.
-Yağsız insanlar ağırlık çalışmalıdır.
-Egzersiz yapın.
-Sağlıklı diyet.
-Sıvı alımını .
-Öğünler arası yemek yemeyi bırakın.
-Bol bol sağlıklı meyve , sebze ve et tüketin.
-Sağlıklı olan yağlı yiyecekleri tüketin.
-Protein oranı yüksek olan yemek ve meyveleri tercih edin.
-Kalorisi yüksek besinleri tercih edin
-Yemek yemeğe alışkanlığı edinin.

Tüm bu adımlardan hemen sonra doğru nefesi almayı bilin , dinlenme ve uyku size mutlu ve sağlıklı uzun bir yaşam gösterir.

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

  2. Çok yemenize rağmen kilo alamıyorsanız bu tavsiyeleri uygulayın bu yazınızı çok beğendim. Tebrikler azbuz

  3. Çok yemenize rağmen kilo alamıyorsanız bu tavsiyeleri uygulayın bu yazınızı çok beğendim. Tebrikler azbuz

  4. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

  5. mrh her gün bu tür konular okuyama çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

  6. Çok yemenize rağmen kilo alamıyorsanız bu tavsiyeleri uygulayın konusunda bizi çok iyi bilgilendirdiniz teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu