WebmasterSağlık

Corona Counter – Covid-19 Counter Kaynakları

Covid-19 Pandemisi mücadele ettiğimiz şu günlerde  şüphesiz herkesin en  gündem  konusu  koronavirüs. Sizin için ( zaten çoğunuzun bildiği)  coronavirus counter yani kovid-19 sayaç sitelerini bir araya getirmeye çalıştık. Corona counter siteleri sayesinde  Türkiye ve Dünya üzerindeki vakaları  takip edebilir ve  Covid-19 salgınının dünyaya çapında  yayılım sayılarını anlık olarak takip edebiliriz.

Corona Counter - Covid-19 Counter Kaynakları 2

 

1- Sağlık Bakanlığı Korona Tablosu

Sağlık bakanlığı tarafından açılan  ve sağlık bakanlığı resmi sitesine subdomain olarak kurulan sistem  günlük  güncelleme  ile bize Türkiyede ki net korona vakaları  hakkında güncel bilgi  sağlıyor. Tutarlı veriler  ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ nın açıkladığı sayılar aynı şekilde siteden de  gözlemlenebilmektedir.

Sağlık Bakanlığı korona  tablosu için tıklayınız 

 

Corona Counter - Covid-19 Counter Kaynakları 3

2- Worldometers COVID-19 Counter 

Worldomters  sade arayüzü  ile  en anlaşılır bir sisteme sahip sayaç sitesi.  Corona counter siteleri içerisinde en  hızlı  güncellenen ve  dünya çapında en  çok  detaylı ülke analizi  veren sitedir. Onlarca ülkenin detaylı analizine  corona counter  durumuna  göz atabilirsiniz.

Worldomters Corona Counter  bilgileri için tıklaynız. Worldometers Türkiye detaylı analiz  için tıklayınız.

 

Corona Counter - Covid-19 Counter Kaynakları 4

 

3- Johns Hopkins University  Koronavirüs Analiz Haritası 

Johns Hopkins Universitesi tarafından  paylaşılan verileri bir araya  getiren corona  counter sitesidir. Dünya üzerinde  en popüler  ikici coronavirus counter servisi  diyebiliriz. Sözkonusu haritada  yine dünya üzerindeki covid-19 verilerini detaylı olarak görebiliyor ve çeşitli corona counter analizleri  yapabiliyoruz.

Johns Hopkins University  Corona Counter  için tıklayınız 

 

 

Corona Counter - Covid-19 Counter Kaynakları 5

 

4- Microsoft COVID-19 Corona Counter

Bir diğer corona counter aracı da  Microsoft tarafıondan hazırlanan Covid-19 izleyicisidir.  Bilgiler ise  World Health Organization (WHO), U.S. Centers for Disease Control and Prevention (CDC) ve European Centre for Disease Prevention and Control (ECDC) gibi kaynaklardan sağlanıyor.  yüzden popüler  corona counter servisleri arasında gösteriliyor.

Microsoft COVID-19 Corona Counter bilgileri için tıklayınız

 

Corona Counter - Covid-19 Counter Kaynakları 6

 

5- Covid Visualizer Corona Counter 

Bu uygulama  biraz daha görsellik üzerine kurulmuş gibi Carnegie Mellon Üniversitesi‘ndeki 2 öğrenci tarafından geliştirilmiştir. Verileri Worldometer‘in gerçek zamanlı güncellemelerinden alarak yayınladığını belirten servisin oluşturulma misyonu ise; COVID-19’un etkisini görselleştirmek için basit, etkileşimli bir yol sağlamak olarak ifade ediliyor.

Covid Visualizer bilgileri için tıklayınız 

 

Corona Counter - Covid-19 Counter Kaynakları 7

 

6- Corona Tracker Corona Conter

Dünyada 460’dan fazla  gönüllünün desteği ile geliştirilen corona tracker  uygulaması covid counter  verilerinde  gayet tutarlı bir  durum sergiliyor. Temiz arayüzü  ve  stabil rakamlar  ile en çok tercih edilen  corona  counter  uygulamalarının başında geliyor.

Corona Tracker verileri  için tıklayınız 

 

Corona Counter - Covid-19 Counter Kaynakları 8

 

7 – Google News Corona Counter

Google  news  tarafından verilerin işlenmesi  ile hazırlanan google ‘ın direk sunduğu  corona counter  hizmetidir. Bu servis aracılığıyla; vaka sayısı, zamana göre vaka sayısı, zaman içinde yeni vaka sayısı gibi detaylara ulaşmak mümkün.

Google News Corona haritası için tıklayınz 

 

 

İlgili Makaleler

41 Yorum

  1. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

  2. Aydın şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

  3. Erzincan şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

  4. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

  5. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

  6. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

  7. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

  8. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

  9. Van şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

  10. Corona Counter – Covid-19 Counter Kaynakları konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu