istanbul masöz
Bilgi

Deniz Suyunun Faydaları Nelerdir?

Deniz Cilde Faydaları Nelerdir?

Deniz suyu sodyum, klorür, sülfat, magnezyum ve  kalsiyum dahil olmak üzere yüksek miktarlarda mineral içermesi nedeniyle tatlı sulardan farklıdır.
Bu özelliği nedeniyle sedef hastalığı gibi cilt rahatsızlıklarında oldukça faydalıdır.
Sedef hastalığı kronik bir cilt rahatsızlığıdır.Sedef hastalığı olan insanlarda kaşıntılı, pullu plaklardan oluşan cilt döküntüleri görülür.
Doğal mineralli sularda banyo yapmak, balneoterapi olarak adlandırılır ve sedef hastalığının tedavisinde kullanılmaktadır.
Deniz suyu, sodyum ve iyot gibi diğer mineral tuzlar açısından zengin olduğu için antiseptik olarak

düşünülebilir.

Yani cilt problemlerini iyileştirici etkisi görülmektedir.Ancak açık yaralarla yüzmek,potansiyel bakteriyel enfeksiyonlara yol açabilir.

Nezle ve Sinüs Sorunları

Nezle ve sinüs sorunlarında tuzlu solüsyonlar birçok insan tarafından tamamlayıcı bir tedavi olarak
kullanılmaktadır.Deniz suyu, tuzlu ortamı sebebiyle nezle ve sinüzit semptomlarının azalmasıyla

ilişkilidir.

Meditasyon ve Rahatlama

Doğal ortamlarda egzersiz yapmanın, ruh sağlığı için diğer yerlerde egzersiz yapmaktan daha fazla
yarar sağladığı gözlemlenmiştir.
Yüzme ve dalış sırasında kullanılan solunum paterni parasempatik sinir sistemini uyarır böylece beyni

olumlu etkileyen beyin dalgaları ve hormonları etkiler.

Tüm bunların dışında deniz suyunun faydalarını şöyle özetleyebiliriz:

-Deniz suyu özellikle cilde faydalıdır; elastikiyeti artırır ve dış görünümü iyileştirir.
-Deniz suyu eklem ve kas iltihaplarını azaltmaya yardımcıdır.Tuzlu su bromür içerir ve bu mineral kas
ağrılarını ve acıyı hafifletmeye yardımcı olur.
-Deniz suyu saçın kepeklenmesini önler, kan dolaşımını iyileştirir.
-Zengin içeriğe sahip olan deniz suyu bağışıklığı güçlendirir.Deniz suyundaki minerallerin emilimi,
vücudun hastalıklara uğramasına neden olan toksinlerin atılmasını sağlamak için ciltteki gözenekleri
açar. Zararlı toksinleri uzaklaştırarak cildi korur .Kandaki oksijen miktarını düzenler. Deniz suyundaki iyot bağışıklığı destekler ve tiroidi çalıştırır.

İlgili Makaleler

42 Yorum

 1. Bilgi kategorisinde yazmış olduğunuz Deniz Suyunun Faydaları Nelerdir? konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 2. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 3. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

 4. Bilgi kategorisinde yazmış olduğunuz Deniz Suyunun Faydaları Nelerdir? konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 5. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

 6. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

 7. Deniz Suyunun Faydaları Nelerdir? konusunda çok yazı okudum ama Deniz Suyunun Faydaları Nelerdir? konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 8. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

 9. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 10. Bilgi kategorisinde yazmış olduğunuz Deniz Suyunun Faydaları Nelerdir? konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 11. Ankara merkezden ben Nisan. Merhaba herkese paylaşımınız yeminle ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum 13-09-2020 21:56:43

 12. Zonguldak merkezden ben Nesrin. Merhaba herkese sayfanız ciddiyim hayran bıraktı, teraziye tıkladım 08-07-2020 23:28:27

 13. Kilis şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu