BilgiSağlık

Deniz Tuzu Banyosunun Faydaları


Deniz Tuzu Banyosu ile Cildiniz Sıkılaşsın!

Su hayat kaynağımız. Susuz bir yaşam düşünülemez elbette. İnsan vücudunun hücrelerinin yüzde 75’i sudan oluşuyor. Hücrelerin içinde enzimler, besleyici maddeler, sodyum ve potasyum iyonları yer alıyor. Su, metabolizmamızın yakıtı; vitamin ve oligoelementlerin iletilmesini sağlıyor. Su aynı zamanda gezegenimizin yüzde 70’ini kaplıyor, coğrafyayı ve iklimi şekillendiriyor, dağları aşındırıyor ve çöllerde çiçeklerin açmasını sağlıyor. Canlılık, duygusallık, sakinleşme ve arınmayı simgeliyor.

Suyun gücünü bakımımızda da kullanıyoruz mutlaka. Özellikle deniz tuzu içindeki vitamin ve minerallerin cildi beslemesi ve onarması mümkün. Dolayısıyla yapacağınız deniz tuzu banyoları cildinizi yeniden besleyecek ve cildinize dirilik katacak. Ayrıca deniz suyu banyosu cildi arındırıyor, iltihapları azaltıyor ve cildi sıkılaştırıyor. Nörodermatit ve sedef hastalığına da iyi geliyor.

Deniz Tuzu Banyosunun Faydaları 2

Deniz tuzu Banyosu Nasıl Yapılıyor?

Deniz tuzu banyosu için litre başına 30-60 gram deniz tuzu sıcak suda çözdürülüyor. Tuz değerli maddelerini suyun içine salıyor. 8-38 derecede 15-20 dakika boyunca küvette kalın. Ardından gözeneklerin kapanması için ılık suyla çok kısa bir duş alın. Sonrasında bir saat dinlenin.

 

office 2019 home business satın al

İlgili Makaleler

12 Yorum

  1. Deniz Tuzu Banyosunun Faydaları konusunda çok yazı okudum ama Deniz Tuzu Banyosunun Faydaları konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

  2. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

  3. Deniz Tuzu Banyosunun Faydaları konusunda çok yazı okudum ama Deniz Tuzu Banyosunun Faydaları konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

  4. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu