Bilgi

Doğal Taşların Vücudumuza Yararları

Taşların Yararları

Bu sihirli taşlar insan sağlığını çok yakından etkiliyor , kristalleri duygulaı dengelerken ,ametist ise bağışıkları güçlendirmekle biliniyor.

İşte İnsanlar İçin Faydalı Olan Doğal Taşlar

 

Ametist:

Ametist

Endoktrin ve bağışıklık sistemini güçlendirdiğini , kanı temizlediğini ve enerji verdiği söyleniyor. Bilinç seviyelerini aktive etmesi ve yatıştırıcı etkisi de arasında.

Kuvars Kristali:

Kuvars Kristali

Duygusal olarak dengeleyici diye biliniyor , etkisinin olduğu ve beyin fonksiyonlarını uyarıyor.Kişinin çevresinde oluşan negatif enerjiyi yok ettiği gibi , pozitif enerji topluyarak aktive ediyor.

Rutilli Kuartz:

Rutilli Kuartz

Tüm çakalarda etkisi olmasıyla , kandaki akyuvarları ve alyuvarları dengelemesi ile tanınıyor.Ayrıca baş ağrısında etkili olduğu ve enerjiyi dengelediği , ruhsal gelişimi sağladığı söyleniyor.

 

Sitrin:

Sitrin

Tedavici edici enerjinin meydana çıkmasını sağlıyor.İnsanın kendisine güvenini güçlendiriyor.Böbrek , kolon , ciğerler , mide , bağırsak, dalak , hazım organları , sindirim ve kalp için yararları.

Lapis Lazuli:

Lapis Lazuli

Zihinsel açıklık ve berraklık veren bir taş olarak biliniyor.Hafızayı güçlendiren ve kişiye güven veren etkisi olduğu söyleniyor.İletişim yeteneğini güçlendirmede ve sosyal fobik durumlarda etkili.İskeleti kuvvetlendiriyor.

Aventurin:

Aventurin

Hücre yenileyici ve gençlik verici etkilere sahip bir taş , hayal kuranların taşı olarak da tanımlanıyor ve kişinin hayallerini gerçeğe taşımada etkili.

Hematit:

Hematit

Kan dolaşımı düzeninin sağlıklı olmasına yardımcı oluyor.Enerji verici ve canlandırıcı etkisi olduğu söyleniyor.Cesaret veren Hematitin , kararsızlık çekenler için çok faydalı.

İlgili Makaleler

14 Yorum

  1. Makale için teşekkürler. Sizi de siteme beklerim gerçekten güncel blog yazıları yazıyorsunuz.

  2. Merhaba bu konuda daha detaylı bir bilgi almak isterim iletişim kısmından size yazdım dönüş bekliyorum

  3. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu