Bilgi

Doğal Taşların Vücudumuza Yararları

Doğal Taşların Vücudumuza Yararları

Bu sihirli taşlar insan sağlığını çok yakından etkiliyor , Kuvars kristalleri duygulaı dengelerken ,ametist ise bağışıkları güçlendirmekle biliniyor.

İşte İnsanlar İçin Faydalı Olan Doğal Taşlar

 

Ametist:

Ametist

Endoktrin ve bağışıklık sistemini güçlendirdiğini , kanı temizlediğini ve enerji verdiği söyleniyor. Bilinç seviyelerini aktive etmesi ve yatıştırıcı etkisi de faydaları arasında.

Kuvars Kristali:

Kuvars Kristali

Duygusal olarak dengeleyici diye biliniyor , etkisinin olduğu ve beyin fonksiyonlarını uyarıyor.Kişinin çevresinde oluşan negatif enerjiyi yok ettiği , pozitif enerji topluyarak aktive ediyor.

Rutilli Kuartz:

Rutilli Kuartz

Tüm çakalarda etkisi olmasıyla , kandaki akyuvarları ve alyuvarları dengelemesi ile tanınıyor.Ayrıca baş ağrısında etkili olduğu ve enerjiyi dengelediği , ruhsal gelişimi sağladığı söyleniyor.

 

Sitrin:

Sitrin

Tedavici edici enerjinin meydana çıkmasını sağlıyor.İnsanın kendisine güvenini güçlendiriyor.Böbrek , kolon , ciğerler , mide , bağırsak, dalak , hazım organları , sindirim ve kalp için yararları.

Lapis Lazuli:

Lapis Lazuli

Zihinsel açıklık ve berraklık veren bir taş olarak biliniyor.Hafızayı güçlendiren ve kişiye güven veren etkisi olduğu söyleniyor.İletişim yeteneğini güçlendirmede ve sosyal fobik durumlarda etkili.İskeleti kuvvetlendiriyor.

Aventurin:

Aventurin

Hücre yenileyici ve gençlik verici etkilere sahip bir taş , hayal kuranların taşı olarak da tanımlanıyor ve kişinin hayallerini gerçeğe taşımada etkili.

Hematit:

Hematit

Kan dolaşımı düzeninin sağlıklı olmasına yardımcı oluyor.Enerji verici ve canlandırıcı etkisi olduğu söyleniyor.Cesaret veren Hematitin , kararsızlık çekenler için çok faydalı.

İlgili Makaleler

52 Yorum

 1. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

 2. Yozgat şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 3. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 4. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

 5. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 6. Burdur şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 7. Doğal Taşların Vücudumuza Yararları konusunda çok yazı okudum ama Doğal Taşların Vücudumuza Yararları konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 8. Doğal Taşların Vücudumuza Yararları konusunda anlatımınız çok iyi olmuş . İyi çalışmalar dilerim

 9. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 10. Yazılarınızı takip ediyorum. Hayli güzel ve özgün içerikler paylaşıyorsunuz. Benim siteme de beklerim.

 11. Bilgi kategorisinde yazmış olduğunuz Doğal Taşların Vücudumuza Yararları konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 12. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 13. Uşak şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 14. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 15. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

 16. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Doğal Taşların Vücudumuza Yararları konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

 17. Merhaba bu konuda daha detaylı bir bilgi almak isterim iletişim kısmından size yazdım dönüş bekliyorum

 18. Bilgi kategorisinde yazmış olduğunuz Doğal Taşların Vücudumuza Yararları konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.