İş Fikirleri

Domain Alım Satım Yaparak Para Kazanmak 2022

Domain Alım Satım Yaparak Para Kazanmak 2022

Domain Alım Satım Yaparak Para Kazanmak

Domain alım satımı yaparak büyük paralar kazanma ihtimali düşüktür. Ancak alanda gayret göstermenin para kazandırdığını gösteren  pek çok örnek vardır. Düşük fiyattan alacağınız anahtar kelimeyi içeren güzel bir domain ile iyi para kazanabilirsiniz. Domain; genel anlamıyla Alan Adı demektir. İnternet sitelerine girerken kullanılan bu kelimelerin anahtar kelimeyi içermişin  ve anlamlı olması projeyi daha kıymetli hale getirebiliyor. Günümüzde internet ortamında proje yaparak para kazanmayı amaçlayanların sayısı oldukça fazlalaşmıştır. Bu projeler e-ticaret siteleri, bloglar, hizmetler olabileceği gibi  start-up şirketleri yada kurumsal şekilde muhtelif kategorilerde faaliyet hedefinde olan projeler de olabiliyor.

Domain alım satım yaparak para kazanmak isteyenler günümüzde sıklıkça kullanılan veyahut ünlü markaların isimlerini internet ortamında satın alarak bu firma veya kişilere bunu belirterek satış yaparak para kazanırlar. Alan adları projeler için çok büyük bir yer kaplıyor bu sebeple bir projenin akılda kalıcı olmasının en önemli etkenlerinden birisi domainlerdir. Bu vesileyle alan adı alımı gittikçe artan bir grafikle trend haline gelen bir sektör olmaya yaklaşmıştır. Ancak 1 sene boyunca satılamayan her domaine her yıl yenileme ücreti verilmektedir. Tabi ciddi alan adları yakalayarak satış yapmak hedefleniyorsa bu durumda yenileme ücretleri devede kulak kalacaktır. Bu kısımda domain alıp satarak iyi mi para kazanabileceğiniz ile alakalı eleştirisel mevzulara gireceğim.

Domain alım satım yaparken dikkat edebileceğiniz bazı kurallar vardır. Bunların başında aranma hacmi gerçekten yüksek olan kelimeleri araştırıp bu kelimeleri içeren alan adları bulmalısınız. Aranma hacmi 100k olan bir kelimeyi içeren bir alan adı bulabilirseniz bu size para kazandıracaktır. Kısa kelimeler ve akılda kalıcı kelimeler belirlemeye çalışın. Marka oluşturmak yerine bir markanın adını veyahut türevini araştırarak alabilirsiniz. Kendinize bir domain portfolyosu oluşturarak alıcılarınıza birden fazla seçenek vererek satma konusunda başarıya ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu