istanbul masöz
İnceleme

Dropshipping Nedir ? Dropshipping Yapılabilecek Siteler 2022

Dropshipping Nedir ? Dropshipping Yapılabilecek Siteler 2022

Dropshipping

Dropshipping stoksuz ticaret olarakta geçen bir e-ticaret modelidir. Siparişlerin ve sevkiyat ayrıntılarının stoğu olan kişiye, başka bir perakendeciye veya bir toptancıya aktarıldığı bir tedarik zinciri yönetimidir. Kısacası stok yapmadan , aracılık yaparak para kazanabilirliği olan e-ticaret yöntemidir. Gereken sermayenin düşük olması nedeniyle e-ticarete başlamak isteyen çoğu dropshipping yapmayı seçmektedir. Ürünler için toplu bir stok yerine müşterinizden sipariş geldikçe ürün almanız bu işin en çok tercih edildiğini özetler niteliktedir. E-ticarete yeni başlayacak olan bir çok kişi bu yöntem ile kendilerini geliştirebilir ve ilk tecrübelerini bu yol ile kazanabilirler. Hukuksal olarak herhangi bir kısıtlamanın bulunmadığı dropshipping modeli için bazı platformlar katı davransa da eğer belirli politikalara uyarsanız sorunsuz şekilde internetten e-ticaret yaparak para kazanabilirsiniz.
Dropshipping  e-ticaret yöntemini kullanmanın bir çok yöntemi vardır.

Dropshipping  Siteleri Nelerdir? En Çok Tercih Edilenler

1- Amazon Dropshipping: Amazon Amerika ve Kanada ülkerinde en çok satış hacmine sahip olan e-ticaret platformudur. Platformun Ceo’ su Jeff Bezos dünyanın en zengin insanlarından biridir. Amazon ise dünyada en çok e-ticaret yapılan platformU olmayı başarmıştır. Yani amazon çok büyük bir pazaryeridir ve her geçen gün büyümektedir. Amazon’da dropshipping yapmak isterseniz amazon seller central’ dan bir satıcı hesabı oluşturmanız gerekmekte. Gerekli belgeler kimlik kartı, banka hesabı ve ikametgahınızı onaylayan su, elektrik, doğalgaz faturasından herhangi birisimi yollamanız gerekmektedir. Hesap açma işlemlerinin sürekli sıkıntı ile karşılaştığı bu platformda hesabınızı açsanız bile suspend yememek için çok dikkat etmelisiniz.  Ürünleri zamanında kargolatmalı ve müşteriye kötü ürün yollamamalısınız. Amazon.com veya amazon.ca üzerinden bir mağaza oluşturup ürünlerinizi aliexpress veya diğer Amazon pazaryerlerinden alarak listeler ve satış geldikçe bu pazaryerinden ilgili adrese gönderim sağlarsınız.

2-Shopify Dropshipping: Shopify dropshipping size amazondan daha farklı bir deneyim sunar. Amazon üzerinde aktif olarak milyonlarca alıcıdan faydalanırsınız fakat shopify’ da kendi alıcılarınızı bulmanız gerekmektedir. Shopify altyapısını kullanarak bir e-ticaret sitesi oluşturur, bu sitenize para kazanabileceğiniz ürünleri listeler ve alıcıları beklersiniz. Bir kitlenin olmayışı ve bunu sizin yapmanız shopify dropshipping’ i zor bir yöntem yapmaktadır. Fakat pazarlama yeteneğinize güveniyor ve sosyal medya reklamcılığı konusunda tecrübeniz varsa shopify  amazon platformundan daha çok para kazandırabilmektedir.

En çok kulllanılan dropshipping yöntemleri ve platformları bunlardır. Herkesin yaptığını değil farklı olmayı başarırsanız bu platformlar üzerinden ciddi kazançlar sağlar ve başarılı bir e-ticaret modeline sahip olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

20 Yorum

  1. Karabük şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

  2. Dropshipping Nedir ? Dropshipping Yapılabilecek Siteler 2022 konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

  3. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

  4. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

  5. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

  6. Dropshipping Nedir ? Dropshipping Yapılabilecek Siteler 2022 konusunda anlatımınız çok iyi olmuş . İyi çalışmalar dilerim

  7. Dropshipping Nedir ? Dropshipping Yapılabilecek Siteler 2022 konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

  8. Dropshipping Nedir ? Dropshipping Yapılabilecek Siteler 2022 konusunda bizi çok iyi bilgilendirdiniz teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu