Kapat

Dünyanın En Lüks En Pahallı Yemekleri

Dünyanın En Lüks En Pahallı Yemekleri 1
Abone Ol

Dünyada aş kültüründe çok mühim yeri olan bazı lezzetler fiyatları ile de cep yakmaktadır. Aşağıda ki liste, dünya mutfaklarında en pahalı olan aşlerdir. Dünyanın en lüks yemekleri yazımızın devamındadır;

Dünyanın En Lüks En Pahallı Yemekleri 2

Beluga havyarı; Hazar denizinde Beluga balıklarından elde edilen Beluga havyarı kilosu 5 bin dolar olan en lüks yiyecekler arasındadır. Beluga balığı en büyük balık türslerindendir. Yaklaşık olarak 2 tona kadar büyüyebilen bu balık türü dahilinde ki yumurtalar dünyanın en çok zevklen havyarıdır. Pembeden karaa kadar renkler dahilermektedir. En açık pembe olan havuçurum en pahalı olandır.

 

Dünyanın En Lüks En Pahallı Yemekleri 3

Safran; Dünyanın en pahalı baharatı olan safran, safran bitkisinin tepesinde ki tepeciklerin toplanması ile elde edilir. 1 tutam safran dahilin, yüzlerce çiçekten tepecik toplanır. 1 kilo dahilinse binlerce çiçekten toplkör işlemi yapılır. Bu nedenle en pahalı baharattır. Rengi açık sarıdır ve aşlerde kullanılır. hususilikle Hint kültüründe yeri çok mühimdir.

 

Dünyanın En Lüks En Pahallı Yemekleri 4

Kobe bifteği; Kobe bifteğinin üretildiği sığırlara günlük masaj yapılır, b karakter ve hususi tohumlarla beslenirler. kanlarında doymuş yağ nispetı yüksek ve damarları gergin olmaktadır. Bu nedenle bifteği yediğinizde et pamuk gibi ve çok lezzetlidir üstelik çok da sağlıklıdır. 1 porsiyonun fiyatı ise yaklaşık bir ailenin 15 günlük mutfak masrafıdır.

 

Dünyanın En Lüks En Pahallı Yemekleri 5

Fugu; Japonya’da aş kültüründe çok hususi yeri olan fugu balığı çok da ölümcül agu dahilerir. Aşçıların bu balığı pişirmesi dahilin hususi sertifikası olmak güçundadır. Çünkü dahilinde ki agu bir insanı rahatlıkla öldürebilmektedir. Buna karşın çok da pahalı olan bu aş Japonya’da yenilmektedir.

 

Dünyanın En Lüks En Pahallı Yemekleri 6

İstakoz; Kayalıklar arasında ıslakataraf bu kabuklu deniz canlısının eti ak ve lezzetlidir. Dünyada çok pahallı fiyattan satılsa da listede en uygun fiyatlı yiyecektir. Fakat, kaynar suya canlı canlı atılarak pişirilen bu hayvanne acıdığımızdan biz yememeyi tercih ediyoruz.

 

Dünyanın En Lüks En Pahallı Yemekleri 7

Matsutake mantarı; Japonya’da yetineşeli hususi bir mantardır. Hatta Japonlar hususi günlerde birbirlerine kutulanmış olarak armağan bile götürürler. Kilosu 2 bin dolar olan bu mantar, dünyaca çok zevklmektedir.

 

Dünyanın En Lüks En Pahallı Yemekleri 8

İstiridye; Tuzlu suda ıslakataraf kabuklu yumuşakça olan istiridye, çiğ olarak biraz limon suyu ile yenilir. Bazı türleri yaklaşık bin dolara kadar çıkmaktadır. Aynı vakitda da afrodizyaktır.

Aradığınızı bulamadınız mı ? Sorun cevaplayalım ... Sende hemen >> Tıkla Sor

“Dünyanın En Lüks En Pahallı Yemekleri” üzerine 4 yorum

 1. Galip says:
 2. Pınar says:
 3. Filiz says:
 4. Hasan says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam & Sponsorluk
ajax-loader