İş Fikirleri

E Kitap Yazarak Para Kazanma

E Kitap Yazarak Para Kazanma

E Kitap Yazarak Para Kazanma


E kitap yazarak para kazanma
günümüzde kitap yazmaya heveslenmiş  fakat bu yolda ki zorlukları gördükçe karamsarlığa kapınan bizlerin çıkış yolu olmuştur. Yayınevlerinin kapsamlı prosedürleri, kitabınızın basımı için ayıracağınız bütçe, ve bunca fedakarlığa kitabınızın satılmaması sizi e-kitap yazmaya yönlendirmiş  olabilir. E-kitap yazmak , prosedürlerin atlanıp  yazdığınız kitaptan daha fazla gelir üretmeyi düşünen herkesin bir çıkış yolu olarak bulduğu iştir. Kitabınızın her adımında yanında olur ve  hayal gücünüzün ürettiği kitabınızı satarak internetten  para kazanabileceğiniz iş modelidir.

E kitap yazarak para kazanma  hevesiyle çıktığınız bu yolda tek yapmanız gerekenin bir Word dosyası açıp hayalgücünüzü serbest bırakmak olduğunu bilmenizi isterim. Yazdığınız kitabı okumak isteyen herkese belirli bir ücret karşılığında satarak gelir elde edeceksiniz. Kitabınızın okunması, ve satın alınması sizin bu iş modelinden ciddi gelirler kazanmanızı sağlayacaktır. Deneyimli olduğunuz bir konuda da e-kitap yazarak gelir elde edebilirsiniz. Konunun sınırsız olduğu bu iş modelinde başarı ve başarısızlık tamamen sizin elinizde E kitap yazarak para kazanma niyetinde olanların izlemesi gereken strateyi sıralayarak size aktaracağız.

E Kitap Yazarak Para Kazanma Konusunda Planlama

1- Konu Seçin: Kitabınızın ne hakkında olduğunu ve kimin için yazdığınızı belirleyin. Kitabınızın pazarlamasını yaparken hedeflemenizi oldukça genişletmeye çalışın. Belirli bir konu ve onun alt dallarında kitap yazmak sizi diğerlerine göre daha seçilebilir kılacaktır. Asıl konunuzdan sapmayarak ana kategorinizle bağlantılı konulara değinmeniz  gerekmekte.

2- Rakip Analizi Yapın: Konu belirledikten sonra gireceğiniz alanda dominant olan kitapları inceleyin. Gerekirse her birini satın alıp aralarında ki eksiklikleri inceleyin. Kitabınızda bu eksikliklerden yararlanarak rakiplerinizi ekarte edebilir ve pazarın patronu siz olabilirsiniz.

3- Reklam Planlaması: Kitabınızı hazırladığınız da geriye kalan tek unsur bunu pazarlamaktır. Kitabınızı Google Playstore, App Store, forumlar ve belirli kitap satıcılarının internet sitelerinden yayınlayabilirsiniz. Facebook ve Instagram gibi sosyal medya aracılığı ile insanlara ulaşıp kitabınızın reklamını yapabilirsiniz. Hedeflemenize uygun olan sayfaları ve ınfluencer’ ı belirleyerek kitabınızın reklamı için anlaşma sağlayabilirsiniz.

E kitap yazarak para kazanma iş modelinde başarılı olmak pazarlama konusunda ki yeteğinize bağlıdır. Genel olarak iyi bir içerik ve dikkat çekici bir başlık ile kitabınızı binlerce kişiye ulaştırabilir ve gelir üretmeye başlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu