Bilgisayar

Ekran Kartı Boşta İken 50°Cyi Geçiyor [ Çözüm ]

Ekran Kartı Boşta İken 50°Cyi Geçiyor [ Çözüm ]

Ekran kartları bilgisayar ve gamerların vazgeçilmez bir parçasıdır. Oyunun en önemli etkenlerinden olan ekran kartları bazen aşırı derecede sinir bozucu olabiliyorlar. Örneğin yüksek sıcaklığa eriştiklerinden aniden kapanmalar, oyunda kasmalar ve daha nice problemler gibi. Bunun farklı türlü çözüm yolları olabiliyor, bazıları performans açısından optimizasyon yapabiliyor, bazıları termal macunu yenileyip, fanı temizliyor ve bazıları̵; ekstradan fan takma ihtiyacı duyuyor.

 

Asıl Sorunumuz  Ekran Kartı’nın 50*yi Geçiyor Olması Normal midir ?

Bazı ekran kartları için normaldir, bazıları için normal değildir. Son teknoloji mimarisiyle yapılan Ekran Kartları 98*ye kadar dayanabilmektedir. Eski tip model ve mimari’deki ekran kartları bu sıcaklıklara dayanamamaktadır.

Hatırlatma:Yeni ekran kartlarının bazı modellerin’de fanlar 50*ye kadar çalışmamaktadır.

Nvdia

 

Üsteki tabloda Nvidia Ekran Kartı modellerinin Sıcaklık Değerleri “Idle” Boşta iken olan sıcaklık
“Load” ise Yükte iken olan sıcaklık.Çözüm:Ekran Kartının düşük sıcaklıkta çalışması için, silikonlu termal macun ve ekran kartı fanını temizlemeyi deniyebilirsiniz. Bu konuda bilginiz yoksa kesinlikle bir uzman’dan yardım almanızı tavsiye ediyoruz.

12 Yorum

  1. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

  2. Van şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

  3. Batman merkezden ben Kaan. Selam sayfanız inanılmaz çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 26-05-2020 05:31:15

  4. Merhaba bu konuda daha detaylı bir bilgi almak isterim iletişim kısmından size yazdım dönüş bekliyorum

  5. Antalya şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

  6. bu bilgi süper ben denedim oldu muhakkak deneyin işinize yarayacak ve ısı probleminiz çözüm bulmuş olucaksınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu