Bilgisayar

Ekran Kartı Boşta İken 50°Cyi Geçiyor [ Çözüm ]

Ekran Kartı Boşta İken 50°Cyi Geçiyor [ Çözüm ]

Ekran kartları bilgisayar ve gamerların vazgeçilmez bir parçasıdır. Oyunun en önemli etkenlerinden olan ekran kartları bazen aşırı derecede sinir bozucu olabiliyorlar. Örneğin yüksek sıcaklığa eriştiklerinden aniden kapanmalar, oyunda kasmalar ve daha nice problemler gibi. Bunun farklı türlü çözüm olabiliyor, bazıları performans açısından optimizasyon yapabiliyor, bazıları termal macunu yenileyip, fanı temizliyor ve bazıları’da ekstradan fan takma ihtiyacı duyuyor.

 

Asıl Sorunumuz  Ekran Kartı’nın 50*yi Geçiyor Olması Normal midir ?

Bazı ekran kartları için normaldir, bazıları için normal değildir. Son teknoloji mimarisiyle yapılan Ekran Kartları 98*ye kadar dayanabilmektedir. Eski tip model ve mimari’deki ekran kartları bu sıcaklıklara dayanamamaktadır.

Hatırlatma:Yeni ekran kartlarının bazı modellerin’de fanlar 50*ye kadar çalışmamaktadır.

Nvdia

 

Üsteki tabloda Nvidia Ekran Kartı modellerinin Sıcaklık Değerleri “Idle” Boşta iken olan sıcaklık
“Load” ise Yükte iken olan sıcaklık.Çözüm:Ekran Kartının düşük sıcaklıkta çalışması için, silikonlu termal macun ve ekran kartı fanını temizlemeyi deniyebilirsiniz. Bu konuda bilginiz yoksa kesinlikle bir uzman’dan yardım almanızı tavsiye ediyoruz.

İlgili Makaleler

53 Yorum

 1. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Ekran Kartı Boşta İken 50°Cyi Geçiyor [ Çözüm ] konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

 2. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

 3. Ekran Kartı Boşta İken 50°Cyi Geçiyor [ Çözüm ] konusunda çok yazı okudum ama Ekran Kartı Boşta İken 50°Cyi Geçiyor [ Çözüm ] konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 4. Merhaba bu konuda daha detaylı bir bilgi almak isterim iletişim kısmından size yazdım dönüş bekliyorum

 5. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 6. Merhaba bu konuda daha detaylı bir bilgi almak isterim iletişim kısmından size yazdım dönüş bekliyorum

 7. Bilgisayar kategorisinde yazmış olduğunuz Ekran Kartı Boşta İken 50°Cyi Geçiyor [ Çözüm ] konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 8. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

 9. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

 10. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

 11. Bilgisayar kategorisinde yazmış olduğunuz Ekran Kartı Boşta İken 50°Cyi Geçiyor [ Çözüm ] konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 12. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 13. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Ekran Kartı Boşta İken 50°Cyi Geçiyor [ Çözüm ] konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

 14. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 15. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

 16. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Ekran Kartı Boşta İken 50°Cyi Geçiyor [ Çözüm ] konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

 17. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 18. Bilgisayar kategorisinde yazmış olduğunuz Ekran Kartı Boşta İken 50°Cyi Geçiyor [ Çözüm ] konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 19. Ekran Kartı Boşta İken 50°Cyi Geçiyor [ Çözüm ] konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

 20. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

 21. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 22. Van şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.