istanbul masöz
Bilgisayar

Ekran Kartı Boşta İken 50°Cyi Geçiyor [ Çözüm ]

Ekran Kartı Boşta İken 50°Cyi Geçiyor [ Çözüm ]

Ekran kartları bilgisayar ve gamerların vazgeçilmez parçasıdır. Oyunun en önemli etkenlerinden olan ekran kartları bazen aşırı derecede sinir bozucu olabiliyorlar. Örneğin yüksek sıcaklığa eriştiklerinden aniden kapanmalar, oyunda kasmalar ve daha nice problemler gibi. Bunun farklı türlü çözüm yolları olabiliyor, bazıları performans açısından optimizasyon yapabiliyor, bazıları termal macunu yenileyip, fanı temizliyor ve bazıları’da ekstradan fan takma ihtiyacı duyuyor.

 

Asıl Sorunumuz  Ekran Kartı’nın 50*yi Geçiyor Olması Normal midir ?

Bazı ekran kartları için normaldir, bazıları için normal değildir. Son teknoloji mimarisiyle yapılan Ekran Kartları 98*ye kadar dayanabilmektedir. Eski tip model ve mimari’deki ekran kartları bu sıcaklıklara dayanamamaktadır.

Hatırlatma:Yeni ekran kartlarının bazı modellerin’de fanlar 50*ye kadar çalışmamaktadır.

Nvdia

 

Üsteki tabloda Nvidia Ekran Kartı modellerinin Sıcaklık Değerleri “Idle” Boşta iken olan sıcaklık
“Load” ise Yükte iken olan sıcaklık.Çözüm:Ekran Kartının düşük sıcaklıkta çalışması için, silikonlu termal macun ve ekran kartı fanını temizlemeyi deniyebilirsiniz. Bu konuda bilginiz yoksa kesinlikle bir uzman’dan yardım almanızı tavsiye ediyoruz.

İlgili Makaleler

45 Yorum

 1. Merhaba bu konuda daha detaylı bir bilgi almak isterim iletişim kısmından size yazdım dönüş bekliyorum

 2. Bilgisayar kategorisinde yazmış olduğunuz Ekran Kartı Boşta İken 50°Cyi Geçiyor [ Çözüm ] konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 3. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

 4. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

 5. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

 6. Bilgisayar kategorisinde yazmış olduğunuz Ekran Kartı Boşta İken 50°Cyi Geçiyor [ Çözüm ] konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 7. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 8. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Ekran Kartı Boşta İken 50°Cyi Geçiyor [ Çözüm ] konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

 9. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 10. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

 11. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Ekran Kartı Boşta İken 50°Cyi Geçiyor [ Çözüm ] konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

 12. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 13. Bilgisayar kategorisinde yazmış olduğunuz Ekran Kartı Boşta İken 50°Cyi Geçiyor [ Çözüm ] konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 14. Ekran Kartı Boşta İken 50°Cyi Geçiyor [ Çözüm ] konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

 15. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

 16. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 17. Van şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 18. Batman merkezden ben Kaan. Selam sayfanız inanılmaz çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 26-05-2020 05:31:15

 19. Merhaba bu konuda daha detaylı bir bilgi almak isterim iletişim kısmından size yazdım dönüş bekliyorum

 20. Antalya şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 21. bu bilgi süper ben denedim oldu muhakkak deneyin işinize yarayacak ve ısı probleminiz çözüm bulmuş olucaksınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu