Kapat

En Çok Yağ Yaktıran Sporlar Nelerdir ?

En Çok Yağ Yaktıran Sporlar Nelerdir ? 1
Abone Ol

Pek çok spor türü sağlığımız ve kilo vermek dahilin uygulanır. Fakat bu sporlardan bazıları ağırbaşlı anlamda yağ yakmanızı sağlar.

İp atlamak; Her gün düzenli ip atlamak ağırbaşlı anlamda yağ yakmanızı sağlar. Çünkü, yaklaşık uçurumım saatte 340 kalori yakarsınız. İp atlarken uçurumar sağlaması dahilin,ayaklarınızı hafif ayırın vücudunuza dik tutarak sıçrayın. Daha nihayetra tek ayak veya çift ayak gibi devamlı bir tempoda atlayın.

Dans etmek; Yaklaşık olarak uçurumım saatte 220 kalori yakmanızı sağlar. Metabolizmayı hızlandırması ve pozitif enerji vermesi nedeniyle çok çok tercih edilir. Temposu yüksek doğuı seçmek ve kollar dahil bütün bedeni müziğin ritmine bırakmak gereklidir.

Tempolu yürüyüş; 30 dakikada 170-175 kalori yakarsınız. Yürüyüş ile kilo vermek dahilin tempolu ve beden dik konumda kollar dahil yürümek gereklidir. Önce topuklar ile yere basılmalı daha nihayetra parmaklar yere değmelidir.

Tenis; Yarım saatlik bir tenis maçı size yaklaşık olarak 275 kalori yaktırır. İlla ki bir tenis kortunda çalışmak güçunda değilsiniz. Bir açık alanda tenis raketi ve topla vuruşlar yaparak topu karşılayın.

Paten kaymak; 30 dakika kadar paten kaymak 425 kalori yakmanızı sağlar. Bu nedenle paten kaymak en iyi egzersiz olarak kabul edilir. Sabit bir tempoda ve hızlı yapmak yağ yakımını hızlandırır.

Aradığınızı bulamadınız mı ? Sorun cevaplayalım ... Sende hemen >> Tıkla Sor

“En Çok Yağ Yaktıran Sporlar Nelerdir ?” üzerine 2 yorum

  1. Özgür Buğra says:
  2. leman says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam & Sponsorluk
ajax-loader