istanbul masöz
Yaşam

Erkeklerdeki Evlilik Korkusunun Altında Yatan Sebepler 

Erkeklerdeki Evlilik Korkusunun Altında Yatan Sebepler 

Evliliği erken yaşlarda yapmayı tercih etmeyen binlerce erkek tipi vardır oldukça mümkün. Bu tip erkeklerin evliliği düşünmemesi ya da geç yapmasının altında yatan sebepler vardır. Bu sebepler de şu şekilde sıralanabilir:

 

Sorumluluk Almaktan Kaçınmaları 

Evliliğin büyük bir sorumluluk olduğunu düşünen erkekler, bu sorumluluğu almaktan kaçınırlar. Bu nedenle de bu tip erkekler hayatları boyunca evliliği düşünmez ve bekar olarak yaşamayı tercih ederler.

 

Maddi Açıdan Kendilerini Yetersiz Görmeleri 

Bilindiği üzere maddiyat erkekler için oldukça önemli bir detaydır. Bu yüzden de kendilerini maddi konusun da yeterli hissetmemeleri durumun da evliliği hep geciktirirler ve bazen de bu geciktirme sebebi ile hayatları boyunca hiç evlenmezler.

 

Toplumsal Nedenler 

Çevresinde ki evlilikleri huzursuz ve mutsuz gören bu tip erkekler, evliliğin kötü ve mutsuzluk getirdiğine kendini inandırarak evlenmekten daima kaçarlar.

 

Ailesi Tarafından Kurulan Evlilik Baskısı 

Maddi açıdan işini kurmuş iyi bir yere gelmiş ve askerliğini yapmış her erkeğe malesef ki ailesi evlilik konusunda baskı yapar. Bu nedenle de erkekler evlilikten soğurlar. Ayrıca baskılarla evlenen erkekler kısa süre de boşanmışlardır bile.

 

Ailesinden Şiddet Ve Sevgisizlik Görmesi 

Eğer çocukluk dönemin de aile içerisinde şiddet ve kavgalara maruz kalan ve böyle bir aile ortamın da büyüyen erkek büyüdüğün de evliliğin de bu şekilde kavgalı ve huzursuz olacağına inanır. Bu sebeple de evliliğin kötü bir ortam olacağını düşündüğü için hayatı boyunca evlilikten kaçınırlar.

 

Evlilikten Korkması 

Evliliğe karşı korkusu olan erkek tipi, hayatı boyunca evlilikten korktuğu için evlenmez demek oldukça mümkündür.

 

Sevdiği Kadının Başkası İle Evlenmesi Veya Sevdiği Kadını Kaybetmesi 

Kimi erkekler bazen öyle severler ki, hayatın ve evliliğin sadece o kadınla alacağına inanırlar. Bu sebeple de sevdiği kadını kaybetmişse ya da sevdiği başkası ile evlenmişse hayatı boyunca evliliği düşünmez ve  evlenmezler.

 

Doğru İnsanı Beklerler 

Hayatları boyunca karşılarına çıkan hiç bir kadını beğenmez ve kendilerine layık görmezler. Bu yüzden de kendilerini doğru insanı bulmaya adarlar ve bu nedenle bir türlü evlenemezler.

İlgili Makaleler

41 Yorum

 1. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 2. İstanbul şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 3. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

 4. Erkeklerdeki Evlilik Korkusunun Altında Yatan Sebepler  konusunda bilgilendirmeniz için teşekkürler.

 5. Erkeklerdeki Evlilik Korkusunun Altında Yatan Sebepler  konusunda çok yazı okudum ama Erkeklerdeki Evlilik Korkusunun Altında Yatan Sebepler  konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 6. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

 7. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 8. Erkeklerdeki Evlilik Korkusunun Altında Yatan Sebepler  konusunda yorumlardan geldim. İyi anlatım olmuş tebrikler

 9. Erkeklerdeki Evlilik Korkusunun Altında Yatan Sebepler  konusunda bizi çok iyi bilgilendirdiniz teşekkür ederiz.

 10. Yaşam kategorisinde yazmış olduğunuz Erkeklerdeki Evlilik Korkusunun Altında Yatan Sebepler  konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 11. mrh her gün bu tür konular okuyama çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

 12. Valla kac yıllık evliyim Yukarıdakilerin hepsini düşünmüş olabilirim ancak ne bilim sanırım evlilik bana göre bir meziyet degil keşke evlenmeseydim dediğim cok zaman oldu hala da öyle diyorum aslında erken evlenmişiz diyorum genelde : ))

 13. Bir erkek olarak buraya yorum bırakmak istiyorum.. Evlenmekten bende korkuyorum. Sebebi ise her günümü yıllarımı birisine nasıl verebilirim ? Nasıl aile kurabilirim. Yük tamamen sırtımızda oluyor.. Korkutuyor açıkcası 🙂

 14. Günümüzde en büyük korku nedeni bence maddi kaygılar olsa gerek. Çünkü karnınızı doyuramadan, evlilik harcamaları yapmak veya eşini çocuğunu nasıl doyuracağını düşünmek kolay şeyler değil, malum güzel sözler söylemek flört etmek bunlarla karın doymuyor.

 15. Erkek tarafından bakılacak olursa en çok duyulan mazeret “evlenilecek kadın kalmadı”
  Kadın tarafından bakarsak ” Güvenilecek erkek kalmadı” cevabı en çok duyduklarımızdan. Evlenme yaşı her giderek artıyor bu ülkemiz için iyi birşey değil

 16. Özellikle günümüz erkeklerine ve evlilik olaylarına hitap eden anlamlı bir makale olmuş. Erkeklerdeki Evlilik Korkusunun altında yatan en büyük sebep, kuşkusuz ve tartışmasız olarak maddiyat konusudur. Geçim şartları gittikçe zorlaşmaktadır. En sade düğünün maliyeti bile bazen 50 bin lirayı geçmektedir. Ayrıca bir çok insan gelecek kaygısı taşımaktadır. Evlilik şartlar uygun olursa aslında çok güzel bir olay, fakat yeterli bir maddi dayanak, hatırı sayılır bir gelir yoksa gençlere evlenmelerini tavsiye etmiyorum. Sayın yönetici makale için teşekkürler, diğer makalelerinizi de takip ettiğimi bilmenizi isterim.

 17. Bence tamamen karşısındaki kişiyle alakalı bir durum. Hayalindeki insanı bulduğunu düşünüyorsa evlilik korkusu olmaz diye düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu