Finans

Ev Almada Kullanılan Yöntemler

Ev almada kullanılan yöntemler nelerdir? Düşük faiz imkanları ya da faizsiz ev alma yöntemleri artık ev almak çok kolay! Yıllarca başka bir evde oturup her ay kira bedeli ödemekten sıkıldınız mı? O halde bir ya da iki sene birikim yaptıktan sonra ev almada kullanılan yöntemlerden birini seçerek siz de kendi evinizin sahibi olun. Yıllardır hayalini kurduğunuz mutlu ve huzurlu bir evi satın alın.

Ev Almada Kullanılan Yöntemler

Ev almada kullanılan yöntemler faizli ve faizsiz yöntemler olmak üzere ikiye ayrılır. Faizli ev almak isterseniz bankalardaki faiz oranlarına bakınız. İhtiyacınız olan paraya her bir banka ne kadar faiz uyguluyor? Boş bir kağıda tüm bankaların karşılaştırmasını yaparak sizin için en güvenilir ve düşük faizli bankayı seçiniz. Daha sonra faizli kredi çekme yöntemi ile sisteme yapınız.

Ev almada kullanılan yöntemlerden bir diğeri de faizsiz ev alma yöntemidir. Faizsiz ev almak isterseniz; cumhuriyet altını ile birikim yapmak, bankada konut hesabı açmak ve faizsiz havuz sistemlerinden birini kullanabilirsiniz.

Cumhuriyet altını ile birikim yapmak belki beş belki de on yılınızı alabilir lakin her zaman karlı çıkarsınız. Para ile birikim yapmak zararlıdır. Çünkü para her yıl kendi değerini kaybeder. Altınsa daima değerini koruduğu için birikimde en çok tercih edilen yöntemdir. Beş ya da on yıl altın ile birikim yaptıktan sonra ev sahibi olabilirsiniz.

Bankada konut hesabı açtığınız zaman her ay miktarı sizin tercihinize göre değişen parayı bankaya yatırırsınız. Lakin bu yöntemi kullanmanız için maksimum üç senelik bir zaman dilimi öneriyoruz. Çünkü para her sene değerini kaybedeceği için uzun yıllar boyunca para biriktirmeyiniz. Eğer ki üç sene içerisinde ev sahibi olabilirseniz ve evde birikim yaparak kendinizi tehlikeye atmak istemiyorsanız bankada konut hesabı açmak tam da size uygun bir seçenektir.

Ev Almada Kullanılan Yöntemler 1

Faizsiz havuz sistemleri nelerdir? Bu sistemin mucidi Eminevim’i hemen hemen en az bir kere duymuşsunuzdur. Sistemin çalışma mantığı kısaca şu şekildedir. Birikim yaptığınız belirli bir miktarı sistemin havuzuna yatırırsınız.

Yatırdığınız para miktarına göre Türkiye’de sıralamaya girersiniz. Daha sonra sıranız düşük bir sayıya gelesiye kadar her ay havuza para yatırırsınız. Belki altı ay belki iki sene sonra sıralamanız düştüğünde size ev bakmanız için haber verirler. Evi bulup satın aldığınızda paranın tamamı havuzdan çekilir.

Peki sizin sisteme ödediğiniz miktar ile havuzdan çekilen para arasındaki far ne olacak? Bu para evi satın aldıktan sonra aylık sizin belirleyeceğiniz bir miktar ile sisteme yatırılmalıdır. İşte faizsiz ya da faizli yöntemlerden birini seçerek ev sahibi olmak artık çok kolay!

Ev Almak Neden Önemli?

Ev almanın önemini daha iyi anlamak için yıllarca kirada oturduğunuzu varsayalım. Örneğin ayda 750 lira veren bir ailesiniz ve yılda kira bedeli olarak elinizden çıkan toplam miktar 9 bin liradır.

Ev Almada Kullanılan Yöntemler 2

Yaklaşık o senede 90 bin lira ve 20 senede 180 bin lira para yapmaktadır. Tabi ki bu değer yıldan yıla kira bedeli arttıkça artmaktadır. Bu yüzden paranızı kendi yatırımınız için harcayınız ve ev sahibi olunuz.

İlgili Makaleler

16 Yorum

  1. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

  2. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

  3. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

  4. Antalya merkezden ben Abone. selam arkadaşlar web sitesi inanılmaz mükemmel, teşekkürler 09-04-2021 17:48:42

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu