İş Fikirleri

Evden Nasıl Para Kazanılır ?

Yaklaşık bir senedir ülke olarak alışık olmadığımız bir dönemden geçtik. Pandemi dönemi bu dönem, daha önce hiç tatmadığımız bir hayat tarzına bizi zorladı. Kimi ailelerde aile ilişkileri kuvvetlenirken, kimi ailelerde ise bozulmalar meydana geldi. Daha önce bir arada yaşamaya alışkın olmayan kişiler mecbur bir evin içinde kalmak zorunda kaldı.

Tabi bu daire evler içinde yaşayanlar için daha zordu. Aslında aile olmak birlik demekken bize unuttuğumuz şeyleri tekrar hatırlatmayı da sağladı.

Gördüğümüz kimi olumsuzluklarla birlikte birde işsizlik insanımızın belini kırdı. Öyle ki dükkân sahipleri dükkânını kapatmak zorunda kaldı. Buda “ ev ortamında nasıl para kazanabilir? “ diye arayışlara girmemizi sağladı. Burada bu konu hakkında bir kaç ipucundan bahsetmek istiyorum.

Ev Yemekleri Yaparak

Son zamanların evde yapılabilecek en iyi işi olduğunu düşünüyorum. Düğün ve kınalar olmasada bazı iş yerleri kapalı olduğundan evde yaptığınız yemekleri iş yerlerine gönderebilirsiniz.

Bunun yanında yaptığınız yemeğe göre evlere de yemek isteyenler olacaktır. Örneğin ketojenik bir menü ketojenik beslenmeyi tercih edenler için tercih edilecektir. Üstelik kazancı daha fazla olan bir yemek sektörü. Bunun için evde yemek yapmak size evde kazandırabilir.

Kuru Gıda Satışı

Kuru gıda deyince bu aklınıza gelebilecek herşey olabilir. Özellikle markete fazla çıkamayanlar için raf ömrü uzun gıdalar önemlidir. Örneğin evde yaptığınız hamur makarnalar, erişteler, ziron gibi hamur işleri herkesin yapabileceği bir ürün olmadığı ve raf ömrü uzun olduğu için tercih edilir olacaktır.

Yine organik ürün olan tarhana ve buna benzer şeylerde yapabilirseniz satışınız bereketli olacaktır. Özellikle evde satışlarınızda sosyal medyayı kullanmayı önemseyin. Çünkü insanlar evde fazla vakit geçirdiğinden internet kullanımı da arttı. Bu nedenle sosyal medya sizin için iyi bir reklam aracı.

Evde Mesleğinizi Devam Ettirin

Eğer herhangi bir ürün satan mesleğiniz varsa bunun internet üzerinden de satabilirsiniz. Bir balıkçı bile evden satış yapabilir. Çünkü insanlar evden çıkmak istemediğinden kapısına getirilen ürünü daha çok tercih ederler.

Sizde semtinizin insanlarına sattığınız ürünleri kapılarına götürerek hem mesleğinizi devam ettirmiş, hem de satış yapmış olursunuz. Bu şekilde normal zamana göre daha çok satış yapacağınızdan emin olabilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu