Sosyal Medya

Facebook Hesabınızda Mutlaka Silmeniz Gereken 6 Şey

Facebook Hesabınızda Mutlaka Silmeniz Gereken 6 Şey 

çapında 230 milyondan fazla insan Facebook’u kullanıyor; eğlenceli ve yeni insanlarla tanışmak için aslında güzel bir yol.

Fakat Uzmanlar, Facebook’un en popüler sosyal ağ olduğu konusunda hemfikirler. Sanal yaşam gibi ve herkes fikirlerini paylaşma veya en sevdikleri şarkıyı yayınlama şansına sahip oluyorlar. Ne yazık ki, Facebook’ta yazmayı düşünmemeniz gereken şeyler de var. Gerçek şu ki, çoğu insan kafalarının üstünde duran tehlikeleri fark etmiyor.

Peki, Facebook’ta Yayınlamaktan Kaçınmanız Gereken Şeyler Nelerdir?

Size 6 basit şey sunuyoruz, bunları hesabınızdan silmelisiniz:

 

1. Sosyal Durum

Sosyal durumDuygusal yaşamınızla ilgili bir güncelleme yapmak isteyebilirsiniz, ancak yapmanız gereken en uygunsuz şey olabilir. Bu bilgileri kendiniz için saklayın ve yalnızca yakın arkadaşlarınız ve aile üyelerinizle paylaşın.

 

2. Çocuk Fotoğrafları

Çocuk Fotoğrafları
Gerçekten bu dünyadaki herkesin çocuğunuzun resmini görmesini istiyor musunuz?Çocuğunuzun tüm bu resimlerden memnun olup olmadığını bile bilmiyorsunuz çünkü çok küçük. “Gözlemciler” ellerini görüntülerin üzerine kolayca koyabilir, bu da çocuğunuzun hayatının risk altında olduğu anlamına gelir. Yani, evet, çocuğunuzun fotoğrafını göndermeyi bırakın.

3. Çocuğunuzun Okul Bilgisi

Çocuğunuzun Okul Bilgisi
Çocuğunuzun okulu ya da gündüz okula devam hakkında herhangi bir bilgi yayınlamadan önce daima iki kez düşünün. En küçük bilgiler bile çocuğunuzu riske sokabilir ve kesinlikle çocuğunuzun etrafında dolaşan bir “tacizci” istemezsiniz, değil mi? Onlara yeşil ışık vermeyin.

4. Telefon Numarası

Telefon Numarası
Telefon Numaranı Sokakta Kimseye Vermedin Değil mi? Peki, Numaranı Facebook’a neden yazdın?

 

5. Doğum Günü

Doğum Günü
Doğum gününüz için bir rock yıldızı gibi yüzlerce mesaj alacaksınız, ancak bazı insanlar kötüye kullanabilir. Kimlik hırsızları bu bilgiyi keşfedebilir ve kullanabilir.

 

6. Biletler & Planlar 

Biletler ve Planlar

Herkese tropik bir adaya ineceğinizi söyleme arzunuza karşı direnmeye çalışın. Suçlular sizi havaalanında karşılayabilir ve insanlar sizin evde olmadığınızı da bilecekler.

Bir resim yayınlarsanız, sonsuza dek yayın da kalır. Onları silebilirsiniz, ancak sanal dünyanın herhangi bir yerinde sıkışmış kalacaktır. Birinin seni takip edip etmediğini asla bilemezsin. Akıllıca ve güvenli hareket edinki, başınız hiçbir zaman belaya giremesin.

İlgili Makaleler

30 Yorum

 1. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

 2. Facebook Hesabınızda Mutlaka Silmeniz Gereken 6 Şey konusunda anlatımınız çok iyi olmuş . İyi çalışmalar dilerim

 3. Facebook Hesabınızda Mutlaka Silmeniz Gereken 6 Şey konusunda çok yazı okudum ama Facebook Hesabınızda Mutlaka Silmeniz Gereken 6 Şey konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 4. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 5. Şırnak şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 6. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

 7. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 8. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

 9. Facebook Hesabınızda Mutlaka Silmeniz Gereken 6 Şey konusunda çok yazı okudum ama Facebook Hesabınızda Mutlaka Silmeniz Gereken 6 Şey konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 10. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 11. Merhaba bu konuda daha detaylı bir bilgi almak isterim iletişim kısmından size yazdım dönüş bekliyorum

 12. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Facebook Hesabınızda Mutlaka Silmeniz Gereken 6 Şey konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

 13. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 14. Sosyal Medya kategorisinde yazmış olduğunuz Facebook Hesabınızda Mutlaka Silmeniz Gereken 6 Şey konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 15. Facebook Hesabınızda Mutlaka Silmeniz Gereken 6 Şey konusunda yorumlardan geldim. İyi anlatım olmuş tebrikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu