Kapat

Facebook Hesabınızda Mutlaka Silmeniz Gereken 6 Şey

Facebook Kullanan Kadın
Abone Ol

Hesabınızda Mutlaka Gereken 6 Şey 

Dünya çapında 230 milyondan fazla insan Facebook’u kullanıyor; eğlenceli yeni insanlarla tanışmak için aslında güzel bir yol.

Fakat Uzmanlar, Facebook’un en popüler sosyal ağ olduğu konusunda hemfikirler. Sanal yaşam gibi ve herkes fikirlerini paylaşma veya en sevdikleri şarkıyı yayınlama şansına sahip oluyorlar. Ne yazık ki, Facebook’ta yazmayı düşünmemeniz gereken de var. Gerçek şu ki, çoğu insan kafalarının üstünde duran tehlikeleri fark etmiyor.

Peki, Facebook’ta Yayınlamaktan Kaçınmanız Gereken Şeyler Nelerdir?

Size 6 basit şey sunuyoruz, bunları hesabınızdan silmelisiniz:

 

1. Sosyal Durum

Sosyal durumDuygusal yaşamınızla ilgili bir güncelleme yapmak isteyebilirsiniz, ancak bu yapmanız gereken en uygunsuz şey olabilir. Bu bilgileri kendiniz için saklayın ve yalnızca yakın arkadaşlarınız ve aile üyelerinizle paylaşın.

 

2. Çocuk Fotoğrafları

Çocuk Fotoğrafları
Gerçekten bu dünyadaki herkesin çocuğunuzun resmini görmesini istiyor musunuz?Çocuğunuzun tüm bu resimlerden memnun olup olmadığını bile bilmiyorsunuz çünkü çok küçük. “Gözlemciler” ellerini görüntülerin üzerine kolayca koyabilir, bu da çocuğunuzun hayatının risk altında olduğu anlamına gelir. Yani, evet, çocuğunuzun fotoğrafını göndermeyi bırakın.

3. Çocuğunuzun Okul Bilgisi

Çocuğunuzun Okul Bilgisi
Çocuğunuzun okulu ya da gündüz okula devam hakkında herhangi bir bilgi yayınlamadan önce daima iki kez düşünün. En küçük bilgiler bile çocuğunuzu riske sokabilir ve kesinlikle çocuğunuzun etrafında dolaşan bir “tacizci” istemezsiniz, değil mi? Onlara yeşil ışık vermeyin.

4. Telefon Numarası

Telefon Numarası
Telefon Numaranı Sokakta Kimseye Vermedin Değil mi? Peki, Numaranı Facebook’a neden yazdın?

 

5. Doğum Günü

Doğum Günü
Doğum gününüz için bir rock yıldızı gibi yüzlerce mesaj alacaksınız, ancak bazı insanlar kötüye kullanabilir. Kimlik hırsızları bu bilgiyi keşfedebilir ve kullanabilir.

 

6. Biletler & Planlar 

Biletler ve Planlar

Herkese tropik bir adaya ineceğinizi söyleme arzunuza karşı direnmeye çalışın. Suçlular sizi havaalanında karşılayabilir ve insanlar sizin evde olmadığınızı da bilecekler.

Bir resim yayınlarsanız, sonsuza dek yayın da kalır. Onları silebilirsiniz, ancak sanal dünyanın herhangi bir yerinde sıkışmış kalacaktır. Birinin seni takip edip etmediğini asla bilemezsin. Akıllıca ve güvenli hareket edinki, başınız hiçbir zaman belaya giremesin.

Aradığınızı bulamadınız mı ? Sorun cevaplayalım ... Sende hemen >> Tıkla Sor

“Facebook Hesabınızda Mutlaka Silmeniz Gereken 6 Şey” üzerine 5 yorum

  1. Seo Devesi says:
  2. Güler Hakan says:
  3. Veli says:
  4. veysel says:
  5. Ertuğrul says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam & Sponsorluk