Kapat

Faizsiz Ev Almak , Faizsiz Ev Nasıl Alınır ?

Apartman, Bina, Ev, Blok
Abone Ol

Faizsiz Ev Almak , Faizsiz Ev Nasıl Alınır ?

Ev almak isteyen kişiler faizsiz veya kredisiz ev için çeşitli şirketlere başvurmaktadır.Yeni evlenen kişilerin veya bütçelerine uygun olarak ev almak isteyenlerin düşündüğü faizsiz ev alma projesi birçok kuruluş ve kurum tarafından düşünülmektedir.Kişilere çekilişli ve çekilişsiz olarak fırsat sunulan sistemde birçok çözüm yolu vardır.Aşağıda bahsedilen yolları okumalı ayrıntılı bilgi için projenin sitesine ve telefon numalarına ulaşmalısınız.

Evinevim Projesi

Çekilişli sistem olarak bilinen vade ortası veya peşinatlı sistemlerden değişik olarak ilk aylarda kişileri ev sahibi yaparak vadeyi belirlemek için ise kişi sayısını kullanır. Şöyle söyleyecek olursak ev almak isteyenler evin değerini ve kendine uygun ödeyebileceği miktarı belirtir, bu aşamadan sonra peşinat düşürülerek kalan tutar vadeye bölünür ve ödenecek taksit miktarı belirlenir.Kısaltılmış Vadeli Çekilişli Sistem çözümünde ise günü taksit ile ödenerek var olan taksidin sayısı kadar katılan birlikte olarak her ay toplanacak taksitlerin bir katılımcılın ev sahibi olmasına yardım ediyor.Şöyle söyleyecek olursak ev gününe girmiş olacaksınız.Sizler tercih ettiğiniz ve düşündüğünüz evin bedelini belirleyerek ödeyeceğiniz taksidi söylemelisiniz.

Kira Destekli Çekilişli Sistemde ise farklı sayılarda birçok gruptan oluşur. Şöyle ki dahil olunduğu grupta evini almış olan insanların taksitleri belli bir oranda arttırılıp vade sonuna kadar sabitlenmektedir. Bahsedilen artışta daha ev almamış olan kişilerin ayda ödemesi gereken taksitlere kira desteği olarak yansıyarak kişilerin taksidi evi alana kadar her ayda belli bir miktar azalır.Yani bahsedilen sistem ile evini almış olan ilk kişiler ve son kişiler ile maliyetin dengesi sağlanmış olur.

Değer Artışlı Çekilişli Sistem

Evinevim’in sunduğu bu sistemde müşterinin katılmış olduğu organizasyon ve etkinliklerde zamanın geçtikçe alım gücünün düşmemiş olması ve satın almayı planlanan konut fiyat artışlarına karşı korunmalarını sağlamak için değer artışlı çekilişli sistem önerilmektedir. Şöyle ki bu sistemde ev almak isteyen müşterilerin alım gücünü koruyarak müşterilere fayda sağlamaktadır.

Peşinatlı Sistem

Bu sistemde ev almak isteyenlerin kendilerine ve bütçelerine göre ayarladığı peşinat ve taksidin tutarı temelinde ilerlemektedir.Peşinatlı sistemin evin kendi bedelinden düşüldükten sonra kalan tutarın kişinin belirlediği takside bölünmesi ve ödeme yapılacak olan vadenin belirlenmesi ile ilerler.

“Faizsiz Ev Almak , Faizsiz Ev Nasıl Alınır ?” üzerine 3 yorum

  1. Ahmet says:
  2. Deniz says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir