istanbul masöz
İş Fikirleri

Forum Sitesinden Para Kazanma Yolları

Forum Sitesinden Para Kazanma Yolları

Forum Sitesinden Para Kazana Yolları

, internet ve bilgisayar bilgisi yeterli düzeyde olan herkes tarafından yapılabilmektedir. Forum siteleri başlangıçta ziyaretçiler ve mesaj panosundan oluşmaktaydı. Bu iki konunun tek bir payda altına alınması bugünün bilinen forum sitelerini oluşturmuştur. Yaygın olarak kullanılan birkaç forum sitesi vardır. Bugün bu forum sitelerinden birçoğu YouTube mecrasına yönelmiştir. Kişi başlıklarını ilgilisi bulunanlara sorarak çekim yapmaktadırlar. Forum sitesinden para kazanmak her uygulamayı dâhil ederek yüksek kazançlar elde etmenizi sağlamaktadır.

Forum Sitesinden Para Kazanmak İçin Ne Yapılmalı?

 

Küçük bir maddiyatla (100-200 TL) kendinize bir site almakla işe başlamalısınız. İşin fiyat farkındaki kısım sadece temalarda olur. Başlangıç bu anlamda standart olacaktır. Sitenin devamı veya kalitesi sizin seçtiğiniz alan ve konuyla alakalıdır. Öncelikle forum sitelerinde tepki alınan konuların ne olduğunu araştırmalısınız. Araştırdığınız konulara benzer bir yapı seçerseniz gelecek kitle daha fazla olacaktır. Rakibiniz olan forum siteleri de bir o kadar artacaktır. Fakat internetten para kazanıyor olsanız da ticaret her yerde aynı şekilde işlemektedir.

Konunuzu bulduktan sonra takipçilerinizi sitenize çekmelisiniz. İşte bu kısımda SEO bilgisi olan kişilerin anahtar kelime diye hitap ettiği kısım devreye girmektedir. İnternette araştırmak için yazdığınız cümleler silinmez. Veri tabanında yer alan bilgiler gerekli kişilerce incelenir. Çıkan raporlarda hangi kelimeler ne kadar sıklıkla, kaç kez araştırılmış gözükür. Aynı zamanda araştırılan konuların günün hangi saatinde çokluk gösterdiğini öğrenmenizde fayda var. Forum sitenize koyacağınız başlığı bu süreçte yayınlamanız daha fazla kişinin sitenize yönelmesine sebep olacaktır. Zamanlama denen süreyi iyi ayarlamalısınız.

Her uygulamanın olmazsa olmazı reklamlardır. Forum sitenize aldığınız bir reklamın kenarda duruşu size bir zarar getirmez. Aksine her kullanıcının sitenize girdiğinde gördüğü reklamlar, sayfaların yenilenmesi reklamcıya kazanç sağladığı gibi size de kazanç sağlamaktadır. Sadece reklamın 5 ya da 15 saniye izlenme mecburiyeti, ya da aniden ortaya çıkan reklamlar yorum yapacak kitleyi rahatsız edebilir. Bu sebeple kabul ettiğiniz reklamın ne şekilde olacağına, forum sitenizle uyumlu olup olmayacağına dikkat etmelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu