İş FikirleriVideo

Fotoğraf Çekerek İnternetten Para Kazanmak

“Fotoğraf çekerek internetten para kazanmak” kulağa hoş geliyor değil mi? İnternet o kadar hızlı gelişiyor ve küreselleşiyor ki, hızını anlamak mümkün değil. Bundan 10 önce fotoğrafçı olmamanıza rağmen fotoğraf çekerek internetten para kazanabileceğiniz aklınıza gelir miydi?

Fotoğraf çekerek internetten para kazanmak

Bu sistem çok basit bir şekilde işliyor. Kendi istediğiniz fotoğrafları çekiyorsunuz ve internete koyarak bu fotoğrafların satın alınmasını bekliyorsunuz. Sistem en yüzeysel haliyle bu şekilde. Tam olarak yapmanız gerekenleri ise aşağıda yazdığımız detaylardan öğrenebilirsiniz.

Fotoğraf çekerek internetten nasıl para kazanılır?

Fotoğraf çekerek internetten nasıl para kazanılır

Öncelikle satmak için elinizde bulunması gereken bir fotoğraf olmalı. Bu fotoğraf tamamen size ait olmalı yani sizin çektiğiniz bir fotoğraf olmalı ve hiçbir şekilde telif hakkı içermemeli. Bu fotoğrafı bazı sitelere ekleyerek satılmasını bekleyebilirsiniz. Eğer fotoğrafınız satılırsa, bu internet size satıştan düşen payınızı verecektir. Aşağıdaki sitelerde çektiğiniz fotoğrafları satabilirsiniz,

shutterstock.com

istockphoto.com

tr.fotolia.com

Bu sitelere kayıt olarak çekmiş olduğunuz fotoğrafları yükleyebilirsiniz ve fotoğrafınızın her indirilmesi başına para kazanabilirsiniz. Araştırmalara göre şehir fotoğrafları çok ilgi görüyor ve satılıyor. Yani şehrinizin fotoğraflarını çekip sitede satışa sunabilirsiniz. Özellikle küçük ve fazla bilinmeyen şehirde oturanlar bu konuda çok şanslı çünkü o tür şehirlerin fotoğrafları bu sitelerde fazla yer almıyor. Ne kadar çok fotoğraf çekerseniz satış yapma şansınız o kadar artar. Bu yüzden size tavsiyemiz çekebildiğiniz kadar çok fotoğraf çekin ve bu sitelere fotoğraflarınızı ekleyin.

Alttaki listedeki konular yabancı ülkelerde en çok satılan fotoğraf konularını içermektedir. Bu kategorilerde fotoğraflar çekmeniz daha fazla para kazanmanızı sağlayabilir. İşte o kategoriler,

  • Sanayi ve iş
  • Kredi kartı, finans ve bankacılık
  • Sağlık ve medikal
  • Kilo verme, sağlıklı hayat, diyet ve spor
  • İnsan ilişkileri, aşk, evlilik vb.
  • Şehir fotoğrafları
  • Sıra dışı insanlar

Yukarıdaki konular en çok satış yapan fotoğraf kategorilerinden sadece bazıları. Siz kendi yaratıcılığınızı kullanarak daha farklı konularda fotoğraf çekerek daha fazla para kazanabilirsiniz. Herhangi bir soru ya da düşünceniz olursa yorum bölümünden bize yazabilirsiniz. Daha fazla para kazanma, iş fikirleri yazıları için buraya tıklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu