Sağlık

Gebelikte Mide Yanması ( Reflü) Şikâyetlerini Azaltan 15 Yöntem

Hamilelikte Şikâyetleri Azaltan Çeşitli Yöntemler

Gebelikte Mide Şikâyetlerini Azaltan 15 Yöntem

Gebelik, her ne kadar her şeye bedel bir güzelliğin habercisi olsa da oldukça zorlu bir süreçtir. İnsanların bu süreçte birçok şikâyetleri oluyor ve birçok konuda zorlanıyorlar. Hamileliğin son aylarına doğru bu şikâyetler inanılmaz bir biçimde artmaktadır.

Ebeveyn adayları için çok zorlu olan bu süreçte en çok şikâyet edilen hususlardan bir tanesi ise gebelikte mide yanmasıdır. Bu konunun sebepleri genelde kadınların hormonlarının dengesiz bir şekilde değişim göstermesi ve rahimde meydana gelen büyüme oluşmasıyla bebeğin de duvarlara yüksek oranda basınç yapması olarak görülür.

Peki, gebelik sürecinin en zorlu şikâyetlerinden olan gebelikte mide yanmasının çözümleri nelerdir? Şimdi onları inceleyecek sizi de bilgilendireceğiz.

Gebelikte Mide Yanması ( Reflü) Şikâyetlerini Azaltan 15 Yöntem 2

Düzenli Beslenme İle İşe Yarayan Çözümler

 • Ilık süt içmek: Ilık süt içmek gaz yapımına neden olduğu düşünülse de yanmanıza iyi gelmesi için bire bir çözümlerden biridir.
 • Yatmadan yarım saat önce ılık su içmek.
 • Asitli içeceklerden kaçınmak.
 • Sigara alışkanlığını bırakmak: sigara sadece mide anması için değil bebeğinizin genel sağlığı için de çok zararlıdır. Gebelik sürecinde kesinlikle sigara kullanmamalısınız.
 • Fazla besin almamak: Hızlı kilo alımı yanma sebeplerinin başında gelir. Gebelik sürecinin doğal getirisi olan değil, fazla besin alımından doğan kiloları bebeğe zarar vermeyecek şekilde önleyin. Yatmadan en az iki saat önce besin alımını kesmeye özen gösterin.
 • Yeşillik yemek.
 • Gaz ve kafeinden uzak durmak.
 • Yağda kızartma ve yağlı besinler tüketmekten kaçının.
 • Çok şekerli besinler tüketmeyin.
 • Aşırı baharattan uzak durun.
 • Hızlı yemek tüketiminden kaçının.
 • Lifli besinler tüketin.

Hamilelikte Şikâyetleri Azaltan Çeşitli Yöntemler

 • Dar giyinmekten kaçının: Dar giyinmek midenizde baskıya sebep olacak ve bu baskı da mide yanmasına yol açacaktır.
 • uzak durun: Hamilelik döneminde problemler ve zorluklar yaşamanız çok doğaldır. Stresten kaçınmalısınız.
 • Midenize baskı uygulamayın: Üzerinde yük taşımak midenizde oluşan baskıyla yanmayı tetikler.

Böylece size gebelik döneminde mide yanması şikâyetlerini önleyebileceğiniz yolları sunmuş olduk. Unutmayın bu tarz sıkıntılar gebelik döneminde normaldir. Sizler de gebelik döneminde daha az ağrı ve sancılarınızda hafifleme meydana gelmesini istiyorsanız yukarıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

51 Yorum

 1. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

 2. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

 3. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

 4. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

 5. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 6. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 7. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Gebelikte Mide Yanması ( Reflü) Şikâyetlerini Azaltan 15 Yöntem konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

 8. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 9. Sağlık kategorisinde yazmış olduğunuz Gebelikte Mide Yanması ( Reflü) Şikâyetlerini Azaltan 15 Yöntem konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 10. Gebelikte Mide Yanması ( Reflü) Şikâyetlerini Azaltan 15 Yöntem konusunda anlatımınız çok iyi olmuş . İyi çalışmalar dilerim

 11. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

 12. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

 13. Gebelikte Mide Yanması ( Reflü) Şikâyetlerini Azaltan 15 Yöntem konusunda bilgilendirmeniz için teşekkürler.

 14. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

 15. Gebelikte Mide Yanması ( Reflü) Şikâyetlerini Azaltan 15 Yöntem konusunda bizi çok iyi bilgilendirdiniz teşekkür ederiz.

 16. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 17. Sağlık kategorisinde yazmış olduğunuz Gebelikte Mide Yanması ( Reflü) Şikâyetlerini Azaltan 15 Yöntem konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 18. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

 19. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 20. Gebelikte Mide Yanması ( Reflü) Şikâyetlerini Azaltan 15 Yöntem konusunda bilgilendirmeniz için teşekkürler.

 21. Gebelikte Mide Yanması ( Reflü) Şikâyetlerini Azaltan 15 Yöntem konusunda çok yazı okudum ama Gebelikte Mide Yanması ( Reflü) Şikâyetlerini Azaltan 15 Yöntem konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 22. Gebelikte Mide Yanması ( Reflü) Şikâyetlerini Azaltan 15 Yöntem konusunda çok yazı okudum ama Gebelikte Mide Yanması ( Reflü) Şikâyetlerini Azaltan 15 Yöntem konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 23. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.