Yaşam

Genç Kalmak Genç Gibi Olmaktan Geçer

Hepimiz çocukken hayatın hızlı akıp ilerlemesini isteriz. Fakat yaşlandığımızda bu durum tersine döner ve geçen yıllara üzülürüz.

30′lu 40′lı hatta 50′li yaşlara mı yaklaştınız? Bir gençleşmek gerçekten herkes için cezbedicidir. Zamanı geriye almak düşündüğünüz kadar zor değil. Tatler dergisi tarafından ingiltere’nin en iyi terapisti seçilen Marisa Peer, You Can Be Younger adlı kitabını yayınladı. Kitapta, hem daha genç gözükmenin hem daha genç hissetmenin hem de canlı ve enerjik hissetmenin sırları anlatılıyor. Marisa, yaşlanma süreciyle ve zihnin bu nasıl yavaşlatabileceğiyle ilgili çalışmalarıyla bir kariyer yaptı. Bu kitapta, bu konuda fantastik bir rehber.

Peki teori ne?
Genç görünüş çok önmeli. İçerinizde yaşlı hissediyorsanız dışarıda genç gözükmek önemli değildir. Genç olmak demek, genç gibi davranmak, enerjili olmak ve hayata katılmak demektir. Genç insan neşelidir.

Hayatınızda eğlenceyi bulmak ve aktif kalmanını, fiziksel görünüşünüzü kremlerle değiştirmeye çalışmaktan daha önemli olduğunu vurguluyor. Bazı kadınlar estetik ameliyatlara para harcıyorlar, fakat içten o kadar yaşlanıyorlar ki, merdivenleri bile kullanamıyorlar. Bu genç olmanıın tam zıttıdır ve görünüş olarak genç gözükmek bir şey fade etmez.

guler-yuzlu-olmak-lazim

Nasıl Çalışır?

Uygulanan teknikle hem zihne hemde vücuda hitap eden 3 unsuru içinde bulundurur ve diyet, takviye, uyku, egzersiz gibi önemli ögeleri kapsar. Yaşlanmaya karşı en etkili silah zihindir.. İnsan zihni yeryüzündeki en iyi iyileştirme gücüdür. Hiçbir ilaç bu güçle baş edemez. Daha genç gözükmek ve hissetmek için yapabilececeğiniz en önemli şey düşünce şeklinizi değiştirmek olur.

Kendinizi genç hissetmenin yolu, zihniyetinizi değiştirmektir. İşin en iyi yanı ise, bu ip uçları oldukça kolay ve ucuz. 100 liralık harika kremleri unutun, zamanı tersine döndürmenin en kolay ve en ucuz yolu bu.

Hangi sonuçları bekleyebiliriz?

Genç gözükmek ve hissetmek için gereken herşeye sahip olacaksınız. Ayrıca, bu yönetemler sayesinde ömrünüze  16 yıl ekleyeceksiniz. Evet, 16 yıl! Tufts Tıp okulu, yaptığı bir araştırmada ; sakin ve pozitif düşünmenin ömre 12 yıl katabileceğini buldu. Diyet de önemli bir rol oynuyor. Bilim adamlarına göre, petrokimya ürünlerle yapılan tatlandırıcıları ve hidrojene yağları yemek ömrünüzden 16 yıla kadar alabilir. Kimyasallar ve hidrojene beyin dejenerasyonunu hızlandırır, böylece birçok hastalığa neden olur.

İlgili Makaleler

23 Yorum

 1. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 2. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 3. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 4. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

 5. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

 6. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

 7. Tunceli şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 8. Genç Kalmak Genç Gibi Olmaktan Geçer konusunda anlatımınız çok iyi olmuş . İyi çalışmalar dilerim

 9. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

 10. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

 11. Rize şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 12. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu