YaşamVideo

Gito (Kito) Yaylası Gezi Rehberi

Gito (Kito) Yaylası Gezi Rehberi: Karadeniz Bölgesi’nin yaylaları arasında en önemlileri arasında gösterilen el değmemiş tabiatı, tertemiz havası, suyu, eşsiz manzaraları ile Kito Yaylası ile ilgili bilgiler aktaracağız. Kito Yaylası nerede, hakkında bilgiler, Gito Yaylası’nın rakımı nedir, Gito Yaylası’na nasıl gidilir? Gibi soruların cevaplarının yer aldığı konumuza başlayalım.

Gito (Kito) Yaylası ?

Karadeniz de Rize ilini Çamlıhemşin ilçesi sınırları içerisinde bulunan Kito Yaylası, ayrıca Çamlıhemşin’in kuzeyinde yer almaktadır.

Gito (Kito) Yaylası Hakkında Bilgiler

Eşsiz güzellikteki manzaraları ve tabiatı ile doğa tutkunlarını kendine çeken Kito Yaylası, yaklaşık 2400 metrelik rakımı ile Karadeniz Bölgesi’nde görebileceğiniz en güzel manzaraları yakalayabileceğiniz harika bir yerdir.

Yerel halk tarafından ve birçok kaynakta Kito Yaylası olarak da geçen bu cennet köşe, size bulutların en üstündeymişsiniz hissi vermektedir. Kışın yoğun kar nedeniyle karlar altında kalan Kito Yaylası, baharın gelişiyle tüm güzelliğini ortaya çıkarmaktadır.

Şehrin o stresli ve yorucu hayatından sıyrılmak, doğayla baş başa kalıp kendini dinlemek için her yıl binlerce doğa tutkununun ziyaret ettiği Kito Yaylası ayrıca gün batımı ve gün doğumunun seyrine doyulmayan Türkiye’nin en güzel yerlerinden biridir.

Gito (Kito) Yaylası Hakkında Bilgiler

Özellikle Doğu Karadeniz yaylalarını turizm açısından daha ön plana çıkarmak amacı ile birbirinden çeşitli festival, müzik, horon ve yemek aktivitelerinin yanı sıra kamp, fotoğraf, hayvan gözlemi, trekking gibi imkanları ile özellikle Kito Yaylası sizlere inanılmaz fırsatlar sunmaktadır.

Gito (Kito) Yaylası Nasıl Gidilir?

Gito (Kito) Yaylası Nasıl Gidilir

Kito Yaylası’na ulaşım iki farklı güzergâhtan gerçekleştirilmektedir. Birinci yol Çamlıhemşin Çat Yaylası istikametinde yer alan Çat’a varmadan yol üzerinde yer almakta olan Meydan Köyü’nün aşağı kısmından sağa doğru ilerleyerek yaklaşık 1,5 veya 2 saat bir yolculuk etmek, ikinci ve daha çok tercih edilen yol ise Pazar – Hemşin yolundan devam edilerek varılan yoldur. İkinci yol diğer yola göre daha uzun ama daha düz bir yoldur.

Azbuz ekibi olarak gezi rehberi serimize devam ediyoruz. İyi tatiller dileriz.

İlgili Makaleler

24 Yorum

  1. Yazılarınızı takip ediyorum. Hayli güzel ve özgün içerikler paylaşıyorsunuz. Benim siteme de beklerim.

  2. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

  3. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

  4. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

  5. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

  6. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

  7. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

  8. Merhaba bu konuda daha detaylı bir bilgi almak isterim iletişim kısmından size yazdım dönüş bekliyorum

  9. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

  10. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu